VIDEO-skandali/ ”Do t’ju q** motrat, o motërq**ra…”: A janë këta përfaqësuesit e studentëve?

Disa persona me në krye Klajdi Bellon (i promovuar nga opozita si studenti me kokore në kokë)  i cili studion në universitet privat, kanë bllokuar hyrjet e universitetit të Tiranës.

Siç shihet nga videoja e mëposhtme e shpërndare nga vetë Klajdi Bello, persona që nuk janë fare pjesë e universitetit shtëtëror, kanë dhunuar institucionet duke shkatërruar bazën materiale dhe po Klajdi me shokë, kanë sharrë me fjalë nga më të papranueshmet për një student, nderkohe qe shkaterrojne karrige e tavolina.

Siç dëgjohet qartë nga videoja e shpërndarë nga vetë Klajdi, fjalët që përdoren janë “do t’ju q** motrat, o motërq**ra…”

Klajdi Bello është një militant i opozitës, i punësuar si protestues këto dy javë.

Ka kryer disa vite shkollë tek Universiteti Europian me bursë, punon në një Call Center, ka qenë frekuentues i rregullt i çadrës së PD, dhe ka qenë koordinator me LSI për protestën e studentëve.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “VIDEO-skandali/ ”Do t’ju q** motrat, o motërq**ra…”: A janë këta përfaqësuesit e studentëve?”

 1. Detari says:

  Sa te vobekt dhe keta studentat, nuk gjenden dot 2 meshkuj ti hedhin keta jashteqitje nga dritaret.

 2. mik says:

  Titulli i ketij artikulli tregon fjalorin banal qe perdorin disa studente. Por ama, asht i njejti fjalor qe perdor kryeministri ne Parlament, ( fakte me vidio ) i njejti fjalor qe perdorin gjykatesit ( fakte me vidio ), i njejti fjalor qe perdoret ne te gjithe Shqiperine ( fakte live ). Ky lloj fjalori tashma, ka marr statusin e vet, e konsiderohet normal. Cdo gja ka fitu status banal ketu tek ne.

  1. zenelaj says:

   Ke te drejte miku im,por ke harruar kryesorin mikun tend sali berishen

  2. Lani says:

   👍Plotesisht e drejte!

 3. Vladimir says:

  Kujtuam se kishim shpetuar nga kjo lloje hordhie, pa dukate, pa etike, harbute, pjelle e perdhunimeve te bashibozukeve ne trojet arberore.
  Por qenkan aty. Dhe shteti si gjithmone, i rrepte me ne qe paguajme per ato shkolla e ato banka dhe i drojtur perballe plehrave.
  Gjerat jane te thjeshta.
  Studentet kane te drejten e shenjte te thone fjalen e tyre ne rruge ligjore e institucionale, perfshi protesten dhe greven.
  Thene kete; ai institucion ka zot, titullaret e tij, ka pronare qe jemi te gjithe ne, tatimpaguesit e ketij vendi, kerkush nuk mund te shkeli ligjet dhe te shkaterroje pronen shtetrore. Kerkush nuk mund t’ju mbylli porten studenteve as per te hyre ne mesim dhe as per te shkuar ne protesta apo greva, duke share me fjale te renda, ca me teper duke flakur si mall pa zot bankat dhe karriket, te cilat kostojne dhe shume per nje vend si yni qe ende nuk po mund te shuaj varferine ne mes te Europes.
  Keta horra duhen ndaluar dhe detyruar te paguajne deri ne nje demin e shkaktuar.
  Ne se ndonje grup deshiron te beje greve, le te ndihmohet me nje ambjent, po qene mundesite, pa prishur studimin per ata qe duan te studjojne.

  1. super duper says:

   Vladimir meqe me te drejte te duket vetja pronar o prones sone te perbashket, pse nuk revoltohesh per 40 milion tek Astiri me tender te vjedhur, fallcifikuar, apo se ata qe e bene jane te Partise tende.
   Studentet jane ne universitet e si kudo ne bote policia nuk ka te drejte te hyje ne nje proteste brenda institucionit ku ata paguajne pervec taksave edhe TARIFAT. Shkolla eshte e tyre dhe pike.
   Tani sa per krahasim – une jam ish student ne 90 dhe pjesmarres si mijera te tjere ne ate kohe. Qyteti studenti oshetinte nga sharjet, fyerjet, malkimet, e te tera formave ndaj qeverise, policise, sigurimit e kalecave. Policia, ushtria dhe kalecat NUK guzuan te vinin ne qytet studenti brenda gjate atyre diteve as brenda auditoreve. Sa per informacion. Provo te cosh brenda ne universitet policine ne France apo ne Amerike dhe do shikosh nje revolucion si vullkan ne pune minutash. Nuk dhunohet insittucioni se kryeministri mendon ndryshe. Hajvani nuk kupton se nese nuk futen studentet ne mesim eshte nje problem qe nuk zgjidhet me dhune e me inatin e te fortit. Ai akom anuk kupton qe nuk i ka anetare partie qe i lepine vrimen e vihen ne rresht.

 4. Genci says:

  mir ti behet edit…me behet qejfi shum. kshu eshte kur i jep per te ngrene ketyre te lsi

 5. animas says:

  Po polici ka shteti??? Futeni brenda qe te mesohet te flase e te sillet, huligan , na e shpifen, brez pa dinjitet e moral!

 6. 🇦🇱💔 says:

  Përse nuk burgosen 24 orë studentët problematik.(gardé à vue ).

 7. h says:

  Kjo eshte kultura shqiptare qe na ben te ndjehemi
  aq krenare kur therrasim “oh sa mire me qenë shqiptar”.

 8. lesh e li says:

  Policia ku eshte. Futeni ne furgon dhe shkopin kokes.. Nuk ka Liri pa fund, shoqeria vepron sipas ligjit.

 9. katarakti says:

  Shtet i dobet, qeveri e dobet. Duhet dore e forte per te bere zap shqipot. Sidomos keta qe jane rritur dhe edukuar ne kete sistemin e shkerdhatokracise. Qe nuk njohin nder dhe moral. Pjesa me e kultivuar e vendit, qytetaret tironas, korçare, shkodrane, durrasake etj etj ia kane bere naften ketij vendi me kohe. Vendin e tyre e kane zene cubat, maloket e zbritur nga shpellat, katunaret sa injorante aq edhe te djallezuar etj etj. Ky vend ka marre fund. Nuk ka me asnje shprese.

 10. Për mendimin tim Policia e shtetit duhet te nderhyje e tju tregojë vendin ketyre huliganteve qe janë në pakice.Studentet duhet te jenë te mbrojtur nga shteti nga keta kriminel te ardhshen nëse nuk ndeshkohen sot, neser do te jenë te rrezikshëm.Dora e forte e ligjit duhet te bien fort tek keta ekzemplare te mbeshtetur nga kryekrimineli Sali Berisha e nënkryekrimineli Ilir Meta.Ai sot e mori përgjigjen nga gazetarja ma giximtare e shqiptareve Albana Xhara.

 11. Asi11 says:

  Po mire mo nuk gjendet ndonje student ta lene sakat per tan jeten po profesorati çfare bejne vrasin miza , po policia mbyll syte e veshte o zot po te jem une 70 vjeçi pak me i ri kisha ardh ne Tirane dhe me nje çekiç ja kisha thy ate kokoren qe mban ne koke dhe pastaj ja kisha ba koken vrima vrima duke ja thyre kafken .

 12. Boston says:

  Kjo eshte kultura e cizmes Mona fashistes…..

 13. XheJ eN Bi says:

  Gjithmon kisha një shpresë se Shqipëria do bëhej sa të shporet ky brezi i vjetër politikanësh.
  Kisha një shpresë tek rinia,po kjo që shoh ,jo në Europë nuk vemi,po as në gropë.
  Drejtë GREMINËS…..dhe e meritojnë…..

 14. vidio e PD së says:

  në emër të studentëve duan të bëjnë grevë një grup rrugacësh .? përfaqësim skandaloz i lulit dhe içizmes të like floririt apo i informatorir dixhital të sali viçidolit

 15. Ola says:

  Me kete rini qe kemi ne … kemi mare fund si komb… kjo eshte rini qe u mungon kultura, edukata, demokracia… nje rini pa etikete… qe nuk dine se cfar perfaqesone… turp.. ku partite opozitare jane parti me antishqipetare qe paguajne militantet e tyre per te shkateriar vendin.. turp…. turp

 16. Bomi says:

  Na myten loçet I duket Tirona si New York, 🤣🤣🤣skon faj se anej ka kon ardh veç dru me pre kon pas yyyyyyy mosmirnjohsa

 17. Monitor says:

  O o nderuar Z. Sander Lleshi! Nxirreni ne metkim kete tipn me mbiemrin Bello! Merreni kete cope…. dhe trembeni pak, sepse na cau trapin! Eshte djale i keq! Eshte me Repulika e dhjere e Ilirit dhe Mo es! s’ ka asnje nje lidhje me studentet e mire dhe te dashur te ketij vendi!
  GOD bless ty Sander!

 18. gloria says:

  Perse policia nuk e dalon kete plere, nuk eshte e drrjte qe te bllokohen dyert sepse aty jane mbledhur vetem ngelsat dhe disa plera qe nuk jane perfaqsi e studenteve por jane ve e nga PD&LSI…..

 19. Doda says:

  Une mesa degjoj qe perseritet nje emer shpesh:
  Dod mjaft me
  Dod jo me dhune
  Dod mos ja u hedh karriget
  Etjer……..
  Ky Doda vazhdon shkollen per jurist.
  Po pse me kete Doderat do mbushen gjykatat tona.
  Ik ore Dode se nuk je per kete .
  Hajde Dode se kam dru me pre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *