Tit Vasili: Fundi i botës, mediokri Edi Rama tallet me erudition Fatos Lubonja

Petrit Vasili është mërzitur me Edi Ramën, pse është tallur me Fatos Lubonjën.

Statusi i Vasilit  

Fundi i botes, mediokri Edi Rama jep opinion per eruditin Fatos Lubonja!!

Erdhi dhe fundi i botes!!

Ua ua ua….nje i falimentuar pa asnje talent, vokacion apo prirje si Edi Rama bëka vleresime intelektuale!!!

Matuflleku s’ka te ndalur….

Megjithate le tu referohemi fakteve dhe vleresimeve te bera objektivisht jashte Shqiperise.

Kur ky Rama me penel qimekeputur ekspozoi pikturat ne Bienalen e Venecias kritiket Alexxa Gotthardt dhe kolegu i saj Scott Indrisek i krahasojnë pikturat e Edi Ramës me eksperimentet mbi librin e shënimeve të një adoleshenti të droguar kolegjesh.Ja cfare thone:

“Në segmentin Giardini, të “Viva Arte Viva”, një dhomë e madhe është e mbuluar me një letër muri, me një seri vizatimesh gjeometrike, shumëngjyrëshe, pak si eksperimentet në fletoren e një djali kolegji të talentuar nën efektin e drogës. Për të qenë të sinqertë deri në fund, punimet nuk do të kishin ndonjë rëndësi, sikur të mos ishin bërë nga kryeministri i Shqipërisë, një njeri që u bë i famshëm sepse ngjyrosi pallatet në Tiranë, kur ishte kryetar Bashkie.”

Por ja si e motivojne ne menyre te jashtezakonshme cmimin dinjitoz “Princ Claus” qe Fatos Lubonja mori ne Hollande:

“Fatos Lubonjës i jepet ky çmim për përshkrimin luçid dhe me ndershmëri që i ka bërë në letërsinë e tij episodeve kyçe të historisë së Shqipërisë; për ruajtjen e integritetit intelektual dhe të pavarësisë në momente ekstreme, për luftën e vazhdueshme për demokraci, të drejta të njeriut, fjalën e lirë dhe të drejtën për të treguar historinë e vendit të tij në një kontekst ku liria mbetet ende e brishtë; për zgjerimin e hapësirës së debatit publik e krijimin e platformave për zëra të tjerë kritikë; si dhe për thënien e së vërtetës pa frikë ndaj pushtetit.”

Te gjithe mund ta kuptojne shume lehte se cfare sharlatani inkuizitor i intelektualizmes shqiptare eshte kryeministri qe qeveris Shqiperine.

Ky sharlatan guxon e flet per Fatos Lubonjen, lidheni kete budalla.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Tit Vasili: Fundi i botës, mediokri Edi Rama tallet me erudition Fatos Lubonja”

 1. Balli Kombetar says:

  Fundi i botes eshte te te jape mend Petrit Vasili.

  1. Dinrasku says:

   Oh oh i ziu une me kete Tit doktorin e minjve. A e din ky se Tosi me mjeker, i biri I Todit, eshte vete nje student ngeles. Le te dale nje analist ta pyese dhe te shihni si do vihet ne siklet. Toska i vogel eshte medioker, e din shoket e vet te klases dhe te shkolles ne universitet. Mbase ne burg, ka lexuar dhe do kete mesuar ndopak, se perndryshe eshte nje dordolec me lekuren e te diturit, apo Dinshumit, si thote Tit Dinpaku.

  2. Gjarpri me syze - Vasil Teveqeli says:

   Doli ky gjarpri me zile e me syze i leshelise te mbroje te Lubovskin. E marrin rrogen nga e njejta banke serbo-grekoqire. Lubon te gjithe e dime se vetem shqiptar nuk eshte dhe shqiptarizmit nuk i sherben. Ju ka sherbyer mafiozit Bechetti per para dhe mafiozit Berisha po per para. Lufton i varfri Lubo te gjeje pronare sa ne Jug e ne Veri ne bodrumet e esfalise apo udb-se. I ka te siguruara pensionin dhe 300 euroshin mujor.

  3. Miri says:

   Tit vasili ysmeqari i Monikas,komplete qenie e ulet.

 2. Kalec Dega says:

  o kasolle ku na mblodhe…..paski ken t’gjith kadrij….

 3. Flutura says:

  Ky ideologu I LSI se ka guximin prej budallai e futet midis Dy intelektualeve Lubonja e Rama. Lubonja duket sheshit se eshte I zemeruar me Ramen, po nuk eshte Cudi qe ne nje te ardhme, sjellja e tij te ndryshoje. E atehere?!

 4. marjani says:

  me kismet portja leme vetingut the te shikojme se pari se sa I ke hyre ti personalisht ne hak ketij populli dhe sa po vazhdon Akoma me llak llaket e mona corape llap gjata ,mbeturin qe nuk meriton as presje

 5. Cuku says:

  Po ik mor kurve plak budall
  Te dhjefsha ty dhe ate Fatos Mutin
  O Legena sa te jeni ju Muter perballe Rames do na mbije tere jeten Rama ne sy,
  Ai tall Manallin me ju koqe kandaresh
  Servila te Like Hajdutit

 6. Taraboshi says:

  Me gjıthese eshte humbje kohe me u marre me Tıt Vasılın por po te them se te dy bashke benı derrın maq Tanı po deshte mu kethe edhe mua pse po fu vej ne nje letyer bıgjozı te dyveMe ju vendosur ne vend te pupaceve jo vetem sorrat trembenı por edhe kalamajt

 7. Taraboshi says:

  Me gjıthese eshte humbje kohe me u marre me Tıt Vasılın por po te them se te dy bashke benı derrın maq Tanı po deshte mu kethe edhe mua pse po fu vej ne nje letyer bıgjozı te dyveMe ju vendosur ne vend te pupaceve jo vetem sorrat trembenı por edhe kalamajt

 8. Spitali says:

  Oh, Oh , TITI.
  O trim me fletë. 🤣🤣

 9. Mondi says:

  O tito njgjan me ate psikopatin lubonjen sikur ju ka bere nje nene.te 2 keni rrjedhur nga trute

 10. 😀 says:

  O Tito, janë të thella, s’janë për ty këto punë.
  Mos dhpreso kot.
  S’do tē ketë më tendera tek ministria e shëndetësisë.
  Do ja u presin bolet .Prit dhe pak, dhe do ta shohësh MUNËN të tredhur.🖕🖕

 11. Termal says:

  Dhe kur kete, “erudicionin” e Tos Lubonjes ,e thote nje tjeter “erudit”si ky burri ketu ne fotografi,askush nuk duhet ta vere ne dyshim.Dhe per te na treguar se sa i tille eshte edhe ne fushen e kritikes per artin ( pas asaj te tenderave ) na rrefen dy opinione te gatuara , sajuara e servirura sipas shijes dhe oreksit te tij.Lum Shqiperia me gjithe keta “erudite” qe po na mbijne gjithandej. Se fundmi edhe shefja e tij Mona ,pas marrjes se titullit shkencor “heqime e shkencave”,ka hedhur kanditaturen e saj serioze per te qene bareshe e kopese se ketyre “eruditeve”. Nejse ti kthehemi hallit te vertete .Kesaj gjallese me siper do ti sugjeroja qe te mos shqetesohet shume nga SPAKU .Kur te gjithe “eruditet” e tjere te rendin si minjte ,per tu fshehur ,ky mire eshte te shkoje ne ndonje kopesht zoologjik midis shimpazeve.E siguroj se askush nuk ka per ta njohur ,fizikisht po e po ,por edhe sikur te bejne ndonje test inteligjence midis tyre.

 12. besa says:

  Vetem ate qe futi te atit Fatos Lubonja, besoj nuk e komentojne dhe Vasili e anashkalon si dhe kur ja futi Monikes pa e ndier.

 13. duno says:

  Kur kryeministri i ketij vendi eshte nje i semure psiqik i kartelizuar , nje zhuls i certifikuar , nje bordello qe e mbush qeverine me dashnore ,me bura te ish grave , e gra te ish dylbereve te vet , bir i nje babai qe i shkerdhente gruan dhe e beri me djale , nje krijese qe poshtersine , imoralitetin, makuterine i ka ne gen, pra kur ky ka keto cilesi , imagjino kush jane ata qe e rrethojne dhe e mbeshtesin si keta myteberet qe komentojne ketu me siper . Keta e kane denuar kete vend me vdekje dhe kenaqen me kete gje si me asgje tjeter.

  1. Mexhiti says:

   “duno” po kjo është Shqipëria ske ç’i bën! Edhe Sali bagla po një mut. E kanë perdhunuar në fëmijëri, simptomat i shfaq akoma sot që është plak, si njeri i paqëndrueshëm, psikopat, histerik, nekrofil. Pasiguria e tij, instikti shpellar, instikti për të vjedhur dhe shkatërruar gjithçka, tregon se ka ngelur në psiqike po i njëjti pabuks. Djali i tij po shkon e marton kushërirën. Të dy bashkë me Giten, e sodomizuan aq shumë pushtetin e Sali bagles, sa që e kaleruan aq shumë, sa Saliu dukej kukull e grykesise së tyre.
   Pastaj shif Metën e varfer! Nje konviktor që të vetmen femer që ka parë me sy, është Monika. Qyqja e Monikës, që duket sikur e kanë marrë horrat nga çmendina, e kanë shkerdhyer rrugëve të Italisë me pleq dhe debila dhe pastaj ja kanë rrasur Metës per grua.
   Shqipëria është si psiqatri!

 14. UT says:

  Shaje sa te duash Ramen, se nga një anë e ka edhe hak edhe punë, po mos na hap barkun me një idiot si Lubonja! Të gjithëve para syve ju kemi. Respekti që keni për njëri tjetrin, e dime sa zgjat. Se kush ishte Lubonja, as që e dinim, por sot e dine te gjithë çfarë haleje është.
  Është i njëjti soj maskarenjsh të paskrupullt, populiste, hipokrite, delirante, peshtyres, denigrues, pseudointelektuale, si ata që merr gjithë ditën nëpër gojë. Është nje ofeze për mendimin intelektual, rracional, modern. Tipiku i provincialistit orjental të frustruar, që flet me parafabrikate moraliste, me baltë. Tipiku i frkacakut delirant që instigon dhunë verbale. Një mashtrim po aq i ndyrë edhe shitja e tij si simbol i antikomunizmit, nga komunistët e të njëjtit soj, për të varrosur qëllimisht antikomunistët e vertete si Hysen Shoshori, Zef Pllumit, Abdyl Banushi etj. Nje viktimë e luftës brenda llojit. Ndofta duke e njohur sot edhe një ndëshkim shembullor nga vetë Enver Hoxha ndaj pinjollëve arrogante dhe harbute të bllokut, që kishin filluar te diskretitonin me harbute e tyre, vetë ate që quhej pushtet i popullit.
  Falë faktit që Lubonja është një njeri pa shumë talent, narcizist, I paaftë të jetë lider edhe pse mjaftueshmërisht manipulator dhe demagog, sot ai nuk ka pushtet politik, aq shumë të kërkuar prej tij, biles edhe me thirrje për luftë, për vrasje presidentesh apo revolucione. Por po të ishte në atë karrige ku sot është Rama, jam i sigurtë që një delirant i tillë, një sharlatan si ai, do ta kishte hedhur vendin në humnerë dhe do krefosej si një diktatoruc i pamëshirshëm, violent dhe maskara.
  Shqiptarët janë neveritur që ju shesin për heronj, horra si Azem Hajdari dhe për intelektuale, sharlatane gjitholloge si Fatos Lubonja apo Spartak Ngjea

 15. votren says:

  Me keta kudershtare idiote(ne kuptimin e plote te kesaj fjale), Edi Rama do rri ne pushtet sa ti doje menderja.

 16. vang says:

  U rrokullis kapaku Vsil idioti dhe gjeti tenxheren lubonja torollakun qe nuk lidh dot nje fraze.

 17. Monitor says:

  Titi! Fatosi per te ruajtur “integritetin” e tij ne moment kyc ne kohen e diltatures ja futi edhe babes se tij! Mori titullin e larte Spiun.
  Titi! Po Lubonja kur do e beje postimin per ty?
  Me cjame ne dijeni keto cmimet ne nivelet e ulta, jane futur ne marketing. Paguhet si ne rastin per mire, ashtu edhe per te sulmuar kundershtarin. Pyete ate tipin ne Presidence se ai i di mire keto pune!

 18. LSI HAJDUTËRI says:

  Tik Tak Tik Tak Tik Tak , SPAK dhe BKH po bëhen gati dhe DOSJET e ZEZA të PETRITIT të LSIsë janë brenda AMBASADËS AMERIKANE në Tiranë dhe Kopjet janë tek DASH dhe FBI në WASHINGTON , prandaj edhe PETRITI i LSIsè e ka humbur fare Mavrija !!! Nga Burime të SIGURTA INFORMACIONESH brenda AMBASADËS AMERIKANE , flitet se DOSJA e ZEZË e KORRUPSIONIT e PETRITIT të LSIsë , është me 5.000 FAQE dhe FASHIKUJ me Prova dhe Fakte !!!! Vetëm presin SPAK dhe BKH të vihet nè punë ! Pastaj Nuk do ta dëgjoni më kurrë PETRITIN e LSIsë , as të “KAKARISI” në REÇ tè SHKODRËS!

 19. $€£$$$$$$$ says:

  Shih Shih Petrit Vasili si “James Bond” !!! A e keni parë Petritin e Zi ndonjëherë me Syze Dielli ????!!! Simboli i KORRUPSIONIT dhe i VJEDHJES 28 Vjeçare , po bèn Moral , Monolog dhe Demagogji !!!!???? Petriti qè nuk ka lènè mè EURO dhe DOLLARË $, € , £ , pa VJEDHUR dhe GRABITUR

 20. Për dunon !🖕 says:

  🖕🖕. Na , duno , se po qan ! 😃🖕

 21. Lubonja është gjobaxhi, o byrazer! Këta kanë zene prej gryke gjithë masmedian, e kanë kthyer tok te xanun, dhe vënë gjoba posht e përpjetë. S’kanë ndonjë ndryshim nga mafja në politikë.
  Pastaj përveç Janullatosit, me thuaj ndonjë figurë shqiptare që Lubja i referohet me respekt?! Askush! Është aq rracist ndaj gjithçkaje shqiptare, sa është kthyer në idhullin e fashistëve greke dhe serb.
  Gjithë jetën gjithkujt ja ka pasur me të futur. E provoi edhe si i llastuar i i bllokut, por asokohe ja treguan vendin shpejt. Doli nga burgu, vazhdoi me avazin e tè futurave. I ndërroi të gjithë si shokë, për tja futur të gjithëve.
  Ja futi babës. Ja futi gruas. Ja futi gjithë shokëve të burgut, nga të cilët nuk ka asnjë shok. Ja futi Ramës që beri gjithçka per te. Ja futi Kadaresë edhe pse si kishte ndonjë borxh. Ja futi Fevzos që bëhet copa qe ta fuse ne cdo emisjon, biles edhe si specialist të midhjeve.
  E futmja e Tosit, vjen se është narcizist i dashuruar vetëm me veten. Edhe me e keqja është se të gjithë e shesin për atë që nuk është, por i pëlqen atij të duket dhe po të gjithë e tallin, përdorin dhe percmojne. Nëse deri dje kishim intelektualët e realizmit socialist, Fatos Lubonja është simboli i intelektualizmit tallava, të kohëve tona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *