Nikoll Lesi: Konflikti president-kryeministër do ketë fund të tmerrshëm. Meta është skrapali, e ka luftën në gen, nuk ia përton luftës ai!

Nikoll Lesi shkruan se konflikti Presidencë-Kryeministri do të ketë fund të tmerrshëm.

Në një shkrim me pseudonimin Spiten Prulli, Lesi shkruan se këtë betejë do e fitojë Ilir Meta, meqë është një skrapali që luftën e ka në gen.

“Kryeministri Rama propozoi një 27 vjeçar nga Kosova për ministër të jashtëm të Shqipërisë ose siç shprehet avokati i njohur Spartak Ngjela, një kalama. Diplomatë të shquar shqiptar, Këshilli i Ambasadorëve, por edhe publiku kosovar janë shprehur se përveç mungesës totale të përvojës së kandidatit për ministër, ai është shprehur pro shkëmbimit (copëtimit) të territorit të Kosovës me Serbinë, çka është në kundërshtim me politikën e jashtme shtetore të Shqipërisë, por edhe të shumicës në Kosovë.

Presidenti Meta nuk e dekretoi dhe arsyet tashmë janë publike. Pas veprimit presidencial pati reagime të egra, bile shumë fyese e denigruese nga kryeministri ndaj figurës së kryetarit të shtetit.

Nuk pritej të reagonte në atë mënyrë Edi Rama, pasi mendohej se duke qenë shef i mazhorancës dhe kryeministër, do të gjënte mënyrë tjetër për të reaguar. Reagimi pritej politik ose duke ofruar një emër tjetër për ministër, pasi PS-ja dhe shoqeria civile ka plot emra VIP në fushën e diplomacisë.

Aq me tepër, reagimi ndaj emrit të propozuar ishte në masë dërmuese negativ, pra se nuk është i duhuri për këtë post të rëndësishëm. Reagimet janë online, publikisht me deklarata dhe kushdo e ka krijuar bindjen se kryeministri gaboi, në mos kishte qëllim të paracaktuar për të provokuar presidentin dhe publikun duke emëruar një person pa eksperiencë që jo vetëm nuk e njeh diplomacinë, por edhe provokues për Rajonin e Ballkanit e Bashkimin Europian.

Ilir Meta nuk e firmosi. Edi Rama u marros krejt dhe filloi sulmin. Sulmi ka filluar si një taborr turk ndaj kështjellës së kryetarit të shtetit shqiptar, i cili me Kushtetutë përfaqëson unitetin e popullit dhe natyrisht të kombit. Tashmë ka reaguar dhe kreu i shtetit, duke mos duruar kryeministrin që po hedh shigjeta dhe po kacavaret drejt bedenave të Kështjellës së Metës. Edi Rama tha mbrëmë vonë të Arian Çani se Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën , por nuk kam ç’ti bëj se nuk kam 93 vota për ta shkarkuar.

Edi Rama ofroi Luftë! Lufta fillohet si Hitleri dhe Musolini, por dihet fati i të dyve.

Ndërkohë Ilir Meta që ndonëse është kryetar shteti, prapë vjen nga Skrapari dhe mbetet luftetar në gen. Nuk ia përton luftës Ilir Meta.

Pra LUFTA mes Edi Ramës dhe Ilir Metës sapo ka filluar. Kryeministri me qeveri, polici, SHISH, prokurori dhe oligarkët ka rrethuar presidencën. Nga ana e kështjellës presidenciale duket se është e gatshme për LUFTË. Si dikur me kova zifti mbi kokat e turqve që vareshin në hekurat e kështjellës, do të jetë përplasja mes Metës dhe Ramës.

Nga kjo Luftë njëri ikën.

Presidenti mbetet deri në vitin 2022. Ndërsa kryeministri ka marrë udhën…”, shkruan Spiten Prulli, alias Nikoll Lesi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

49 komente në “Nikoll Lesi: Konflikti president-kryeministër do ketë fund të tmerrshëm. Meta është skrapali, e ka luftën në gen, nuk ia përton luftës ai!”

 1. 🇦🇱 says:

  Zgjidhja është e shpejt dhe efficace. Presidenti Republikës i kthehet LSI-së duke i lënë detyrën e Presidentit të Republikës një Socialisti. Fundi të gjithave.

  1. E says:

   Nikollë lesi cfarë KADRI gazetariMos haro n. lesi hotelin ne Durës

  2. Noli says:

   Hall i madh me skraparllinjteKa rrezik te hash dhe druDy ministra le ti leneSe na duhen dhe pa truF.S.Noli

  3. Kozmos says:

   NIKOLLE LESHI ,E KA IDIOTIZMIN NE GEN .😮😎

  4. Genti says:

   Meta dhe ty qe te dogjen gazeten ,te hani mun,jo beni lufte.

  5. Burr dhe bir kurve je o nikoll lesi. E meriton këtë titull

 2. Koba says:

  O Nikolle Lehsi Like Bajga nuk ka lidhje fare me Skraparin.Une e njoh Skraparin e Riza Ceroves,te Kahreman Yllit te Tomor Ceroves dhe shume Patrioteve te tjere qe kane nderuar Skraparin dhe Shqiperine .Like Floriri eshte Pjese Haleje e Skraparit.Hajdut,Grabites,Vrases Perdhunues. Shikoi mire Videot e Dritan Priftit kur kerkon Pare Korruptive dhe tregon me ze dhe figure si ka bere Seks me nje Zonjushe per ti dhene nje vend ne nje Ambasade ne Europe..Ka nje sere dosjesh ku eshte perfshire me Krimin e Organizuar .E paske harruar Almir Rain!!!??? .Po nuk e harron FBI dhe SPAK-u qe do te ngrihet

  1. Komentuesi says:

   Eh more Nikoll Leshi,te kane mare trut ere.Ti lavderon Meten si njeri qwe do dhe bene lufte se ke inat Edi Ramen.Meta te finacon per kete artikull,por Ramen e financon i gjithe poulli te kutia e votimit duke ja dhene fitoren e shkelqyer dhe te pamohueshme.Kurese Meta yt leshte e Monikes do fitoi ne zgjedhjet e 30 qershorit.Je bere bajat more Nikoll Leshi.

 3. niki says:

  Militant ,apo gazetar eshte zoti Lesi?Por e njohim shume mire,shkon nga ana ku i afrohet kocka per te lepire.

 4. Noli says:

  Ka filluar edhe Nikolla te shohi endrra me lufte.

 5. JARI says:

  Lufta behet me tru dhe me forca,d.m.th me vota,presidenti jot dhe i imi nuk ka asnjeren

 6. skrapari says:

  Nuk ta lexova artikullin,por vetem nga titulli i shkrimit mund te te them me plot gojen se je nje SHARLATAN, nje SERVIL ,NJe MENDJEMADH. Jo mor NiKOLL ,bythelepiresi i Saliut,Jozefines e tani i ILIR METES e MONikes. Skraparlinjte nuk jane luftexites. NUk e duane luften. PO Skraparlinjte nuk jane as gjethe fiku si puna jote . Kete ta dish mire ti dhe ata qe te pasojne ty. Iliri eshte djale Skrapari e ne krenohemi me te ,por gjithashtu per mendimin tim duhet ta uli pak hunden e sidomos ajo bashkeshortja e tij. Ne ne Skrapar themi se ka filluar ti hipi gomarit se prapthi. Nikoll nuk je aq i holle sa t’i frysh zjarrit e te mos dukesh. Mendjemadhesia jote te bene qe te mos fshihesh dot .

 7. ilir says:

  Nuk e di a e ka ndryshu raportin makina – çorape Nikolla.
  Dikur nje figur publike ha qe Nikolla ka me shum makina se çorape!

 8. Mersin says:

  Ky eshte gomar per tu ngarkuar me m… themi ne tironsit

 9. Virusi says:

  I gjori ky, dominohet nga ndjenja e forces. Se ka marre vesh qe ka rene muri Berlinit. Jeton ende ne male.

 10. Alto says:

  O Nikoll Leshi!
  Nuk pplas lufta, se ziget Meta me Ramën .
  As ti s’ke byth të zbrazësh kallashin .
  Ca të çmendur që mund ta zbrazin, burgun hapur e kanë.
  Ikën ato kohë, që do të doje të riktheheshin .
  S’po i kurdisni dot as studentët . S’bëjnë luft ata, për florinjtë e Metës dhe qefmbethet e tua, OR TAJ !!👎👎

 11. Lili says:

  O Nikoll.Ti e njeh shume mire Ilir kriminelin.Bandit,vrases,hajdut,i paturp.Eshte turpvper ne,per mua e per Ty,per te gjithe boten nje monster presidenciale si ky.Mos ivfry zjarrit si ne 1997, ku thirrjet e tua dogjen Shqiperine.Je sojsez e s,behesh dot sojli.

 12. Vlonjati says:

  Pika i rente Lesit dhe analizes se tij!
  Me nje fjale, me president elbasanlli, do te kishim gaypride çdo jave.

 13. mik says:

  Deri ku arrin servilizmi !! Edhe ne disa artikuj te tjere rreth Ilir Metes, artikull shkruesi bahet si leter higjenike e Presidentit.
  Nikoll Lesi duket sikur don me than qe, Presidenti nuk kishte te drejte per vendimin rreth ministrit te jashtem por, nga qe asht Skrapali, i shpall lufte Kryeministrit !! Cfar intelektualesh kemi !!
  Ilir Meta kishte 100% te drejte ne vendimin e tij, por kjo nuk do te thote qe ai ka devoteshmeri per vendin.

 14. vlora.vlora says:

  Meta eshte nje cope batakciu president, me video dhe me ze qe e ka pare dhe e shikon gjithe bota .Nje kryehajdut si ai nuk mund tu beje moral te tjereve

 15. salianji pederast says:

  Nikoll zhapiku te hash nje mut ti dhe Skrapalliu delenxhiu,si nuk te vjene turp ore faqezi qe komenton se Ilir Meta e ka luften ne vrimen e bythes ti faqezi dhe presidenti te hani mutin gjithe diten dhe gjithe naten ti rruani rrocken Edi Rames.

 16. gloria says:

  Nikoll je DAUN, i deshtuar nga te gjitha anet….

 17. drino says:

  Jane mbledhur KADRINJTE e kazanit te plerave….

 18. Lesi says:

  Trimeri te tilla tregojne vetem kronistet mesjetare.Lesit i ka ngecur ora.Pyetja qe duhet shtruar eshte :A eshte ligjore kjo qe ben presidenti?
  A perfajson unitetin kombetar?

 19. zenelaj says:

  O zoti Nikolla a di ti cdo te thote shprehja qe ka Ceco Bicak,Sigurisht qe ti mendon se cecua eshte nga fshati jot e bicaku eshte thika qe eron mollet.Baba amerika e nena europe te tredhin po dole kunder tyre.Mbaje mend ti dhe ata e mendojne si ty

 20. undefined says:

  O zot kush jane gazataret ne Shqiperi !!!!

 21. Magda says:

  Cfare mentaliteti!
  Ilir Meta eshte katandisur si Saliu kur ishte President. Me sa duket edhe fundi I tij do te jete I ngjajshem…

 22. BRSS says:

  ME KE DO LUFTOJN KUR KA POPULLIN KUNDER APO ME PIDHIN E MOTRES TENDE MOR KELYSH KURVE DONI QE TE VRITEN SHQIPTARET QE TE SHPETOJN ATA QE KAN 30 VJET QE KAN VJEDHUR KETE POPULL MOR ROBQIR I NDYRE LE TA PROVOJ BASHKOHU DHE TI ME ATE QE TE SHKONI TE PUDHI ASAJ QE JU KA NXJER O DOBIÇ KATOLIK O RRAC E QELBUR

 23. BRSS says:

  ME KE DO LUFTOJN KUR KA POPULLIN KUNDER APO ME PIDHIN E MOTRES TENDE MOR KELYSH KURVE DONI QE TE VRITEN SHQIPTARET QE TE SHPETOJN ATA QE KAN 30 VJET QE KAN VJEDHUR KETE POPULL MOR ROBQIR I NDYRE LE TA PROVOJ BASHKOHU DHE TI ME ATE QE TE SHKONI TE PUDHI ASAJ QE JU KA NXJER O DOBIÇ KATOLIK O RRAC E QELBUR

 24. BRSS says:

  ME KE DO LUFTOJN KUR KA POPULLIN KUNDER APO ME PIDHIN E MOTRES TENDE MOR KELYSH KURVE DONI QE TE VRITEN SHQIPTARET QE TE SHPETOJN ATA QE KAN 30 VJET QE KAN VJEDHUR KETE POPULL MOR ROBQIR I NDYRE LE TA PROVOJ BASHKOHU DHE TI ME ATE QE TE SHKONI TE PUDHI ASAJ QE JU KA NXJER O DOBIÇ KATOLIK O RRAC E QELBUR

 25. BRSS says:

  ME KE DO LUFTOJN KUR KA POPULLIN KUNDER APO ME PIDHIN E MOTRES TENDE MOR KELYSH KURVE DONI QE TE VRITEN SHQIPTARET QE TE SHPETOJN ATA QE KAN 30 VJET QE KAN VJEDHUR KETE POPULL MOR ROBQIR I NDYRE LE TA PROVOJ BASHKOHU DHE TI ME ATE QE TE SHKONI TE PUDHI ASAJ QE JU KA NXJER O DOBIÇ KATOLIK O RRAC E QELBUR

 26. xxx says:

  Kur te fitoje lLSI. (kur te qethen vicat), Lehsi e ka te sigurt minister i kulllllllltures.

 27. Franci says:

  Perse i botoni shkrimet ketij debili pa personslitet Nikolle Lehsi ?
  Ky eshte burre spurdhjak qe 2 muaj pasi Berisha i dogji redaksine e koha jone i mbante valixhet ne aeroport.A ka me burre leshi se ky ???

 28. Alpizo says:

  Me duket me e drejte ta quajme ” Skraparli ” sepse ” Skrapali ” ashtu si thoni ju ai nuk do te shkoje per SKRAP deri ne 2022 – in . Apo jo ??! Me shume sherr dhe zgjuarsi brenda per ti futur me njeri tjetrin,por njelloj …. jane si njeri si tjetri .

 29. Sheleaura says:

  NIKOLL LESHI
  LESHI DHISE LESH LESH KE ME GJET
  NIK NIKI PO TE KA RENE KÂTAGJENA
  GAZETEN TENDE DHE GAZETEN LESHIT DHIS SE BLE KURKUSH
  KJO TREGON SE CFARE FAR E KEQ INI.

 30. Alb says:

  Se eshte iliri nga skrapari dhe ne o nikoll lesi na plasi kari i thone ketij muhabeti

 31. Alpizo says:

  Me duket me e drejte ta quajme ” Skraparli ” se sa ” Skrapali ” sepse ashtu si thoni dhe ju ai nuk do te shkoje per SKRAP deri ne vitin 2022 .
  Ndersa qe te dy jane nje cope …. e ndare per gjysem.

 32. studenti says:

  O ti pjelle e keqe, qe shite per dy pare qe te hedh monstra president, do ishte me mire te ishe perveluar brenda redaksise me zjarrin qe te vuri berisha, sepse do kishe ikur me nje emer te mire dhe nuk do artije ne kete fare feje sa lepin bythen e atij qe te vuri zjarrin. Ik mor langaraq se vetem urrejtje krijon te njerzit.

 33. Orient says:

  Lesi i fton per duel?çfare imagjinate..ka ngelur ne vitet 90..mendoj se duhet te fitoje drejtesia.. Meta apo Rama jane kalimtare..nga keta emra ngelet ai qe ka punuar me perkushtim.

 34. Babale says:

  Idiot qe fluturon me presh ne bythe!

 35. Floriri says:

  Nuk eshte mire qe dy postet me te rendesishme te shtetit i persifikon ne kete fare menyre nga Lesi gje qe tregon se media po e cmend kete popull Ti gazetar qe te gjithe e dine qe je perkrahes I Metes nuk e ndjen veten keq kur thua se ai eshte luftetar se eshte skraparlli e me kete do I ngresh pikey???!!!! Kujt I intereson kjo??? kur ai duhet te tregoj qe eshte jo partiak e tregon se eshte I tille mbi 100 perqint e shume I lig Edhe me i pashkolluari e kupton se qeveria eshte e shumices e ajo zgjedh e Km vetem atyre u jep llogari per kete rast ,presidenti Vetem formos , por ai po shfrytezon postin per politike e duhet ndalur se ka dhunuar kushtetuten per LSI
  Lesi po na perserit legjendat shqiptare a thua se ky “Gjergj Elez Alia “doli ne fushebeteje si luftetari me i zoti ,por oooooLes nun munse te fitoje kete here se ka shume plage ne trup e te gjithe e dine

 36. drini says:

  Nikolle me kete qe thua tregon se ke ikur per lesh. As e paske iden fare se cfare eshte , si behet, me ke behet dhe perse behet lufta. Nga keto qe thashe presidenti i videove te korrupsioni nuk ploteson asnje kusht – vetem sheh endrra sikurse sheh edhe ti se do beje lufte

 37. DOBERMAN says:

  ESHTE E FRIKSHME QE NE 2019 EKZISTON KY LLOJ MENTALITETI EXTREM PROVINCIAL DHE DERI KU ARRIKA INJORANCA E PSEUDO APO TE VETEQUAJTURVE INTELEKTUALE.

 38. orli says:

  Per nje gje i heq kapelen Rames, pamvaresisht se ka shume gjera qe duhen korrigjuar! Keta servilet e bordellot si puna e nikolle lehsit ju ka treguar brrylin dhe i ka degjeneruar, te njejten gje duhet te bej edhe me sali vukun.

 39. Rudina says:

  Turp Nikoll. Mendova se e kishe mbaruar klasen e pare. Por sic duket jo. Qenke nje njeri i tredhur qe ne djep. Cfare budallalleqesh thua! Ne do lufte dhe sherr, nxirr femijet e tu dhe beji kurban per Like floririn se po vuan shume. U shofte fara juaj o luftenxites..!

 40. thanas mustaqi says:

  Shkrimi është përkthyer nga gjuha ruse, përgatitur në Moskë si udhëzues për GN-në (“gospodin Nikolay” – zoti Nikallaj , pseudonimi Lesit). GN-ja dhe skraparlliu duhet të destabilizojnë Shqipërinë pas krijimit të Ushtrisë së Kosovës dhe heqjes së kufijve mes Kosovës dhe Shqipërisë.

 41. BUJARI JU DEGJON says:

  O Nikolle,e ke pare vidion ku Ilir Meta peshtyn gishtin qe te numuroje parate e korrupsionit te vet???
  Qenke idiot,o Nikolle,ti nuk shikon as deri tek hunda jote!…

 42. t says:

  Nikolla shikon,shikon shumë mirë mor Bujar por, tek ai gishti që pështyn Meta për të numëruar paratë Nikolla ka edhe pjesën e vet.

 43. Cuku says:

  Je fiks ne rolin tend o Nikoll
  ,,,,,,,,,,,,,LEHES,,,,,,,,,
  Eshte trim I madh ai fare presidenti(mender)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *