FOTOT: Njihuni me Selatin Paplekaj, “Dedën” që sfidon borën në Lekbibaj të Tropojës

Moti I keq  dhe reshjet e borës kanë përfshirë prej disa ditësh pothuajse gjithë territorin e vendit. 

Kjo ka ka sjellë dhe probleme edhe në rrjetin elektrik në disa zona si pasojë e borën se madhe që ka rënë.  

Kështu në Lekbibaj të Tropojës 27 familjeve kishin mbetur pa energji elektrike, por falë ndërhyrjes se elektricistit Selatin Paplekaj defekti në rrjetin e tensionit të mesëm është rregulluar. 

Reshjet e borës nuk ia kanë lehtësuar aspak punën “Dedës” nga Tropoja.  (TemA)

3 komente në “FOTOT: Njihuni me Selatin Paplekaj, “Dedën” që sfidon borën në Lekbibaj të Tropojës”

  1. 🇦🇱 says:

    Dhe errësira ka lezetin e saj në stinën e dimrit.

  2. Agim says:

    Respekt te pakufishem!

  3. Roberto says:

    I lumte elektricistit nga Tropoja qe sakrifikon neper te ftohte per popullin e veriut. Ku eshte nje shembull per te gjithe edhe per ata qe rrine neper kafe dhe kerkojne pune te zgjedhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *