Protesta e studentëve, Rama: Të garantohet mësimi që po pengohet brutalisht, kërkesat janë përmbushur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me protestën e studentëve, ku thotë se përshëndet deklaratën e senatit akademik.

Në një postim në medias sociale Rama shkruan se uron që t’i garantohet mësimi një orë e më parë shumicës që po pengohen brutalisht.

Postimi i ploste i Kryeministrit:

Përshëndes deklaratën e Senatit Akademik të UT.

Uroj që t’i garantohet mësimi një orë e më parë shumicës që po pengohet brutalisht. 

Kërkesat do të përmbushen sipas planit të publikuar dhe po shkojmë shumë përtej tyre. 

Dialogu e bashkëpunimi me universitetet do thellohet #MeStudentët

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Protesta e studentëve, Rama: Të garantohet mësimi që po pengohet brutalisht, kërkesat janë përmbushur”

  1. Zigur Qarri says:

    Asnje kerkese nuk eshte plotesuar mashtrues.Ne 2013,Kryeministri Rama premtoi rritjen e buxhetit te arsimit me 5% te GDP,por ndodhi
    e kunderta,buxheti u ul!Mosmbajtja e premtimit nga nje politikan eshte mashtrim,prandaj ka dy opsione per drogaxhiun,te denohet per
    mashtrim,ose te largohet nga pushtteti.Justifikimi se,premtimin e ka bere nen efektin e droges,hidhet poshte kategorikisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *