Ermal Hasimja: Fakulteti i Shkencave Sociale çerdhe e marksizëm-leninizmit

Pedagu Ermal Hasimja i ftuar në “Ekopolitikë” në Ora News denoncoi faktin që Fakulteti i Shkencave Sociale në Universitetin e Tiranës është kthyer në çerdhe për leninizmin. 

Hasimja: Fakulteti i Shkencave Sociale në Universitetin Publik të Tiranës është sot çerdhe e markzisëm-lenizmit. Në këto mjedise mund të citosh sa të duash Leninin, Maon, është tabu të citosh Fredman, për çmimet Nobël në Ekonomi. Shumica nuk e kanë haberin se çfarë është liberalizmi. 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Ermal Hasimja: Fakulteti i Shkencave Sociale çerdhe e marksizëm-leninizmit”

  1. 🇦🇱 says:

    Në asnjë shtet të botês studentët nuk terrorizojn shoferët me bllokime rrugësh,hedhin materialet mësimore,bëjnë shantazhe ,kërcenojn me grev urie,nxisin njeri tjetrrin në drejtim të greminës. Po të vazhdohet me këtë mentalitet. ,I sugjeroj Kryeministrit Rama mbylljen e universiteteve dhe kërkesën që në vëndin tonë të vijnë për të punuar të huaj me diplom universitare. Ata që janë rrugaçë të punojn nën urrdhërat e të huajve se atë kokë kanë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *