Ilir Meta e nis ditën si Petrit Vasili: Rama bëri gabim fatal që më kërcënoi, mua s’ka fuqi në botë të më bëjë presion dhe shantazh. Reagon Rama

Ilir Meta ka vendosur të bëjë politikë me postin e presidentit.

Këtë e tregoi rasti “Lleshaj” dhe së fundmi dhe ai i Gent Cakaj.

Dhe si të mos mjaftonte kjo, sot Ilir Meta që pa gdhirë, ka bërë një status në FB, sikur të ishte Petrit Vasili, dhe jo presidenti i vendit.

“Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin pse denoncoi bashkëpunimin e trafikantëve të drogës me pushtetarët, ai që guxoi të kërcënojë nënkomisarin e Fushë-Krujës pse hetoi dhunimin e një vajze nga djali i një deputeti, ai që guxoi të kërcënojë një profesor të nderuar vetëm pse i shkruajti një letër Presidentit të Republikës në mbrojtje të interesit kombëtar, ai që kërcënon çdo ditë gazetarë e pronarë mediash, ai që kërcënon prokurorë e gjyqtarë, ai që kërcënon opozitarë dhe dëshmitarë, ai që urdhëron falsifikimin e letrave të tenderave e deri tek dokumente të sigurisë kombëtare bëri gabimin fatal të kërcënojë edhe Presidentin e Republikës së Shqipërisë në mënyrë të drejtpërdrejtë.

Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion e shantazh Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Nuk ka Gjykatë Kushtetuese në botë që ndalon e interpreton kompetencat që i jep Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë, Presidentit, për emërimin e shkarkimin e ministrave e në veçanti të atyre që janë anëtarë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Interesi kombëtar i pari! Shqipëria e Para”, shkruan Meta.

Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të ashrpa të Ilir Metës në drejtim të tij.

“Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare, ose pastaj eshte ne ate fazen kur i ben thirrje popullit per te marre armet, ngaqe s’di si te dale nga gropa qe i hap vetes!

I çova provat e mekatit ndaj Gentit dhe vuan tani”, shkruan Rama.

Ilir Metë në mënyrë të paprecedentë, si asnjë president tjetër më parë, ka sulmuar jo si president, por si kryetar i LSI-së, kryeministrin e vendit, me një gjuhë që vetëm Monika Kryemadhi dhe Petrit Vasili mund të shpreheshin.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Ilir Meta e nis ditën si Petrit Vasili: Rama bëri gabim fatal që më kërcënoi, mua s’ka fuqi në botë të më bëjë presion dhe shantazh. Reagon Rama”

 1. I thithe penisin Ramës për tu bërë President Republike dhe tani e ofendon. Sjellja juaj z.Meta dëmton të arrdhmen e PS-së.

  1. altruth says:

   E ke gabim,eshte Rama qe ne pamundesi te matet me ta po ua thith te gjitheve.

  2. Dyrrahu says:

   Jo nuk demton te ardhmen e PS, por e demton Shqiperine, gjegjesisht Meta po e shkaterron perpjekjen e bashkimit te shqiptareve.
   Sikur te ishte president i vendeve me te prapambetura afrikane eshte Meta.
   PS e beri president dhe ky po PS-se po ia ben varrin. HAJNI nuk njeh prinder.

   1. palla says:

    Or taj Altruth ajde ktu ne gomsiqe dhe ke me jau thith te tane fashtarve te mije. Je klysh i nyte Ilir florini asht i vetmi presiden hajdur ne tane boten.

 2. Gri says:

  Pervec Spak! Imeta

 3. Pedro i ri says:

  Komplet diletant, fshatar.

 4. Klea says:

  Like floriri kurr sdo besh perpara. Ne burg e keni vendin te gjithe.

 5. Lm says:

  Kur shikoj shpetim idrizin, moniken dhe lulin ne nje taboline me vjen. Te 🤮🤮🤮. Rama ka bere gabime por juk eshte vrases si luli &co

 6. Shqiptar says:

  Ilir Floririt kete fjalim ja ka shkruar Saliu. I ka ardhur ngordhja. Rama po ja shpartallon nervat. Po e cmend.

 7. shqip says:

  Tipiku i malokut. E permend kete sikur dikur ca rrugaçe qytetesh. Qe pasi kishin marre raport si te semure psiqik ( fals ) , benin te fortin. Tani ky palo president qe ben deklarata kokefotesh, qe thote s’ka lind njeri te merret me te, qe thote; s’ka gjykate ta denoje Ilir Meten, qe shprehet si halabak; une jam malok vete, mos provoje njeri te bej pressione, etj,etj. Kush i ka dy gr tru ne koke, e kupton sa e rende eshte situata e ketij individi. Ky duhet te kete hall te madh, qe nuk ja zgjidh dot as Rama, e asnje gjykate , brenda dhe jashte. Ne mos sot, neser, pasneser, nje here do kaloje edhe ky ne site. Dosja Prifti, dosja Thesari i shtetit, dosja e Cez, me siguri qe nje dite dikush do ja heqe pluhurin. Nuk eshte e thene qe, nje çeshtje e mbyllur nuk mund te hapet prape. Prisni se s’keni pare gje akoma.

 8. Zigur Qarri says:

  Edi Rama: “Ilir Meta presidenti më i mirë që kemi pasur deri më sot, nuk ka gabuar kurrë”!!!

  1. Roberto says:

   Zigur e thua vertet kete?? Nuk me besohet nese ti se ke kuptuar nentekstin e kesaj fjalie. Kjo ishte me te futur shoku,si zonjat. Iliri me i miri??? Iliri eshte nje nga plehrat me te medha qe ka patur Shqiperia pas Sali Berishes. Kete mbajeni mend sepse ai po luan si partiak dhe jo si President. E sheh qe nuk e dhjet njeri dhe mundohet qe te sabotoje ne favor te geuas se tij LSI dhe PD se Berishes qe e nxori nga llumi ku ishte zhytur dhe qe po e perdor tani. Ku eshte Ilir Floriri??? Jo mo c’ne,Iliri eshte zotni djale dhe prandaj ai eshte i forte sepse pervec shtanges qe ngre ne vend te saj ngre qypat me floririn e shtetit Shqipetar. Kuptove Zigur trimi???

  2. Peço says:

   Hë? Pse nuk i kundërviheni tani Zigurit, ju bythalec, përkrahës të Edi Ramës? Nuk është Edi Rama ai që ka bërë këtë përcaktim për Ilir Metën? Flisni, mutër, skllevër pa dinjitet! Apo nuk keni sy në ballë për të parë që Edi Rama e ushtron pushtetin jo mbi baza ligjore, por në forma abstraksioniste, si ato zhgarravinat që skicon nëpër letra. Shteti nuk drejtohet me simbolizma artistik, por me ligje, burrëri dhe dinjitet. Pikërisht këtë ka kërkuar Zigur Qarri në komentet e tij, duke mos u bërë për asnjë rast palë me të ligën, nga çdo drejtim që ajo vjen.

   1. Roberto says:

    Foli dhe Peco Pecollaku 😀😀😀😀😀

 9. Qytetari i thjeshte says:

  Mjere ne ku jemi katandisur.
  Presidenti i vendit flet sikur te ishte nje gangster i Laprakes!!

 10. Rexho Plaku says:

  eshte friksuar trimi i pordhes dhe horllikut

 11. syri says:

  Shqiptaret kane shkuar prapa ne mentalitetin e tyre per shtetin! Akoma mendojne se jane ne komunizem ,qe po te kishe nje mik zgjidhje c’do gje! Kercenimi, Like floriri, eshte ligji! Eshte kushtetuta! jane Gjykatat e reja qe do te krijohen! Ato organe nuk kercenojne ! Ato zbatojne ligjin! Ato do te jene organe te drejtesise dhe jo persona!Po afron 21 Janari like floriri! U vrane 4 veta per ty ne bulevard nga Saliu! Gjaku i derdhur kerkon drejtesi!

 12. Magda says:

  Bisha our eshte Duke ngordhur e tund forte bishtin.😏

 13. zenelaj says:

  Kur ben te fortin dhe Ilir Meta qe kur u zu me Nanon deklaroi duke are ne media qe Po me ndodhi gje mua dijeni se ma ka bere Nano.

 14. On says:

  O njerez me ekonomine si jeni? Politikat sociale,shendetesine,arsimin…taksat…kto jane per debate….mos u merni me Gentin apo Fotaqin..

 15. populli shqiptar says:

  Qelbesire ne gjithshka,hajdut, kriminel,ditet i ke te numeruara,vendin e ke prapa hekurave,SPAK do te dergoje

 16. Taraboshi says:

  Me ne fund e grisi maskendhe nxorri fytyren e tij te vertet Te njejte me te dy kolegeve qe ka ne krah.Por nje keshille te vogel MOS HARRO SE DARDHA E KA BISHTIN MBRAPA.

 17. h says:

  Këto janë pasojat kur vijnë fshatarët meskinë në pushtet.

 18. xxx says:

  Ne matematike ka nje teori qe quhet “Teorema e dy policëve”, te jete valle edhe ne realitet kjo ????

 19. MET ALLKURTI says:

  nuk mjafton kaq. Duhet te kapen me grushta qe te shkatrrohet ky shtet i kalbur qe kane ngritur e te marrim te gjithe rruget e botes si muhaxhire.

 20. Ergys says:

  Likja kujton se miliardat qe i ka vjedhur popullit te vuajtur shqiptar i kane dhene fuqi dhe paprekshmeri.

 21. ts says:

  Shifni kush esht ne majat e politikes shqiptare!!! Shifni si vjellin mu…..presidenti ndaj kryeministrit te Shqiperis kur pazarin ky president e pranoi prej ktij kryeministri ! Rrugaceri interesash ,kercenime banditesh mafjoz ! A prisni or shqiptar te ndryshoj Shqiperia me kta politikan ???? Me perzihet stomaku e nuk vazhdoj dot te shkruaj sepse edhe shkrimet na u ben bajate ,sepse ky avaz ka 30 vjet qe vazhdon e sa vjen e me mut shkojn punet !
  SHqiperi “vend i bekuar” prite,prite”Skender” ben
  Po vjen me duar ne koqe, te shpetoj memedhen
  Shqiperin ta” shpetoj” ,nga shqiptar te pabes
  Sa te mar pushtetin ,futet po nate thes

  Sa te mar pushtetin fillon e ben pazaret
  duart qe nga koqet perfundojn te paret
  e shqiptaret presin ,presin dit te mira
  nga pushteti mbushur, tumllas me vampira

  Mjer o Shqiperi ne cfar duar je
  mos prit hajer nga kta “skender” be
  esht kalbur peshku prej kohesh nga koka
  Cohuni te shpetoni , mos prisni tju ndreq bota

 22. Bardhyli says:

  Popull ,kemi nje president medioker.nje president me te shkuar te turpshme.Kemi nje president qe nuk e kemi zgjedhur ne .Ilir Meta duhet ta kete te qarte qe ne baze te zgjedhjes nga populli nuk do te kishte as me te voglen mundesi te behej president.Te perfaqesohesh me nje president si Meta eshte nje skandal ,eshte nje turp i madh ne syte e nderkombetareve.Ilir Meta me thirrjen e tij qe nuk ka njeri me bote qe ta kercenoje ate me kujton Noriegen e Panamase qe perdorte te tilla thenje aventureske..Ju e dini perfundimin e tij dhe jam mese i sigurt qe edhe Meten ky fund e pret
  Edi Rama eshte kryeministri yne i zgjedhur me
  Shumicen dermuese te votave tona te lira.
  Kjo duhet respektuar .Edi ka bere edhe gabimi qe ne fund te fundit jane gabime e nje njeru i veshur me pushtet qe rruges te ushtrimit te funksionit te tij ballafaqohet me fenomene te pa llogaritura qe gatuhen nga opozita Shqipetare.Mjerisht ne kemi nje opozite qe pjesa me madhe dhe per fatkeqesine tone jane ne kupole dhe kane nje baze kriminale.E them kriminale sepse ne biografine e tyre jane te gershetuara krimi politik,financiar dhe me e tmerrshmja jane vrases te popullit te thjeshte.
  Popull ,Edi Rama duhet perkrahur dhe mbeshtetur per vizionin e tij te te ardhmes.Kundershtime ka ,te mos jesh dakord per shume gjera eshte njerezore dhe dialektike kjo nuk diskutohet ,keto fenomene nuk zgjidhen me force sepse ne do te jemi te humbur.Per cdo gje duhet te debatohet nepermjet dialogut pozitiv.Mjaft kemi vuajtur si popull .A nuk kemi te drejte ta shohim me optimizem te ardhmen ?

  1. @bardhyli says:

   Ke te drejte! Nuk e ke zgjedhur ti. Se ti nuk zgjedh. Ti voton. Ti zgjohesh ne oren 7 i lumtur se do votosh per kandidatet e lideit suprem. Te cilet nuk i njeh fare. Por ti nuk mendon. Per ty mendon lartegjatesia e tij. Dhe pasi ai merr tepsine dhe ti je njeriu me i lumtur per kete, zgjedh presidentin me te mire ne keto 28 vite. Po cfaj ke ti? Ti sduhet te mendosh. Ti duhet te votosh! Te besh tifozllek dhe te mbetesh i njejti idiot derisa te kesh fryme. Se ti harron Vishen, Boden, Meten, Ulajn per te cilet je cjerre me vite ne opozite. Por ti nuk ke pse mendon. Per ty mendon lideri. Ty te mjafton te votosh. IDIOT!

 23. Asi11 says:

  Treshe “simpatike e ” . Keto tre duhet me drejtu Shqiperine Iliri president Balliu plak kryeparlamentar Peka kryeminister atehere Shqiperia ecen mire per lesh .

 24. . says:

  si mund te presesh gjera pozitive nga nje krye furfante ne krye te shtetit.Gjeja me e thjeshte, shkarkojeni nga detyra me shumic votash kete presid+hajno.opozita dhe presi dhenti e ka te kote me zvarritjet dhe protestat e tyre,shqiptaret do te votojne perseri rilindien,deri kur ligji dhe drejtesia te jene vendosur ne vendin e duhur .

 25. Ivi says:

  BISHA+BASHA+META+MONA+VASILI+MULI+PALOKA+DHUNUESIT E UNIVERSITETEVE ne BURG!

 26. Me e fundit qe kam degjuar, Monika, ” Doktoresha e Shkencave”, ne nje rreth te ngushte, kam kater banjo per macet…gjithsej 12 banjo. Kur po I kerkohet llogari per nje makine, ose apartament, gjygjetareve, prokuroreve etj…s’me interesojne…po ky koke lopa, presidenti me I shumtuar ne bote, te kete ate vile e shume si ajo, neper bote, si Shtepia e Bardhe, ku I ka vjedhur ato para? Mos I gezofshin as ato as kalamajte e tyre. Vdekshin si familje….

 27. Jon says:

  Sa per fuqi qe nuk ka njeri ne bor qe te bei pensjon ty
  Vetem fuqi e gishtit tregus te shpis ne gopin e sateme
  Ty mor byth qiri Ilir Meta mor grop e hales publike
  Ti di plumbin ballit

 28. Emigranti says:

  Rit qenin te haj koken thot populli. E zgjodhe dhe e miratove vet zoti Rama, Nje president qe meret me llafe si grat e keqia te lagjes, jo per president qe sja vlen, por as qytetar i thjesht se meriton te respektohet.
  Me shum se kjo loj kungulleshkash, na shqeteson fakti qe portali PAMFLET, e nxjer te implikuar ne dhjetra e dhjetra fakte te implikuar me koorupsjon dhe pislleqe ne bashkepunim me gjithfar mashtrusish, qe ky soi presidenti, ka leshuar metastazat e kancerit ne shum dege e fusha te ekonomis kombetare. Qe vetem krijimi i SPAKUT, qe tja nxjer renjet e fshehejes ne te tret te pasuris te grabitur me gjithvar menyrash.
  Paste kemben e mbar, te mari me vehte ne Rec gjith politikanet e tjer peshkaqen te medhenj, qe i kan pir gjakun ahqiptareve, duke i len me te varferit ne Evrop.

 29. Veshgues says:

  E mer Rama sa gabim bere! Per bythen tesnde poltike e bere President. Tani perballu! Ky kv rrezik paraat i ka ne Moske dhe me pak ne Serbi!
  Rama po sakrifikove, ti vesh drurin 70 + 1 ketij presidenti, votat tuaja shkojne 50 %+1%.
  Ra.a shkarkoje kete idiot karazmatik. Eshte delfin i 90%.

 30. Berti says:

  Ky president rrugaç e hajdut i faktuar me ze e figure , ky shoku i ngushte i Fahri paçes e intelektualit Qim Peka na bon dhe si gango.
  Na vjen turp te gjitheve per kete president karagjos qe kemi.
  Edi Rama duhet ti kerkoje falje publike te gjithe shqiptareve qe propozoi kete president karnaval.

 31. Lizga says:

  Flet IM. se nuk e arrin dot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *