“Jelekëportokallinjtë” bllokojnë sërish rrugën, çuni i Fahriut: Shtëpia juaj s’do të prishet sepse keni mbështetjen time, Rama do përgjigjet edhe për gërvishtjen më të vogël

“Jelekëportokallinjtë” kanë bllokuar sërish rrugën tek Astiri duke bllokuar ndërtimin e projektit të “Unazës së Madhe” që prek banesat e tyre pa leje.

Në mbështetje të tyre ka shkuar deputeti Klevis Balliu i cili u premtoi se shtëpitë e banorëve nuk do të prishen sepse kanë mbështetjen e tyre.

“Më thoshin se policia nuk vjen këtu për të ruajtur protestuesit, pasi thotë se nuk kanë dijeni se ka qytetarë që protestojnë 5-6. Nuk ka ngelur njeri që nuk e ka marrë vesh se këtu ka protestë.

Të vetmit që nuk e dinë janë policët, ky është një turp.

Kam një mesazh të vetëm për Ramën dhe policinë. Nëse iu vjen gërvishtja më e vogël këtyre banorëve, përgjegjësi do të jesh vetëm Rama. Ti do të mbash përgjegjësi dhe do të përgjigjesh para gjykatës.

Ne sot kemi përballë jo vetëm një qeveri, por një grusht hajdutësh. Ata nuk njohin gjë tjetër, por dhunën dhe forcën. Këtij projekti i ka dalë boja nga Shqipëria deri në Amerikë.

Sot ne duhet të jemi të bashkuar  më shumë se kurrë që të mbështesim njëri-tjetrin në këto kohë të vështira. Ne duhet të vazhdojmë të qëndrojmë këtu. Ky njeri  kërkon sot të bëjë ri-tenderim me disa gara fiktive. Shtëpia juaj nuk do të prishet, sepse keni në mbështetje të gjithë opozitën dhe të gjithë qytetarët. Ne do të jemi këtu me ju deri në pikën e fundit”, tha Balliu.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në ““Jelekëportokallinjtë” bllokojnë sërish rrugën, çuni i Fahriut: Shtëpia juaj s’do të prishet sepse keni mbështetjen time, Rama do përgjigjet edhe për gërvishtjen më të vogël”

 1. Johani says:

  A din me rru ti djali i fariut apo me pre dru.

  1. Fytyre patkonjte says:

   Nuk thone kot qe ‘dardha i ngjan dardhes’. Por duket qe ne rastin tone ‘bajga po i ngjaka bajges’. Nuk tremb njeri ti ore bajge e shtrember dhe e rrudhosur nga poshtersite qe keni bere. Duket sikur ju ka qelluar ndonje kale me patkua ne fytyre. Ta gezoni pamjen e patkoit ne fytyre. Cere dem beli! E tregon fytyra se kush je – thote turku!

 2. Tomas Willson says:

  Po ore nipi i Ikes po….
  Po nuk ke faj ti, ti detyren ben…e ke mesuar mire mesimin…po sikur je deputet i Mokres apo nuk di gje ti…po shko ore djale njehere andej nga ke blere votat se mos kane ndonje hall prej bores qe ka rene e mos ia ki merakun malesoreve te Astirit se dine te dalin nga halli ata dine…sa te kene xha Saliun…

 3. Loku says:

  O ju gazetar te Tema-s boll tallet karin me kete budalla

  1. trimi says:

   Foli perseri kopili i Blerim Celes.

 4. Lennard says:

  Ky PO .Te Ha MUNE me te vertete!!!.Nje ka Bo Fahriu po e Ka” Luan” Pe Mokre

 5. vjeshta says:

  Vini re rrudhat ne ballë, sikur i jati. Po i bëhet lëkura si e elefantit! Hahahah

 6. Elona says:

  Jashteqitja e Faro Badhiut
  Zoti ka kriuar nje krijese kaq te peshtire si ty fytyre-bytha Fahros vetem qe Te beje te ndihet mire cdo shqiptar prag vetevrasjes.
  Kushdo qe ndihet ne depresion te shikoje fytyre-bythen e Faros e Te mendoje se ka akoma me keq.
  Do sherohej depresioni ne pjesen shqipfolese Te planetit.

 7. Taraboshi says:

  Djalı ı Farıut pse ben sı ı dıshem dhe me demekje edhe deputet ı Mokres ı pa votuat por ı lıstuarA nuke dıntı se polıcıa ka te drejt te ruaj mbarvajtjene nje greve kur ajoeshte e lıgjeshme Qe dote thote te marresh lejete caktoshoren vendın dhe dısa te tjera atehere te vjen polıvıa dhe zbatonrregullat e saj dhe kur te mbushet mendja tydhe dısa sımpatızanteve te opozıtes Polıcıa e kryendetyrennebaze te rregullave dhe jo anarshıne tende Me fal se uzgjata me ty qe nuk merrvesht se jepakkkk debıl Dje e pe koleguntend qe shkoj te largonte gjoja polıcet nga demostrata e studenteve Lucıano Bocın te cılın e perzune studentet sıqen te zgjebosur Keshtu do perfundosh edhe tı se UNAZA DO TE BEHET donıapo nuk donı ju shpellaret

 8. h says:

  Pse shqiperia ka kaq shume karalloj ?

 9. ben says:

  O zot, si ka mundesi nje popull qe ka nxjerre yje, ka nxjerre edhe Fariun me te birin. Keta do jene me siguri kopila, ndryshe nuk ka se si te spjegohet.

 10. BEN TIRONA says:

  o faroo
  mblidhe ore kete trapin se la namin

  merrja edhe mandatin se eshte bo si Ver LLapa ke 21 dhjetori

  o farooooo mblidhe sa nuk eshte vone e la kokrren e namit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *