Senati i UT vendos: Garantojmë vijimin normal të mësimit, grup pune për aktet ligjore. Zëvendësohen orët e humbura

Senati i Universitetit të Tiranës përmes një deklarate të shpërndarë për mediat garantoi zëvendësimin e orëve të humbura nga protesta e studentëve si dhe duke garantuar të drejtën studentëve dhe personelit akademik për vijimin e procesit mësimor

Në një deklaratë prej gjashtë pikash, Senati i UT thekson se do garantohet plotësimi i programit mësimor për vitin akademik 2018-2019, shtyrjen e afatit të pagesës së tarifave dhe shtyrjen e procedurave të marrjes së dokumentacionit për përfitim burse.

Ne fund, UT thekson se eshte gati per dialog, per te diskutuar per aktet ligjore.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Senati i UT vendos: Garantojmë vijimin normal të mësimit, grup pune për aktet ligjore. Zëvendësohen orët e humbura”

  1. Jemi i vetmi shtet në botë që e kemi nisur vitin 2019 me grevë urie. Turp prindërve dhe pedagogëve që nuk arritën të edukojn fëmijët dhe studentët siq duhet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *