Rama i përgjigjet Metës: Presidenca e katandisur në çizmen rezervë të Doktorreshës së Shkencave, s’merrem më me pengmarrësin e Kushtetutës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas komentit të presidentit Ilir Meta lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme.

Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se Presidenca është katandisur në një çizme rezerve e “Doktoreshës së Shkencave”.

“Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave. 

Gjykata e re Kushtetuese do t’i japë fund kësaj maskarade, ndërsa vëmendja jonë do jetë e gjitha tek njerëzit e zero tek çizmet”, shkruan Rama. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Rama i përgjigjet Metës: Presidenca e katandisur në çizmen rezervë të Doktorreshës së Shkencave, s’merrem më me pengmarrësin e Kushtetutës”

 1. Andoni says:

  Po ik o sharlatan o psikopat mjaft me snobizmat e tua te shpifura, ik o debil o psikopat mos e bej lëmsh kte vend , ka shqiptar të shkolluar plot që mund të bëjnë ministrin e jashtëm. Mos ngul kemb tek një njeri që nuk arrin të flas gjuhën letrare shqipe, ministria jashtëme esht institucioni që tregon fytyrën e shtetit , del si idjot me atlete gjithandej dhe kujton se bën të veçantin , ik o ginjol o karagjoz , un i majt jap por leri vendin Erjon Veliajt esht 1000 her me më integritet dhe me serioz e punëtorëve ty , mjaft na bere lëmsh xhdo gje idjot llafazan, ti nuk mereshe vesh me tetë at do rregullosh vendin , mjaft të kemi votu por naj ke shpif , e ktheve PSn në shoqatën e të persekutuarve politik ti kafshë e pa edukuar , që bertisje në mes të sheshit si kafsh ne fillimet e demokracis ti varim komunistet kur tet at e kishe krahun e djatht te EnverHoxhes qe firmoste internimet , por ai ishte burr me dinjitet ti je veç nje drogmen i degjenerum , kurse sot me votat e familjeve te ish komunisteve me votat e tyre po bën rehat pler.

  1. Kalec Dega says:

   E pranon sharlatani dhe psikopati qe Presidenti ka marre peng Kushtetuten dhe del ne konferenca e emisjone per ti ba gjyqin? …ne Instagram e Facebook…

   ose nxjerr koke tepsine e Librazhdit te na bindi se kemi :

   “Presidentin ma t’mire qe ka pas Shqiperia”

   “Presidentin ma t’mire qe ka pas Shqiperia”

   Shtet tallava, me bageti per votues dhe militante te PPSH.

 2. Mihallaq Furxhi says:

  Per mendimin tim Shqiperia dhe Shqiptaret kane nevoje imperative per Politikane dhe Diplomaci Politike.

  DEMOCRATIC NATIONAL COMMITTEE MEMBER
  USA

 3. Rudina says:

  Vete e bere president Like floririn oe Like bllokun. Ishte turp per Shqiperine, por qe ju e bete. Gjithsesi me vjen mire qe e ke kuptuar gabimin tend. Me mire vone se kurre. Ishte turp qe u bete lavatrice per te lare turpet e ciftit hajdur Meta- Kryemadhi qe jane njerezit me te ndyre te kombit shqiptar.

 4. Veshgues says:

  Ore qy Spaku merret me me keta qe shkelin kushteteuten ! Se kam per Lir presidentin! Se ai ka plote bema per Spakun! E kam per ate qe do vij mbas Ilirit!

 5. Labi says:

  Sa BUKUR e talll EDI RAMA ILIR METEN I THOTE CIZME REZERVE TE MONIKES…..JEP DOREHEQJEN Z.PRESIDENT QE TE MOS TALLET DHE TE MOS TE VEJE NE LOJE CDO CAST EDI,,,PO E LE EDI RAMEN TE SHAJE E TE TALLE. TE BIE REPUTACIONI………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *