VIDEO: Hekurudha austriake ndalon trenin për të shpëtuar drerin nën dëborë

Hekurudhat Austriake kanë publikuar pamjet e pazakonta kur dy drejtues treni rendintë shpëtojnë një drer të mbetur nën dëborë.

Ngjarja ka ndodhur pranë Gesaeuse National Park, pasi është pikasur nga treni se si kafsha kishte mnbetur nën shtresë dëbore me brinjët pak jashtë, në luftë për të mbijetuar.

Austria po përjeton dhe ajo një dimër të pazakontë, me sasi bore deri në tre metra.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO: Hekurudha austriake ndalon trenin për të shpëtuar drerin nën dëborë”

  1. Saly Protopopa says:

    S qelloj nanji refugjat shqiptar aty ta piqte n hell.
    Zorret kukurrec

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *