Agresori që dhunoi studentët është xhaxhai i deputetit të LSI-së

Opozita e bashkuar denoncoi mbrëmjen e djeshme një person që dhunonte studentët duke e cilësuar si “kriminel” dhe “bandit” që godet të rinjtë me urdhër të kryeministrit Edi Rama.

Ndërkohë, personi që shfaqet në videon e përcjellë nga forcat opozitare, është Xhevdet Braimllari, xhaxhai i deputetit të LSI-së Endrit Braimllari.

Agresori është drejtues teknik i “Myrto Security” dhe shfaqej duke sulmuar të rinjtë që protestonin për plotësimin e disa kërkesave të tyre.

Xhaxhai i deputetit të LSI-së, u shoqërua në komisariatin numër 2 në kryeqytet ku u mor në pyetje lidhur me ngjarjen.

Xhevdet Braimllari është i angazhuar politikisht ku djali i tij Eriol Brahimllari ka qenë i pranishëm në të gjitha konventat e Lëvizjes Socialiste për Integrim si dhe ka shërbyer si këshilltar i Ilir Metës.

Nga ana tjetër, Sali Berisha në reagimin e tij e quajti Brahimllarin si bandit të kryeministrit Edi Rama.

“Shikoni kriminelet dhe banditet qe godasin si kafshe me porosi te Edvinit studentet grevist ne fakultetin e Arkitektures.

Denoj me forcen me te madhe keto akte kriminale, ju bej thirrje mbare shqiptareve sot ose kurre te mbrojme studentet nga bandat e Edvin Urrejtjes dhe te shporrim qelbesiren! sb”, shkruan Berisha pa e ditur lidhjen me deputetin e LSI. (TemA)

 

12 komente në “Agresori që dhunoi studentët është xhaxhai i deputetit të LSI-së”

 1. Turi says:

  Si cfare maskaralliqe bene skena sikur rihen studentet duke qene nipi i tijëI cfare maskaradeDhe pastaj dele dashi ne kembore i pd qe te vretë naten dhe te qanë diten o kriminel e hajdut i pd

 2. Fatosi says:

  Sali qelbesires nuk I mbyllet ajo hale(goje) deri sa te mbaje e dhe frymen e fundit ne ate toke
  Ngeli duke shpifur dhe duke mare neper goje,duke vrare,duke zhdukur te tjeret

 3. P says:

  O sale edhe kete here ja paske futur kot
  Nuk po qellon asjehere ne shenje.Ke maru.

 4. zenelaj says:

  Mire qe ka filluar tu punoje truri policeve te tu o zoti kryeminister.Leberit thone O balo te hengert tenja se e ke te keqen brenda

 5. shqip says:

  Nje pyetje; kete brahimet, kadrinjte, dhe shpellaret qe rrahun studentet, jane akoma jashte?

 6. Latif Qyramidhja says:

  Latifi.
  Si nuk kane turp keta ordineret e Lsi qe kryejne veprime te tilla te mesuara ne skutat e Ilir Metes qe te shtyjne sa me shume refomen ne drejtsi
  dhe ta bejne te pa zbatushme ,duke mar pushtetin me dhune. Populli duhet te kete mendjen te mose i shkoje pas doktoreshes se na hapi barkun me keto thirrje se populli vuane dhe se kjo do e nxjeri ne dite kete popull , po kjo ne pushtet ka qene keto vite si nuk e pasuroje kete popuull.
  O popuull keta kete radhe dolen te hane kokat e njeri, tjetrit qe te shpetojme nga Sali gomari.Monika dhija, dhe luli kerrici.

 7. Nardi says:

  Bo bo,çfare fshatari.Ne fakt edhe deputeti,nipi i ketij,eshte super fshatar.Ç’te thuash,kjo eshte ajka e Shqiperise.

 8. Ola says:

  Kushedi sa eshte paguar per te bere kete pune per te krijuar pershtypjen se jane urdheruar nga Rama.Te gjitha keto maskaralleqe per te zene karriget e pushtetit dhe mendoni se cfar njerez presim te na drejtojne, mos e dhente zoti.

  1. Aixa says:

   Ndaj te njejtin mendim me Olen, te gjitha cfar bejne keta ha… e PD/LSI tani jane me qellimin e mbrapshte qe ti bejne te duken si dora e qeverise/rames.

 9. shqipe says:

  E pate monen ne kuvend?
  (Mbledur llum i Shqiperise)
  Quaj llum per kete vennd
  cilindo,pas LSI-së!…

 10. Sali pekmezi says:

  Ngrehuni o popull dhe zhdukni shpellarin e dragobise,nuk keni mundesi nje plumb ketije plaku njeriut me te ndyre qe eshte nje kriminel faqezi,qindra krime ka bere ky njeri dhe akoma eshte gjall duke u shemtuar dhe duke u plakur 80 vjec eshte ky plak qe po shemtohet dhe nuk pushon duke uluritur,kunder Edi Rames,o te qifte derri nenen tyja more qeni terbuar.

 11. Veshgues says:

  E mer Sale! Prape ja ke fute kote! Po mire nuk te vjen turp qe tallen te gjithe me ty! Kaq frike ke nga SPAKU? Ne Rec eshte mire! Standarte europeane! Miq te vjeter e te rinje! Dhomen pa leke! Dhe plote te mira te tjera!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *