Ilir Babaramo sulmon Baton Haxhiun: Si ky i pacipë dhe spiun i UDB-së, arriti të faktorizohet kaq shumë në Tiranë

Ilir Babaramo shkruan se përplasjet e Ilir Metës me Edi Ramën janë normale.

Anormale sipas tij, është ndërhyrja e Baton Haxhiut në debatin mes dy krerëve të shtetit shqiptar.

Shkrimi i Haxhiut drejtuar Metës ka revoltuar gjithë opozitën dhe gazetarët pranë saj, aq sa LSI kërkoi shpalljen “non grata” të tij në Shqipëri.

Shkrimi i Babaramos

Përplasja e një kryeministri me presidentin e Republikës për emërimin e një ministri është diçka krejt normale. Ndodh dhe në vendet ku ka lindur demokracia. Anormale janë tonet që po përdoren dhe mbi të gjitha shkaqet që çuan tek ky konflikt që ka pushtuar gjithë mediat nga të dyja anët e Drinit.

Kryeministri është në të drejtën e vet të ndryshojë bashkë me ministrin e vet dhe politikën e jashtme të qeverisë së tij. Ndërkohë dhe presidenti është në të drejtën e vet të verifikojë besueshmërinë e atij që propozohet si shef i diplomacisë. Kjo mënyrë sovrane e ushtrimit të kompetencave kushtetuese duket se e ka nervozuar Ramën.

Kryeministri ndoshta mendon se presidenti i republikes ka po aq vlerë për atë sa kryetari i garancive statuore në PS. I duket e çuditshme që presidenti mund t’i kthejë pas propozimin për të emëruar një ministër. Ministrat që u shkarkuan dhe ata që u ngarkuan i mësuan ndryshimet vetëm kur lideri suprem ju drejtua kombit përmes televizionit.

Shaka të tilla kurrë s’kanë ndodhur më parë. Shaka të tilla mund t’i pranojnë vetëm ata që bëjnë pjesë në entourage të Ramës. Por Shqipëria formalisht ka dhe institucione të tjera përtej atyre që funksiojnë sipas humorit të rradhës në partinë në pushtet. Me arrogancën e Ramës jemi mësuar.

Ajo që la gojë hapur këdo ishte harbutëria e Baton Haxhiut. Ishte preludi i gjithë sulmit që Rama ndërmori 24 orët e fundit kundër Metës. Një bashkëpunëtor i vetëdeklaruar i shërbimit të fshehtë serb i drejtohet Kryetarit të shtetit shqiptar sikur t’i drejtohej kopshtarit të vilës së tij, arrogancë që as Dushan Mugosha nuk e kishte në këto përmasa.

Akuzat “agjent i Asfalisë dhe UDB” janë përdorur kaq shpesh në hapësirën shqiptare sa thuajse e kanë humbur çdo efekt. Le të themi ca të vërteta të thjeshta. Baton Haxhiu e ka pranuar publikisht të paktën dy herë se ka bashkëpunuar me shërbimin e fshehtë serb të kohës së Miloshevicit. Rrëfimi i tij në Tribunalin Ndërkomëtar të Hagës është publik. Gjendet fare lehtë në ëeb e këtij institucioni. Në këtë rrëfim tregon bashkëpunimin e tij me drejtuesin e shërbimit të fshehtë të gjithë Judosllavisë së Milloshevicit, Jovica Stanishic, pasi kishte bashkëpunuar më parë me drejtuesit e UDB në Prishtinë.

Kjo dëshmi është me zë dhe figurë, në tre gjuhë në pëkrthimin zyrtar të Tribunalit, e zezë mbi të bardhë në transkiptin e seancës gjyqësore që ka zgjatur pesë orë. Kjo është e fare e qartë. E dinë të gjithë në Prishtinë. Ajo që mbetet enigmë është si ky i pacipë arriti të faktorizohet kaq shumë në Tiranë. Të faktorizohet kaq shumë sa të impponojë se kush do jetë shef i diplomacisë së shtetit shqiptar. Madje të luajë skena deliri sa ti thotë “Ilirit” se po “bën gabim historik dhe do mbajë përgjegjësi që pengon dekretimin e zotit Genti Cakaj”.

Përgjigjia e pyetjes se përse pikërisht tani po largohet Ditmir Bushati dhe po vihet Gent Cakaj shpegon gjithë këtë nervozizëm që po konstatojmë. Kryeminsitri dhe ministri i tij i jashtëm duket se kanë qëndrim të kundërt për një çështje kaq sensitive siç është ajo e negociatave Kosovë-Serbi. I pari duket se është bashkëautor i marrëveshjes për ndarjen e Kosovës. Bushati publikisht e ka konsideruar këtë projekt një aventurë. Ministri i jashtëm është një nga tre zyrtarët e lartë që ka të drejtën të flasë në emër të shtetit. Pikërisht për këtë arsye Bushatin kërkojnë ta largojnë dhe ta zëvendësojnë me protege e dikujt që mundësoi takimin kokë më kokë mes Ramës dhe Vuçiçit. Pikërisht për këtë arsye madhore presidenti ktheu pas dekretin.

Rama dhe Haxhiu në një përpjekje të sforcuar po përpiqen t’i mbushin mendjen publikut shqiptar se kanë piketuar si ministër të jashtëm gati gati një gjeni. Refuzimin e këtij djalit që flet me një sintaksë që nuk gjendet në asnjë prej gjuhëve indoevropiane e shesin si “gabim historik”, a thua se në atë zyrë nuk kanë qenë më parë personazhe vërtet historikë si Ismail Qemali, Fan Noli e Enver Hoxha. Sado të rreken mecenët e Cakës për të shitur krunden për miell kemi të bëjmë me dikë që njohuritë e tij për shtetin nuk i kalojnë as ato Qemalit, elektricistit më jetëgjatë të ministrisë së jashtme. Mjaftojnë dy fakte të bëra publike.

E para, Cakaj me entuziazmin e tij djaloshar u ngut të vinte në profilin e tij në Tëeeter titullin e ministrit, menjeherë pas mbledhjes së Asamblesë së PS.

E dyta, fakti që ka qendruar shtatë muaj në postin e zëvendësministrit të jashtëm pa kryer detyrimin më minimal, pajisjen me çertifikatën e sigurisë.

Rama i kërkoi falje Kosovës për mos dekretimin e Cakës nga Meta. Haxhia shkoi më tej: Kjo do krijojë ndarje mes Kosovës dhe Shqipërisë. A thua sa Meta refuzoi Isa Boletinin apo Hasan Prishtinën. Procesi i afrimit të shqiptarëve nga të dyja anët e Drinit është i pakthyeshëm, pavarësisht se biznesmeni i parë që u shfaq në Tiranë ishte Hajdin Sejdia dhe i pari gazetar që ju hapen ekranet është Baton Haxhia.

REMOTE_ADDR:[]

51 komente në “Ilir Babaramo sulmon Baton Haxhiun: Si ky i pacipë dhe spiun i UDB-së, arriti të faktorizohet kaq shumë në Tiranë”

 1. Cuku says:

  Ilir Mamaramo je PORDHE e Likes,

  1. Adi says:

   Nuk lexova nje koment te kundershtonte ate qe shkruan babaramo. Vetem sharje idiote. Me siguri eshte i njejti idiot qe shkruan me emra te ndryshem se nuk ka mundesi te jane kaq shume ata qe lexojne kete gazete

   1. Xhemo says:

    Ti o zgjuar, vip Adi, na jep ndonje fakt qe caka esht I udb.
    Apo thjesht pse nje idiot gazetar qe Ben tifo per lsi dhe pd, thot qe esht kshu, Athere dhe ju rroc.. T e tjere qe benintofi per pd e besoni.
    Po skeni faj, ju besuat qe shqipria isht e dyta Mas gjermanise, 3 jo me ket brockull te babaramos

 2. drino says:

  Babaramo ti je monarko fashist Grek…..

  1. Zagali says:

   Ti,ti,Babaramo,je nji pizeveng qe nuk e ke shokun.Pse ky mllef i yt kunder Bato Haxhiut? Sepse ti je nje mut muti,nje lepires qe lepin pidhin e Monikes dhe loqen e Metes.Prandaj hidhesh ti kundra BATONIT.Ku ishe deri sot ti qe ngre akuza sikur Batoni paska qene ne sherbim te UDB.Apo sot te erdhen pordhet ty,se t’u prek meta.

 3. gloria says:

  Shikoni kush flet ky plere qe ka 30 vjet qe paguhet nga Greqia.

 4. Ermal says:

  Ne nje Republike qe secili kryetar shteti shahet me ze te larte ne media, nga cdokush, te thuash Pershendetje Ilir qenka skandaloze, kur te dy personat njihen prej vitesh dhe bashkepunojne?
  Ta perdoresh si ben Babaramo kete pershendetje informale si shkak per te bere nje shkrim qe per argument te vetem ka agresivitetin, eshte tejet më skandaloze, se therritja e Presidentit me emer, nga nje moshatar i tij, dhe figure publike, qe s’ke cfare i qorton.
  Qe nje gazetar ne Jeten e tij mund te merret ne pyetje nga sherbimet e sigurise te shtetit ku jeton, sidomos nje sherbim armik qe kishte ne dore jeten dhe vdekjen e cdokujt, edhe kjo nuk ka asgje anormale. Qe prej aty, ta besh ate person spiun te sigurimit, eshte jo vetem e padrejte, por penalisht e denueshme.

  1. Venera says:

   Jo po qe ta dish.
   BATON HAXHIU – eshte biri i Fazli Haxhiut, i njohur si Fazli Qeli (drenicak me origjine). Ai ka punuar si roje ne RTP (Radiotelevizionin e Prishtines). Te gjithe e kane njohur si spiun te UDB-se jugosllave. Shume patriote shqiptare, intelektuale e shkrimtare kane pesuar tortura çnjerezore dhe jane kalbur ne burgjet serbe shkaku i denoncimeve nga Fazli Qeli. Ne mesin e tyre eshte edhe veprimtari i shquar Adem Demaqi. Misionin antikombetar dhe prej spiuni te babait te tij, prej kohesh e vazhdon Batoni i cili eshte vartes i kryespiunit te Milosheviçit, Stanishiçit, si dhe spiun i BIA-s (sherbimit sekret serb)…
   BESA SHAHINI – e rekrutuar nga spiuni Baton Haxhiu, eshte mbesa e UDB-shit famekeq Ibush Kllokoqi. Ky mbahet mend per torturat çnjerezore dhe vrasjen e shqiptareve te Kosoves. Deri ne perfundim te luftes ka qene bashkepunetor besnik i Molosheviçit dhe me uniforme policore serbe ka luftuar kunder UÇK-se. Eshte ekzekutuar nga SHIK-u i Kadri Veselit ne ditet e para te pasluftes ne banesen e tij. Ekzistojne dyshime te bazuara se ekzekutimi i fshehte i tij (ne vend te arrestimit) eshte bere me qellim te humbjes se gjurmeve te bashkepunetorve te tij, ne mesin e te cileve permenden vellai dhe babai i Hashim Thaçit, dhe se urdherdhenes thuhet te kete qene ky i fundit. Gjithashtu, Besa Shahini (nje ish-OJQ-iste e Sorosit) formalisht eshte bashkejetuese e Dardan Molliqajt (kryepuçistit kunder Kurtit e LVV-se), por qe
   realisht menaxhimin e saj politik e intim e ben Baton Haxhiu. A e ka merituar Shqiperia nje “ministre” te arsimit me origjine antikombetare? Kesaj pyetjeje le t’i pergjigjen mesimdhenesit, nxenesit dhe studentet e Shqiperise, duke kerkuar menjehere shkarkimin e kesaj “Pele te Trojes” ne Qeverine shqiptare…
   GENT CAKAJ – nje figure impotente fare e panjohur ne Kosove. Bursist i Sorosit. I rekrutuar nga spiuni serb Baton Haxhiu dhe vartes direkt i tij. I afte per nenshtrim e servilitet, totalisht i papjekur, jovetevetja dhe realizues i agjendave antikombetare te hartuara nga qarqet antishqiptare. Promovues dhe luftetar i paepur per ndarjen e Kosoves ne llogari te Serbise…
   Hapni syte, shqiptare!!!

   1. Muli dhe Beluli says:

    Venera,
    Megjithese eshte veshtire t’i vertetosh keto qe thua ti, nuk eshte fare e habiteshme te jene te verteta. Dukesh qe e njeh mire situaten dhe konjukturat. Te tilla komente duam te lexojme poshte artikujve, dhe Jo sharje pa kriter midis komentuesve, si fshesaxhinj rrugesh.
    Jam apo nuk jam une dakord me ty, kjo nuk ka rendesi fare. Une vleresoj qe more mundimin dhe hodhe keto detaje ne koment, sepse i ndihmon shqipetaret te vleresojne objektivisht.
    Ne jemi ndare ne dy kampe si ne kohen e Enverit, dhe disa shajne “komuniste te kuq dhe klysha sigurimsash”, ndersa te tjeret shajne “fashiste, dhe kolaboracioniste”. Ama asnje nuk jep ndonje fakt.
    Ndersa ti vure ne dukje disa fakte qe te ben te mendosh tre here para se te flasesh.
    Jo se Ilir Meta eshte burre i mirë. Qen bir qeni eshte. Por ne qofte se grinden dy politikane qen bir qeni, ne nuk duhet te behemi partizane me sy mbyllur me asnje krah.
    Dhe perseri eshte e drejta ime te mos jem dakord me ty. Por ne menyre te qyteteruar, dhe Jo si rrugaç. Faleminderit per komentin. Tani une di me shume per Baton Haxhiun, derisa te dalin fakte te tjera.

 5. nepravishta says:

  Ti mor i ndyre Ilir je nje familje spiunash Grek te ndyre. Eshte fatkeqesi qe televizjonet mbajne spiune te tille ne ekranet tona.

 6. VASO says:

  ky babaramo eshte rrot fare

 7. Noli says:

  Ky Greku vogel ka kohe qe rri pas Metes tani paska marre kurajo te flase per KM.

 8. ppa says:

  Babaramo, dihet qe gazetaret ordinere e te paafte mbijetojne vetem me servilizma; ketij i mungojne te gjitha …

 9. Taraboshi says:

  Ilir Barbaramos nje bravo te madhe se ka pasqyruar realitetin ne lidhje me Veton Surrojn e kam ndjekur qene vitin1979 ne levizjene studenteve te Prishtines e ne vazhdim.Si ky dhe Ibrahim Rugova jo vetem agjent te UDB por edhe kujdestar te dhunes serbe ndaj popullit te KosovesBabaramo edhe nje here bravo.

  1. Shefqet Cela says:

   Mezi gjeta nje komentues dinjitoz qe nuk merret me Babaramon si person, por me ato qe ka shprehur.
   U SHUA INTELIGJENCA SHQIPTARE QE U DASHA TE MARRIM “MIELL HUA” .
   Per Babaramon kam shume verejtje per drejtimin e misionit.
   Me duket si lake i pronarit, me pak personalitet gazetaresk.

  2. Ambasador Zefi says:

   O Tarallaku, po Babakari ka fol per Batonin, jo per Vetonin. Apo futja kot si kau peles, apo si Likja Mones. Babakari osht nje derr hajvoni e bythlepiresi, qe se ka shokun. Po plas se e kane fut ne nje qoshe atje tek Report TV, se helbete eshte I paafte. E vetmja merite eshte se ka ngrene nje pune nga Rame bythqiri I LSI.

 10. Gani says:

  O thes me fekale… Kur ske gje per te thene, mos thuaj gje..
  Kush te Q. ty mor rrot K…!

 11. hajduti says:

  korrak….anon e analizen qe i ben cdo gjeje…harron se Qeveria eshte e zgjedhur nga vota e popullit e sovranit…kurse presidenti zgjidhet nga kuvendi ….keshtu si thua ti i bie qe presidenti te beje dhe punen e kryeministrit se te tijen e dika mire….kokrra korrakut president qe prodho politike inacore….ushhhhttttt ushtttttttt korrak

  1. Moni says:

   Edhe qeveria njelloj si Presidenti zgjidhet nga Parlamenti, keshtuqe krahasimi eshte i pavend. A ka a ska te drejte Presidenti te bllokoje ministra, keto do mund ta kishte thene Gjykata Kushtetuese e cila eshte shkaterruar dhe nuk dihet ku do jete serish funksionale. Prandaj kemi ngerçe te tilla.

 12. maks says:

  Greket e janulles jane cuar ne kembe per te mbrojte tradhetarin Mera,o bobo cka behet keshtu?

  1. @ says:

   @Maks
   Greket akuzohen nga “patriotet” shqiptare si miq te serbeve. Atehere si ka mundesi qe greket jane kunder cunakut kosovar (kandidat per minister i jashtem) qe mbron interesat e serbeve? A mund ta shpjegosh o Maks patrioti?

 13. ta theme dhe une nje llaf says:

  Kur u be dhe ky Babaramo gazetar.

 14. Kozmos says:

  MORE JU QE KOMENTONI VRER PER BABARAMON , A KENI NDONJE KUNDERSHTIM ME TE VERTETAT E TIJ ??
  BATON HAXHIJA SI SPIUN I UDB NUK DUHET TE NA VIJE DHE TI TREGOJE , SHQIPERISE , PER QENDRIMET DH VENDIMET E SAJ . NON GRATA E KA PAK . BATONI NUK DUHE TE SHKELI ME NE SHQIPERI . VENDIN E KA TEK MLLOSHEVICI . SPIUNI I NDYRE , KOSOVAR I POSHTER , KUSHEDI SE SA NJEREZ KA MARR NE QAFE NGA UDB . TE TURPSHEM . KETE E KEMI PESHQESH NE VENDN TONE NGA FEVZIU , DUKE E FTUAR KETE TRANGULL NE OPINION . TURP I MADH PER SHQIPERINE . PO, PSE MORE GAZETAR DERRA , PAK ANALISTE KA SHQIPERIA ,QE SHKONI DHE FTONI SPIUNIN E UDB .

 15. Life is game says:

  Sa inate e ka L.RAMEN, qe kur ishte minister i brendshem! me I.Meten. Se c’pati ca thashetheme ted lezetshme,ne ate vafte. Te gjithevd na erfhi keqa se Rama edhe e qelloi, shtyu apo goditi. E kam fjalen per Ramen e LSI.

 16. Drenicak says:

  Po ti more bir zeza a nuk e din qe Sali Berisha është tash e 30 vite punëtor i UDB serbe dhe dhanerr serbi….

 17. fran says:

  ik or budalla…..

 18. beni says:

  Bravo Babaramo ,Baton Haxhiu një islamik i qelbet!
  Jasht nga shqypnia islamikët!

 19. 🇦🇱 says:

  Përse përdorin fjalë të ndyrë ^UDB^ në shqip ?

 20. lesh e li says:

  Duhej dhe ky ne kete tollovi thashethemesh. Medioker tipik. Njeh dhe spiunet Serb, pa le. Vajmedet moj gazetari!

 21. e thjeshte says:

  Ore njerez, z. Babaramo ka fol dhe ka bo shume mire.
  Shkrimi eshte per Baton Haxhiun, dmth, a keni me then gje per kete agjent ?

 22. studenti i vjeter says:

  problemi i madh i mero bazes eshte qe lejon injorantet dhe debilat te komentojne ne gazeten e tij.

 23. "BOHOTINA" says:

  Gazetar te ndyre. Po duhet te shpallim dhe njerez non grata tani. Po ju delenxhinj nuk u ndiet dhe nuk that nje fjale, pa le ta shpallnit te pa desherueshem, Damir Fazllicin. Po rrinit te gjithe si mender… Kishit lepurin ne bark, se u ikte koka. Tani u eshte hapur goja. Keshtu eshte kur nuk te flet zemra, por goja dhe xhepi…

 24. Taqo Pepa says:

  Ky TARANOSHI sa me siper, mos eshte TARABOSHI i dikurshem e Beratit ?
  Ndersa, sa i takon BABAMUTIT, eshta safi injorant, dhe nuk e kuptoj se si Carlo i Alba Malltezit, e mbajne akoma ne pune, mbasi kompromenton te gjithe ate Televizion.
  Nuk e meriton Report TV, te kete nje IDIOT, (ne rradhe te pare), nje inatcor, nje njeri me komplekse impotence intelektuale e me gjere, ne gjirin e saje.
  Per sebep te ketije BABAMUTIT, dhe te Denis ………, ky TV, per dite e me teper, po i largon shikuesit, qe jo,pak e kane dhe e kerkojne kete TV.
  E cte thuash me teper ??? !!!

 25. Taqo Pepa says:

  Ky TARABOSHI, I sa me siper, mos eshte TARABOSHI i dikurshem e Beratit ?
  Ndersa, sa i takon BABAMUTIT, eshta safi injorant, dhe nuk e kuptoj se si Carlo i Alba Malltezit, e mbajne akoma ne pune, mbasi kompromenton te gjithe ate Televizion.
  Nuk e meriton Report TV, te kete nje IDIOT, (ne rradhe te pare), nje inatcor, nje njeri me komplekse impotence intelektuale e me gjere, ne gjirin e saje.
  Per sebep te ketije BABAMUTIT, dhe te Denis ………, ky TV, per dite e me teper, po i largon shikuesit, qe jo,pak e kane dhe e kerkojne kete TV.
  E cte thuash me teper ??? !!!

 26. s.g. says:

  Pēr nifar insani Bajrush Morina e di se njërit nga ma të parit ju paten hapur dyert në Shqipëri për të shkru shkrime skandaloze për vendin që e kishte përfshi kriza këte e dimë Kursre Batoni nuk dimi se ishte poashtu në të parët se të dy ishin më të njetën redakësi I pari vetëm se merrte dhe merr shkrime nga portalet serbe për të denigru njerëzit dhe famijet e sakrificës në Kosovë Batoni me kēsi gjana nuk është marë por ma rreziku nga udbashët ēshtë minimal kemi institucione shqiptare në Kosovë

 27. Çelo Mezani says:

  U bè edhe Babaramo BythDhjeri nè ShkèrLLatoKraci!! O Nène O Nène !!!!!??!!!! Babaramo Jevgu i Ardhur nga Egjypti , qè ENVER HOXHA i Lavdishèm e Punësonte vetèm nè “KOMUNALE” pèr tè Pastruar Pusetat dhe pèr tè hapur VARRE me Kazmè dhe Lopatè !!!!! BABARAMO i ASFALISË GREKE “GAZETAR” !!!!!?!!!!!!! Pu Pu Pu Pu Pu Pu Pu !!!!!!! Babaramo që kohèt e Fundit po i LËPIN BYTHËN Metës , duke Bredhur me Presidentin nëpër Delegacione Ndërkombëtare !!! Babaramo ZIU qè Gënjehet me dy Kokrra Misri !!!

 28. Shqiptari nga Kosova says:

  Nese duhet te ngrihemi te gjithe ne kembe eshte momenti per te kundershtuar coptimin e Kosoves. Ky eshte thelbi. Pse..? Sepse veriu i Kosoves eshte pjesa me e pasur e nentokes ne gjithe Europen. Oooo studente,protestoni per gjemen qe po na afrohet se per te tjerat ka kohe.
  Edi Rama ,gradualisht po humbe edhe ate pak mbeshtetje qe mori. Nuk duhet te behet pale per ndryshim te kufijve.
  Eshte momenti historik qe Edi Rama te tregohet burreshtetas i vertet e jo te krahasohet neser me Esat Toptanin.

 29. Tir says:

  Ketij Ilirit qe ben ” skanerin ” e te tjereve nje pyetje do t’i bej: Perse nuk bere ti nje leter te hapur Parlamentit per mos dekretuar si president Ilirin e bllokut 7%, shkaktarin e 21 Janarit ??? Perkundrazi pas asaj dite te pergjakur ti o palo gazetar rrije me ore e dite te tera te Juvenilja me Meten e kostumzinjte qe e mbronin , per tu blere nga Meta batakciu. Vettingu duhet bere per shume gazetare qe na ndotin dhe trotuaret ku ecim, jo me median.

 30. Jep says:

  O zotri Babaramo, si po e qun tjetrin ye UDB dhe nuk ofron asnje prove os fakt? Apo ti e ndien me hund sikur pula mutin

 31. DRENICA E KUQE says:

  Shkrimi dhe ideja jane te qelluara, shoku Ilir! Por, vone teper vone po e shihni se UDB ‘shqiptare’ e Prishtines ka depertuar atje jo vetem me Baton Haxhine ne çdo pore te jetes shqiptare po edhe permes “politikajve shqiptare”, “shkrimtareve”, “poetve”, “historianve”, “akademikve”, “kritikve letrare”, “gazetarve”, “studentve”, te “burgosurve politike”, “ushtarakve”, “komandantve”, “luftetarve” dhe shume formave e paketimeve tjera “patriotike”… Por, thuhet ne popull: Me mire vone se kurre! (ta kuptojme te gjithe dhe t’i njohim te gjithe “shqiptarte”)…
  Ky shkrim i sherben dhe duhet t’I sherbeje politikes shqiptare jo vetem ne Tirane, per defaktorizimin e UDBashave e te KOSistave “shqiptare” te Titos e te Fadil Hoxhes, si Baton Haxhiu, Veton Surroi, Nexhmedin Spahiu, Shkelzen Maliqi, Halil Matoshi dhe nje ushtrie te tere “shqiptare” te Prishtines me shoqet e veta!…

  DRENICA E KUQE

 32. Raifi says:

  Baton Haxhiu ndihet shume komod ne Shqiperi per te mos then se ai e ka ne dore pushtetin.UDB-ja ose BIA serbe jane aq te forta ne Shqiperi sa edhe ne Beograd,per te mos thene edhe me te organizuara.Shwrbimet serbe qe nga 1990 udheheqin me Shqiperine pa marr parasysh cila force politike nga keto te provuara qeverise vendin.Kah e drejta sherbimet sektete serbe jane shtrir ne Kosove permes Shqiperise,permes elementve te ashtu quajtur faktori i luftes .Kjo tani po shifet haptas meqense mu faktori i luftes plot 20 vjet po e vjedh dhe po e shkatrron Kosoven njesoi siq bente serbi para luftes.

 33. Edlira says:

  Nje pjese e mire e njerezve qe komentojne dhe shajne ketu jane vete te paguar dhe vegla te spiuneve,dmth jeni antishqiptare te betuar…😡 😡😡😡

  Bravo Babaramo,qe fokusohesh tek thelbi i problemit👏

  Bravo presidenti Meta,qe ne kete moment nuk ben lojen e tradhetareve,por sheh interesin e Shqiperise dhe te mbare shqiptareve!👏

  Nje shqiptar i vertete duhet te revoltohet qe mes nesh qarkullojne “plehra” te tilla si spiuni i serbeve Baton Haxhiu,i cili kerkon te influencoje edhe politiken e jashtme te Shqiperise dhe te Kosoves 🤬🤬🤬🤬

  Ka ardhur koha e Maskarenjve dhe e Tradhetareve,por Atdheu eshte i Shqiptareve!

 34. Beni says:

  Te gjithe po shani Babaramon,per nje te vertet qe po thot,mos dilni kaq hapur pro Serbe.

 35. Kola says:

  Venera, me shume interes tabloja juaj. Ia vlen per editorial, me shume se kaq…Institucionet e dy vendeve flejne gjunin e madh, gjumin e vdekjes apo ngordhjes!

 36. Jimi says:

  Na le gojehapur Like, jo floriri, por Babaramo, me kete analizen tende!? Like, kape demin per briresh dhe lere, Cakajn ne pune te vete! Mos u merre as me pirat presidentin, as me Thacin, as me Ramen e Batonin! Teza e shkembimit te territoreve qe piratpresidenti dhe ti bashke me te qe sherben si zhurmus pas tij, nuk eshte hedhur nga asnje nga keta qe ti permend. Ti duket qe do te jesh i fundit qe nuk e ke marre vesh, qe kjo teze eshte hedhur ne tavolinen e bisedimeve midis Kosoves dhe Serbise, vetem me inisjativen e Europes dhe ne vecanti te Daj Samit. Ata e kane nisur dhe ata do ta bitisin kete pune. Por keta “Patriotet” tane te famshem qe nuk lane gje pa i vjedhur dhe rrenuar ketij vendi , edhe ti bashke me gjithe ta, qe u shkon prapa si bisht, se vetem per kete u duhesh, ne nje fare menyre doni te krijoni nje fare alibi’ me “patriotizmin” e tyre !?
  Ti Like, sozia e Like floririt, mendon se vetem ti di te shkruash dhe ne te tjertet nuk dime te lexojme!? Mire ata qe vodhen sa deshen ne kete vend dhe duan ti mbrojne ato, po ti mor i mjer, qe une mendoj se nuk ke gjynahe te tilla, cfare dreqin do qe ne menyre vullnetare te vetquhesh bashkepuntore me ta!?

 37. labi says:

  VETEM SHERRIN IA KEMI PARE KETYRE pisave NGA kosova,,,,bajram curri mori pjese ne rrezimin e qeverise te zogut te dala nga zgjedhje te rregullta ne 1924,,,kurse xhaferr deva nga mitrovica behet minister I brendshem I shqiperise nen okupacionin gjerman ne 1943 dhe vetem pas 3-4 muajsh ne detyre vjen ne tirane dhe masakron pa meshire 104 bij nenash te tiranes,,,,,,populli shqiptar ti mbaje larg keta plehra…////

 38. grate tiranse says:

  Ju komentusa dhe ti Babaramo qe shani dhe akuzoni Baton Haxhin jeni sahanlepires te Metes jeni mostra . Po haruat ju qe Sali Berisha ne kohen e pushtetit te tij e solli ne mbledhjen e sigurimit te keshillit kombetar Fazllin qe ishte ne kraun e tij spiunin e UDB Damir Fazllicin dhe e prezantoi si mikun e tij me te shtrenjte , ti Babaramo pse nuk fole atehere dhe ju komentusa , qe Saliu vuri ne rezik sigurine kombetare , qe i dhe mundesi spiunit te UDB Fazllicit te degjonte informacione te klasifikuara qe jane te ndaluara.Ndersa Gent Cakes i kerkoj cerfitikate sigurie nga miku jot Presidenti. Po ke fakte per Baton Haxhin shko denanco ne je burre se ke bere kete palo artikull, ne te kundert kerkoi falje Batonit.

 39. grate tiranse says:

  Avash ti o Labi po Xhafer Deva eshte dajua i Brahim Rugoves , qe hoqen emrin e rruges Heroit AVNI RUSTEMI per te vene emrin rruges nipit te Xhafer Deves Esat Pasha qe u vra nga Avni Rustemi, ishte bashkepuntor e fashizmit me Xhefer Deven , qe vrau dhe masakroi me 4 shkurt nje nate e paharuar qe ka mbetur ne mendjen e Shqiptareve.

 40. ragipi says:

  O Lab ahmaku qe dy kokrra mend nuk i paske por shqiperia nuk eshte e jotja as e kosoves e as e shqiperise mbrenda kufive shteteror. Shqiptari nga kosova dhe shqiptari nga shqiperia kan te drejta te barabarta per te qene ne qeveri si ne kosove si ne shqiperi dhe mos dezinformoni me histori sepse po leni dyshim se shqiptar nuk mund te jesh te mendosh per prapsi.

 41. ragipi says:

  O Lab ahmaku qe dy kokrra mend nuk i paske por shqiperia nuk eshte e jotja as e kosoves e as e shqiperise mbrenda kufive shteteror. Shqiptari nga kosova dhe shqiptari nga shqiperia kan te drejta te barabarta per te qene ne qeveri si ne kosove si ne shqiperi dhe mos dezinformoni me histori sepse po leni dyshim se shqiptar nuk mund te jesh te mendosh per prapsi.
  Edhe sa i perket shpiuneve ty babaramo me 10 ero do te bejsh shkrimin me te keq ndaj shqipetareve prandaj Edi as nuk te njohu kur e pyeten per ty se a je kadri a jo sepse me kete shkrim qe ke bere shihet cfar niveli i analistit je qe dy kokrra mend nuk i ke.

 42. besa says:

  KOSOVARET duhen terhequr dhe nxjerre zvarre jashte nga shqiperia,,,,,kush nuk e ben kete eshte nje tradhetar I shqiperise dhe I perparimit te shqiperise………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *