“Z.President, s’ju pengojmë dot të jeni Iliri qesharak që kemi njohur, të kemi dhënë votën ndaj ruaj qetësinë dhe mos pengo Reformën në Drejtësi”

Taulant Balla ka adresuar një apel ndaj presidentit Ilir Meta duke i kërkuar që të jetë serioz në ushtrimin e detyrës.

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, i kërkon që të mos pengojë reformën në drejtësi.

“Zoti President, ne s’ju pengojme dot te jeni Iliri qesharak qe kemi njohur me shume se sa njehere kur Monika i’a fut koken ne çizmen e saj!

Por keto bumjet tuaja qe po e bejne edhe Bujar Nishanin te duket si Xhefersoni, nuk impresionojne dot me askend.

Ne s’jemi as PD, as LSI dhe s’kemi ndermend te humbasim kohe me konflikte te kota me ju. 

Sepse ju s’keni asnje shans dhe s’do keni asnje mundesi te pengoni as punen tone dhe as Reformen ne Drejtesi, qe e di Shqiperia dhe bota se sa shume e deshironi te realizohet.

Por meqe ju kemi dhene voten si President, ju ftojme te ruani qetesine sa te mundeni sepse duke u bere ju qesharak, sigurisht edhe ne nuk ndjehemi mire”, nënvizon Balla. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në ““Z.President, s’ju pengojmë dot të jeni Iliri qesharak që kemi njohur, të kemi dhënë votën ndaj ruaj qetësinë dhe mos pengo Reformën në Drejtësi””

 1. Kalec c Dega says:

  Foli vete Tualeti I Pallave!….
  =
  Qe te kete shkelur ligjin Presidenti asnje njoftim nga keta demagoge 24 karatsh…
  =
  Ne se ka shkelur ligjin , perse koketepsia nuk padit Presidentin
  =
  Perse ky veprim apo shkelje e Presidentit nuk po diskutohet ne Kuvendin Shqipyar?
  =
  Perse shkelja e Kushtetute Pacavurre te shqiperise tallava nuk po mbrohet nga EdvinRama dhe qeveria e tij ME SHUMICEN NE parlament?

  1. Pantera says:

   Ku e pe te keqen ti mor ndyresire nga keti qe thote Taulanti ? qe ngele nga mengjezi e deri ne darke ne portal , llapaqen i ndyre , ik or dembel muti , ngele gam gam gam si qent e qelbur .

 2. robi says:

  Ky e ka humbur të drejtën për kryetar shteti qysh kur shkoi në Lezhë me truprojat e tij dhe bëri thirrje për armatosur të popullit sepse atje mësoi se particka e leshitdhise kishte shkuar për lesh

 3. 🦅 says:

  Burrë e grua kanë nisur fushatën elektorale me lekët e PS-së. Po privatizojn LSI-në.Dokushdo bëhet President Republike dhe kryetare Partie në vëndin tonë.

 4. mirel says:

  Reformen ne Drejtesi? Reformen ku gjyqtaret vazhdojne te grabisin hapur si qehallare duke u treguar dhe bilen popullit? Per ke Drejtesi flet Rilindja, se po te jete kjo Reforme drejtesi atehere me mire te ikin te gjithe sa jane dhe tju lene ju dhe horrat e shtetit e te gjykatave te hani kokat.
  Ju duheni djegur te gjithe ne turre te druve. Shqiperise i duhet Inkuizicion per Reformistet dhe politiken. autodafe publike meritoni te gjithe

 5. Germicoku says:

  Po zoti Balla ! Ilir meta eshte bere Qesharak. E me shume qesharak e ka bere bashkeshortja e tij nga momenti kur nuk pranoi te ishte zonja e pare,por preferoi te merrte ne dore partine. PO valle ,mos populli nuk e kuptoi hilen ? Ilirit i duhej partia per ditet e mevoneshme . Gjeti nje budalla si Vasili, e la dy muaj kryetar e pastaj i tha : Hajt , ika tan e mos na ha m….. se partine ekemi ne. U kuptua se Iliri nuk ishte mbi palet,por de fakto kryetar i LSI-se ,ashtu si Berisha ka qene e eshte kryetari i PD-se dhe gjate kohes se presidentit Bujar Nishani ishte dhe president i vendit. Edhe Iliri eshte de jure president,por de fakto eshte kryetar i LSI_se dhe punon per opoziten ne bashkpunim me Sali Berishen.
  Po e them me bindje te plot se; ne rastin e nje sondazhi, 90% e popullit nuk kane as respektin me te vogel si president.
  Ilirin e njohin jo si president,por si hajdut te floririt. E kete thenie e ka nga Sali Berisha e jo nga populli. Iliri njihet si Ilir blloku ,ku kerkonte ryshfete 7000 euro…. kjo e pare ne vidio. Iliri nuk gezon respektin ne popull si jeri qe nje dore d emban ne revani e nje ne bakllava. Lidhja e ngushte e bashkeshortes me PD-ne ia ka ulur me shume reputacionin dhe besumin ne popull. Si mund te pranoi populli perseri ne drejtim nje person si Iliri ? Po te ishte per popullin Iliri nuk ishte bere kurre president.
  Si mund te pranoi populli nje lider te ri si Lulzim Basha , i cili i ka duart e pa lara nga gjaku i 4 te vrareve ne bulevard , dhe ende i pikojne pika gjaku ? Si mund te pranoi Ppopulli nje njeri si Lulzim Basha i akuzuar ,jo nga e majta,por nga shoku i tyre ,Leskaj , per vjedhjen e 230 milion eurove dhe ende xhepat e tij duken te fryra nga kjo vjedhje ? Si mund te pranoi populli qe te drejtohen nga keta qe kane shkelur ligjet me te dyja kembet e duarte? Jane 6-7 president, cili nga keta ,pervec “trimit ” Ilir nuk ka dekretuar ministrat e propozuar nga kruyeministri? Ne rastese Cekaj, ka folur brrockula jashte,po Iliri si “babai i kombit ” ‘fare beri,apo fjti gjume si kolegu i bashkeshortes ,Lulzim Basha? Si mund te kete besim populli tek Monika e cila eshte akuzuar per trafikante droge nga amabsada amerikane ,me karrocen e femijeve ? Ku i gjeti parate Iliri per vilat qe ka ? Populli e kupton se Iliri po ndihmon opoziten per te ardhur ne pushtet, perte ndaluar reformen ne drejtesi e per ta kthyer ate aty ku ishte ……. JO popullin nuk e ginjeni dot,nuk e mbuloni dot dielli me shosh. Jeni gabim zotrinj politikan ! Nuk jeni me te mencur nga ne populli. Midis nesh ka edhe me te mencur nga ju,por nuk jane mashtruesa e hajdut apo edhe kriminel sic ka midis jush. Ilirin,Lulin e duane niveli i Nikolleve,Ballinjeve , Alibejeve , Dumave e Voksheve . Si mund te pranoi populli te drejtohen nga Pollot e Tritanet ,te cilet lepine ate qe peshtyne ndaj Berishes ? Si mund ta besoje populli kete liderdhip te pd e LSI-se ,kur na tmrrojne femijet me qendrimin e dhunshem te tyre e me fjalorin me rrugacror qe egziston…. JO KURRE_KURRE_KURRE!

 6. lymi says:

  Ilir FLORIRI paske rreshqit…. Kujdes se je president….
  ME QETESI DHE DASHURI, keshtu na ke mesuar….
  Apo te ka gjuajtur burri jot MONA me cizme…..
  Kujdes FLORI se e shikojme qe po harxhoni shume duke i paguar ” maloket studente” qe te futen ne greve, kujdes se FLORIRI do na duhet per zgjedhje.

 7. tropojani says:

  U BERE LOLO O ILIR META PO TALL KARIN ME TY NJE KATUNAR I GRAMSHIT SI BALLA ,,,,,IK JEP DOREHEQJEN ILIR META BASHKE ME MONIKEN SE PO TALL BYTHEN ME GRUAN TENDE MONIKEN EDI RAMA ,,,I THOTE DOKTORRESHA DHE CIZME,,,IKNI SE JENI BERE GAZI I BOTES TE DY BURRE E GRUA ,,,EDI RAMA I THOTE ILIR METES VIZIONARI IM [ILIR META]] D.M.TH .K..RI IM….////OFENDIM ME TE RENDE PER NJE PRESIDENT DE FACTO NUK KA ….///////

 8. sapa says:

  Ju Kermat e Rilindjes qe donit te benit shtet dhe keni 6 vjet ne pushtet ja keni dhene voten kryehajdutit dhe shokut tuaj qe te mbani postet tuaja te hajduterise!

 9. Skyfteri says:

  Me avash o burreca.Nuk perdoret fjalori i lagjes se “cigojve”per nje burreshteti.E si do shkojme ne shqipfolesit keshtu ne Europe.Apo ndofta pa medyshje jeni “argate te shkjaut”.

 10. Lani says:

  Likepordha duhet futur ne burg.Dhe Taulant Balla te perveshe menget dhe te punoje se boll hengri qyl nga taksat e shqiptareve.Njerez funderrina qe moret ne qafe nje vend te tere.

 11. Taraboshi says:

  Mırel aman kur te mbushet mendja me ık me njofto te dal dhe te percjedhı me ceremonı KJO NJE SHAKA E IMJA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *