FOTOT/ “Arena Kombëtare” drejt përfundimit, ja si duket brenda stadiumi i shumëpritur

“Arena Kombëtare” është drejt përfundimit.

Ditën e sotme për të parë si po ecin punimet, prezent ka qenë edhe Armand Duka.

Stadiumi modern pritet të jetë gati në shtator.(TemA)

26 komente në “FOTOT/ “Arena Kombëtare” drejt përfundimit, ja si duket brenda stadiumi i shumëpritur”

 1. xxx says:

  Po duka ku e ka kasken e muratorit ?

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   E mbaroi Edi edhe një stadium (pa pistë)
   i jepni hakun Çezarit, dhe sikur inat t’a keni
   përveç maratonës, edhe garat e shpejtsisë
   do bëhen bio, rreth e rrotull nga Liqeni 😜

   P.S.
   Gjer në detaje na e sjell stadiumin fotografi
   moderatori i ka zgjedhur fotot me kujdes
   askund nuk duket kulla me njëzetekatër kate
   si minarenë e kanë futur që të dy në thes!

 2. eeeeeeeeeeeeeeej says:

  STADIUMI KOMBETAR “QEMAL STAFA”

  1. Mziu says:

   Arena Kombetare o idiot…mjaft me me emra di ne kohen e Enverit….

   1. Qytetari fotograf says:

    Po pistë nuk paska? Apo të vrapojnë vertikalisht në kullë.

    1. mirel says:

     Vrapi ishte per te bere kullen o vella
     Shiko, stadiumi nuk po mbaron. U vodh stadiumi nga Pppte e Ramutit. Njerezia te kercejne ne vend, se per Piste, i duhen Ramutit per kulla te tjera.

   2. Kollodoku says:

    O mzi idioti….
    Si u harroka historija mor mez.
    IDIOT JE TI.
    cfare ti desh nuk cohet edhe nji here Enveri dhe ……….

   3. mirel says:

    Stadiumi ” Qemal Stafa” o qen serb. Nuk e ka te Kristaq Zogut stadiumin
    Eshte i popullit. Ja la Enver Hoxha

   4. mirel says:

    O Mziu, mos duhet tja ndryshojme dhe emrin Shqiperise dhe ta quajme Vorio Epir deri ne Shkumbin? Veriun pastaj ta emerojne serbet. E cfare mendimi tjeter ka Rilindja?

 3. mik says:

  Nje objekt ndertimi kaq i madh, me vetem dy makineri te vogla !!! nje skavator i vogel, dhe nje tip ‘ makine ‘, e vogel, si gjysem skavator gjusem bulldozer ( le te themi ). Nuk shikum as punetore, vec nqs do kete qene dit pushimi !!

 4. h says:

  E vetmja vepër origjinale me rëndësi në memorien tonë
  që na lane italjanet ,e shkatërruan.
  Poshtë betoni,rrofte memorja.

 5. peço says:

  Po ta gjykosh nag fotot, stadiumi nuk mbaron as për një vit. Pritej të mbaronte në qershor, por e paskan shtyrë për në shtator. Dihet, punët e vogla të hanë më shumë kohë. Por të paktën të mbaroj kulla. Apo kulla do vazhdpj edhe pas inagurimit?

 6. Or tej MIK ju jeni plehra qe grindeni me veten edhe kur skinii cfar bëni.Po pse o mavri ju vret sytë e bukura?pse ju redon sytë përparimi i vendit.Do thoni ndonje karllik se sben,ndryshe sju shkon dita.

 7. 🇦🇱 says:

  I kemi punët për vije. Duhet te jemi patient .

 8. enter"" says:

  Ky stadium me rezulton te dali me I vogel se ish Qemal Stafa persa I perket vendeve te ulura.

  Stadiumi duhej te kishte patjeter nje piste vrapimi qe jo vetem do perdorej per sported e tjera por edhe do I jepte stadiumit aktual nje madheshti dhe hapesire. Ky duket teper I vogel.

 9. lesh e li says:

  Ky stadium, i Elbasanit, Shkodres dhe lojrave me dore ne Tirane jane idet e Edi Rames, see bashku me rikonstruksionin e kishave, teatrove dhe qendrave te qyteteve. Investime ne kulture per te cilen kemi shume nevoje.

  1. mirel says:

   O qelbesira ramiste
   E dime cfare perparimi po sillni per tenderat dhe PPPte. Popullin e pame ne rruge ne Dhjetor si u ballafaqua me ju shkerdhata te ndyra hajdute e tradhetare.
   Genjeni veten me keto komente te porisitura te Stafit Rilindje. Do u vij pergjigja Mitatiste te ndyre.
   Stadiumi eshte Qemal Stafa. Dhe ajo Kulla duhet bere therrime.

   1. enter"" says:

    Ca populli pe ne dhjetor ti??? Ca palaco studente qe skane bythe te ulen bankave te shkollave e te ngritur ne kembe nga monika e luli?
    Shko ore mbushu vejme Saliste

 10. ne vjeshte do na dalin leshte says:

  Stadiumi pritej te perfundonte ne vjeshte 2018,pastaj pritej te perfundonte ne mars 2019 tani pritet te perfundoje ne shtator 2019. Ne shtator 2019 do pritet te perfundoje ne mars 2020, ne mars 2020 do pritet te perfundoje ne …………………………..Nejse vari leshte.

  1. Peço says:

   Shshshshshshshsht! Mos, se mërzitet Mireli! Të njëjtën vërejtje bëra dhe unë pak më lartë, por Mireli u mërzit shumë. Të them të drejtën, unë jam tifoz sporti dhe shumë i interesuar që stadiumi të përfundojë sa më shpejt. Nisur nga kjo konsideratë dhe duke vënë re se periudha deri në shtator mu duk shumë e shkurtër për gjithë ato vogëlsira që kanë mbetur për tu bërë, të cilat të hanë shpirtin në ndërtim, vura në diskutim mundësinë nëse stadiumi mund të përfundojë në shtator. Sinqerisht, që të shaja Edi Ramën në këtë rast do t’më dukej vetja shumë i vogël dhe i lig. Ai po bënë stadiumin dhe bravo i qoftë, kjo nuk është pak. Theksoj, se unë nuk jam tifoz partish or vëllezër, jam tifoz futbolli.

  2. ik ere pirdhu says:

   Ne cdo rast stadiumi do mbaroje dhe ti do HASH MUT!

 11. VEZHGUESI says:

  Ishte stadium me piste dhe e bete pa piste sepse donit te fusnit kulle Brenda stadiumit,,.,,tani atletet te bejne stervitje DHE GARA neper rruge,,,,,,ja ku na coi modeli vjedhes-korruptiv I EDI RAMES,,,,robt ku ti kesh edi hajduti,,,…/////QEMAL STAFA DONTE VETEM RIKONSTRUKSION SIC U BE NE ELBASAN……///

 12. Senator says:

  Aaa… Shume mire per te pare sesi luanet do shqyejne Saliun. Gishti im eshte poshte.

 13. Kozmos says:

  STADIUM NE MES TE QYTETIT NUK BEHET , KISHTE RAMA FUSHA PLOT JASHTE TIRANES , POR KULLA , KULLA ,PRA MO ,DUHET TE ISHTE NE QENDER .

 14. Pffff says:

  Boni sa te doni Stadium prap do ulen te cepi stolit e do vejn komet te veni b…, do peshtyjne fara mbi njoni tjetrin e do shajne me liber shpie arbitrin se ate nxjerrin mllefin e nrues.! Te fala Duke dhe prones tende ashtu federates plot me veze te kalbme nga fabrika jote!

 15. maks says:

  Ramuli nuk munde tja nderroje emrin starionit,ai quhet Qemal Stafa dhe perta nderruar duhet referendum dhe jo ala ram…..Sa per kullat do ishte mire te kete ne cdo skaj nga nje edhe me i hijshem edhe me shume hapsire banimi pa zene hapsira tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *