FSHF shtyn nisjen e Kategorisë Superiore, viti nis me Kupën e Shqiperisë, ja datat dhe oraret

Nisja e Kategorisë Superiore është shtyrë dhe ndeshjet e para të futbollit shqiptar do të startojnë me Kupën e Shqipërisë.

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur ta shtyejë me një javë startin e kampionatit duke nisur vitin e ri kalendarik me ndeshjet e Kupës së Repoblikës.

Të gjitha takimet do të luhen në datën 23 Janar ndërsa kampionati fillon tre ditë më vonë, në datën 26 Janar me ndeshjet si më poshtë:

 1. 25.01.2019 18:00 KF Skenderbeu – KF Partizani
 2. 26.01.2019 14:00 FK Kukesi – KF Laçi
 3. 26.01.2019 17:00 KF Teuta – Flamurtari FC
 4. 27.01.2019 14:00 KS Luftëtari – KS Kastrioti
 5. 27.01.2019 17:00 KF Tirana – FK Kamza

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, 23 Janar Grupi A

 1. Besëlidhja – Skënderbeu
 2. Egnatia – Luftëtari
 3. Kastrioti – Partizani
 4. Vllaznia – Kamza

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, 23 Janar Grupi B

 1. Apolonia – Kukësi
 2. Bylis – Laci
 3. Tirana – Flamurtari
 4. Lushnja – Teuta

Të gjitha takimet do të luhen në të njëjtin orar në orën 14:00

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *