Ja se si dy miqtë e shqiptarëve Pelosi dhe Engel mund ta shpëtojnë Kosovën nga ndarja

Dy miqtë e shqiptarëve që janë zgjedhur në dy postet më të fuqishme në Kongresit Amerikan, Nancy Pelosi dhe Eliot Engel, mund ta shpëtojnë Kosovën nga ndarja.

Njohësit e çështjeve ndërkombëtare kanë thënë për gazetën “Zëri” se Pelosi dhe Engel nuk pajtohen me qëndrimin e bashkëpunëtorëve të presidentit Trump për çështjen e kufijve me Serbinë.

Sipas tyre, ata nuk e përkrahin idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për “korrigjimin” e kufirit me Serbinë.

Nancy Pelosi është rikthyer javë më parë në pozitën e Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, të cilën e mbante edhe tetë vjet më parë, ndërsa Eliot Engel, miku më i madh i shqiptarëve në Kongresin Amerikan, është zgjedhur kryetar i Komitetit të fuqishëm të Marrëdhënieve me Jashtë, shkruan Gazeta “Zëri”.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ja se si dy miqtë e shqiptarëve Pelosi dhe Engel mund ta shpëtojnë Kosovën nga ndarja”

  1. Kuq e zi says:

    Keta do shpetojne kosoven e nga kush?
    Te vetmit qe duan te coptojne kosoven jane thaci-rama-vucic

  2. Baliu says:

    Miqet e shqiptarve duhet ta shpetojne Kosoven nga Moderrn Prostidenti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *