Pse heshtin mbi 70 deputetë të PS dhe lejojnë këtë degradim të Ramës?

Nga Enver Robelli 

Ky personi qe ne profilin e tij ne Instagram poston keso fotosh te adolesheteve pa edukate, eshte kryeminister i nje shteti anetar te NATO-s.

Ky shtet ne qershor shpreson t‘i filloje negociatat per anetaresim ne BE.

Ka gjasa qe BE t‘ia shtoj negociatave me Shqiperine edhe nje kapitull, kapitullin 36: shqiptare, si te zgjidhni kryeminister nje kandidat te denje per ate post dhe jo nje me probleme postpuberteti?

Nuk duhet te habitemi aq me piruetat ekzibicioniste te kryeministrit te Shqiperise (ai nuk e befason me askend me asnje marrezi), por duhet te habitemi me mbi 70 deputete te Partise Socialiste si heshtin, si e tolerojne kete degradim te dinjitetit te postit, si behen oportuniste!

REMOTE_ADDR:[]

44 komente në “Pse heshtin mbi 70 deputetë të PS dhe lejojnë këtë degradim të Ramës?”

 1. Doktori says:

  Do ishte me bukur,qe poshte atij rrushi te atij montazhi te zinte vend dhe nje nga ju perfaqsusit e kazanit,se te gjithe jeni ba me ju pshur ne krye

  1. ec aty says:

   O Robell o TORROBELL!

  2. Tony uk says:

   Jam dakort Doktori,duhet te vinte dhe fotot e ketyre te kazanit poshte.
   Hahaaaa Edo je i madh fare hahaaaaa

   1. Sami says:

    Sa car je ti bashke me keta poshte carit edi .Ka dale e modes te perkrahen milloshet nga drogaxhinjte e uk-se.Kane pjerdhe shqipfolsat gjakperzier me greke,italiane,turq,gabele dhe serb.Listen …..

  3. Peza says:

   Rama nuk ka faj,se ai ne PS hyri si KALE TROJE per ta kthyer ate parti te idealeve te Luftes Antifashiste ne nje STAN me dele te urta,qe ngopen me nje dore bar!
   Ate qe beri Berisha ne PD,ate beri edhe Rama ne PS!
   Tani parti politike ne Shqiperi nuk ka vecse banda private per te fituar pushtetin me forma antidemokratike!
   Ne kushtet kur prej vitesh PD-ja ka marre fund si parti dhe per 20 vjet ,ne se do jene prap ne krye keta zorraxhinj ,qe jane sot atje, e ashtuquajtura PS e Rames do te qendroje ne pushtet vazhdimisht!
   Ndryshimi i vetem do jete se Shqiperia nuk do jete me e shqiptareve,por e te huajve,hajduteve,te korruptuarve dhe militanteve tru shplare!
   Sot Edi Rama esahte fatkeqesia e Shqiperise dhe pa e shporrur ate nga qeverisja dhe PS-ja kurre nuk do kete shpetim vendi!

   1. Rrushi says:

    Rama po ben shtet dhe populli kete do. Tjeter njeri qe te beje kete vend nuk ka. Ja bejme hallall fotot se ne fund te fundit artist eshte. Ju te kazanit merruni me lajmet dhe… rrushin e Edit.

 2. nji montim humoristik qe satirizon opoziten
  nga nji mendje kreative e kryeministrit Shqiptare ,

  shikohet ndryeshe nge idiotet fundimentaliste
  qe edhe pse jetojne prej vitesh ne Europe ngelen po ata qe kan qen ne gjeneze ,mesjetare ,fundimantaliste
  armiqe te Artit ,nelloj fisi Talibanesh
  qe hedhin ne ere Artin

 3. Lani says:

  Ky ka shkuar per lesh dhe deputetet e tij per brisk qe t’ia ruajne. Nuk bejne dot tjeter gje.

 4. V says:

  Ashtu o osmani im ashtuuuu…
  B.E-ja duhet….
  Na duhesh edhe ti, ti tregosh b.e-se sesa te pabese jemi ne shqiptaret.
  Na duhesh (si gjithmone)… ,se hapja e negociatave i sherben Rames e jo popullit shqiptar ne tersi?!
  Tregona edhe nje here se osmanlleku,pabesia,tradhetia ndaj kombit eshte virtyti numer nje ne shqiptari.
  Po ç’pune ka fotua me b.e-ne e krye-pusht?!
  Çfare te keqe u vjen shqiptarve nga hapja e negociatave?!
  Mire ti qe perpjekjen kombetare per hapjen e negociatave e quan te barabarte me nje foto,po ai bujku qe roptohet per 10kile domate ç’faj te ka?!
  B.e-ja duhet te kerkoi me ngut nje ligj dhe ai eshte: kur pusht apo i pabese shkruan kundra zhvillimit te shqiperise,te rrihet barbarisht ne publik der ne frymen e fundit!

 5. 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻😃 says:

  Çdegradim mo! Jeni çmendur?
  Zoti kështu na ka bërë .
  Të çmendur janë ata që duan të ndryshojnë .
  Rrofsh plako , njeri i lirë !!

 6. Miranda says:

  Doktori ka te drejte, por une do te shtoja jo ndonje po te gjithe kazanin. Keta pseudo gazetare qe e leshojne gojen ne llumin e fjalorit na u turperojan nga nje kryeveper e Rilindjes italiane. Aman ju imorale ne te gjithe kuptimin e fjales mos beni sikur turperoheni. Pse nuk shikoni si flet kryetarja e LSI, po mallengjeheni nga lotet e krokodilit dhe merreni me nje statuje.
  Sa per PS mos ju qani hallin nuk jane si ju kane trun ne koke sjane injorante.

 7. buzhala says:

  Kendej nga Shqiperia nuk eshte shqetesur njeri per kete foto. I paska ngel koqevarit Robelli te revoltohet.

 8. Ilo says:

  Po cfare te bejne mo Vero kur politika shqiptare eshte blere nga Edi normal te tilla gjera do beje ,po ti rri rehat se po te nxjerre noj meme ku ta ka vene nga prapa.

 9. Loni says:

  O Enver Robelli ku merr vesh ti more gazetar injorant . Edi Rama eshte intelektual artist dhe horixonti i tij eshte kaq i gjere sa nje kalemxhi medioker si ty nuk e kupton. Kjo eshte politika moderne me artin satirik dhe jo me kercenime e plumba sic kerkon Basha , ruspija Kryemadhi e kompani .

  1. Arti arti says:

   Ti qenke injorant i ketij Kryekari qe talle bythen me keto gjoja arte satirike te qelbura!
   Horizonti i ketij idioti i quajtur artist dhe inelektual eshte ne shkallen 0.
   Mos ke pa ndoj kryeminister tjeter qe bene keso montazha te degraduara?!!!

   1. Yyyyyyyyy says:

    Arti une pashe tet’eme dje, live jo montazh 😀 😀 😀 😀

    1. xxxxx says:

     Ti paske dale nga bytha e ketij larte se maman e ke pas duke punur ne Peskara!!

   2. shqipe says:

    O Anti arti,Ti, s’ke si t’a ndjesh artin satirik,se je pjese e sali gjirizit e lulash …
    Rama eshte artist i vertete.bota e mencur e vlerson kete pozim te realizuar mjeshterishte nga artisti Ramë. Ky pozim do e bente (Nese do ish gjalle) edhe vet skulptorin e pa zvendesueshe te viteve 1500

 10. astrit vetiu says:

  Mos beni kaq komente banale, qe e tejkalojne edhe postimin se jeni bere per turp. Ne shoqerite e civilizuara orgaznzatorve te shtetit u vene vetem bodigarde.Nje shoqeri ku njerezit nuk i takojne vetes, eshte bosh.

 11. Sociologu says:

  Eshte David nga Michealangelo.Mermer I bardhe dhurate nga Arberia,prure nga arberoret qe u vrane dhe u detyruan ne exile nga stergjysherit otomane te Enver Rrobelit

 12. skrapari says:

  Klikoni: Mikelangelo Buanarroti e do te gjeni portretin e DAVID.
  Veshtroje me kujdes se eshte nje montim.
  Pastaj nzir konkluzionin politik po munde,

 13. Enver Robelli vazhdon te zhgenjesh lexuesit, edhe pse i ke shume shume pak, por si ka mundesi qe nuk lexon Komentuesit, Popullin, se si te telendis me shkrimet e Tua ere “Sllavesh”…

 14. zenelaj says:

  O Verro e ke prish fare keto kohet e fundit qysh kur mesove se si behen leket.Merrja leket pd-s,ls-is dhe vellaut tend serbise,por mos dil kaq hapur .Me pare ke qene me i zgjuar,hidhje gurin dhe fshihje doren,kurse tashme po i bie me top,po flet per cdo gje pa kuptim e lidhje ,boll qe te plotesosh numrin e rreshtave.Jo keshtu more djal i lodhur jo keshtu

 15. faro says:

  Si është e mundur të jetojë në ZVICËR, ky njeri me këtë mentalitet kaq PRIMITIV!?

 16. emigranti says:

  Une nuk jam dikushi si ju Zoti Korbelli.Jam nje askushi si qindra mijra shqiptar te tjere.Edhe mua si ju hera heres nuk me pelqejn disa dalje estravagante te Edi Rames.Edhe pse ai eshte nje personazh publik,keto dalje jane personale na pelqejne mua e ju apo jo.Por kriteret per te gjykuar nje kryeministerin ,sipas meje, jane dy :1.Si ka punuar gjate ketyre 5-6 vjetve.2.C’mendonjne shqiptaret per te.Pamvarsisht gabimeve te rritjes e per te cilat ai ka bera dhe kthim mprapa,Shqiperia nuk eshte ajo e para 6 vjetve.Edhe pse ka akoma shume probleme,ajo eshte pozitivisht ndryshe.Shqiptaret ne shumicen dermuse te tyre vlersojn pergjithesishte te mire punen e tij.Te mos i shohesh keto ndryshime e te mos maresh parasysh mendimin e shqiptarve do te thote qe ose je qorr e shurdh ose te mos duash.Kritikat t’uaja do te ishin te besushme e objektive ne se ju her pas here edhe minimalisht te gjennit kohe e deshire per t’a pare ashtu sic eshte Shqiperine e ketyre 5-6 vjetjeve,, me arritjet e mos arritjet e saj.Por ju nuk mund ta beni nje gje te tille,sepse nuk jeni i pavarur,jeni i reshtuar..Gjithe ato palacolleqe qe ne shohim cdo te enjte ne parlament nuk ju bejne pershtypje,jane etike sipas jush edhe pse ndodhin ne nje institucion publik (e jo nje llogari private ne instagram o facebook)Nuk ju bene pershtypje lufta e paskrupullt qe bene e ashtuquajtura opzite kunder reformes ne drejtsi.Nuk ju bejne pershtypje thiirrjet bolshevike per permbysjen e pushtetit(edhe shtetit)me dhune.Nuk ju bejne pershtypje sepse ju pelqejn e per rrjedhoj nuk mund te prononcoheni kunder tyre.Ju jeni i prirur (e i detyruar)te kapeni vetem ndaj gabimeve e dobsive te kryeministrit.Askush nuk mund te pretendoj se te qenit kryeminister te trasformon automatikisht ne engjell.Ju te gjith keto i dini por nuk doni.Nuk doni e nuk mundni te jeni objektiv.E kjo ju bene te jeni askushi ,si une,e jo dikushi sic kam shkruajtur ne fillim te ktij komenti.

 17. maximus says:

  ka te drejte RAMA kur thote kazan, keta jane kazan dhe kaluar kazanit, po pse mo trapi autor i ketij shkrimi, ç’te keqe ka kjo foto montazh, kjo foto eshte me shume se 1000 fjale, kjo pasqyron ne te vertete realitetin shqiptar, ju kazani ne fakt duhet te ishit mbrapa fotos me gjuhe jashte. p.s autori i kesaj foto montazh nuk eshte RAMA, por BRRYLI.

 18. Timi says:

  Z. Robelli… kur ta kuptoni Ramen ju duhen edhe 500 vjet te tjere…keshtu qe mos i jepni gojes kot…

 19. vaso says:

  Pavaresisht shpirtit artistik te KM,nuk i takon per seriozitetin qe duhet te kete nje person ne postin e tij.Edhe karikature nuk mund te beje cdo njeri,ndryshe futemi ne kanale te tjera.
  Por populli eshte i mpire plotesisht,dhe te pakten ceshtje morali nuk i interesojne fare.Besoj se jemi te gjithe dakord.
  Gezuar!

 20. Sazani says:

  Edvini është një rrugaç , alabak i pa sedër , I degjeneruar politikisht dhe moralisht .
  Në galeri nëpër botë , ka edhe shumë gjëra nudo , por , k-m ynë i mbledh dhe i përzien me luftën politike .
  Ç’kini me Robellin , ai si shqipëtar ka mendimin e tij dhe kështu mendojnë , besoj unë, shumica e shqipëtarëve .
  Në shoqërinë tonë të deformuar edhe banditët edhe rrugaçët bëhen k/ m !

 21. Sazani says:

  Edvini është një rrugaç , alabak i pa sedër , I degjeneruar politikisht dhe moralisht .
  Në galeri nëpër botë , ka edhe shumë gjëra nudo , por , k-m ynë i mbledh dhe i përzien me luftën politike .
  Ç’kini me Robellin , ai si shqipëtar ka mendimin e tij dhe kështu mendojnë , besoj unë, shumica e shqipëtarëve .
  Në shoqërinë tonë të deformuar edhe banditët edhe rrugaçët bëhen k/ m !

  Nuk është koment i përsëritur , kini vendosur të më cenzuroni !

 22. Sazani says:

  Edvini është një rrugaç , alabak i pa sedër , I degjeneruar politikisht dhe moralisht .
  Në galeri nëpër botë , ka edhe shumë gjëra nudo , por , k-m ynë i mbledh dhe i përzien me luftën politike .
  Ç’kini me Robellin , ai si shqipëtar ka mendimin e tij dhe kështu mendojnë , besoj unë, shumica e shqipëtarëve .
  Në shoqërinë tonë të deformuar edhe banditët edhe rrugaçët bëhen k/ m !

  Nuk është koment i përsëritur , kini vendosur të më cenzuroni ?
  Batakçinj !

 23. Jimi says:

  Enver! Qenke shum i shqetesuar!? Edhe pse dukesh njeri i kenduar , por me shkrimin siper po me dukesh analfabete! Ti thua Rama ka degraduar dhe ti qenke jashte mase i shqetesuar!? Po mire more pizeveng, ky qenka degradim dhe ti e shikon? Po kemi 6 vjete more kodosh dhe ti nuk arrin te shikosh dhe te shqetesohesh per nje opozite, qe ne parlamintein shqiptare nuk kurseu jo vetem fjalorin me banal te perdorur prej tyre,por shau me liber shtepie edhe familjaret e deputeteve e te kryetarit te pozites dhe ti nuk e pe? Ti vertet nuk e pe deputetin ,Slianji e Duma qe e kthyen ne kuplara kete tempull te ligjberjes? Ti vertet nuk i ke pare tere keto kohe,ata deputete, qe edhe pse ne minorance ne parlament, kerkojne qe te konkurojne me arsyen e forces dhe jo me forcen e arsyes ? Per ty ky imoralitet dhe amoralitet i shpalosur publikisht ne parlament nga qoftlargu dhe kamikazet e tij, nuk eshte shqetesues me shume se kjo foto e instagramit te Rames!?

 24. lalai says:

  hahahahahahahahaha. hahahahahahaha…..sa e fortë…bukur e ka bërë fiks fare siç është realiteti….një tufë me kurva nën koqet e një kari…..hahahahahha

 25. Monitor says:

  Z.Robert! Fol njehere edhe me Beratin!
  T’a raportojme prane Ke kete Rame Davidin! Shume ja ka ngritur vehtes vlerat! Ky s’i vjen ke thoi i kasmbesi Davidit! Kot bene Rama! E kena pa para nja 10 vjetesh ne plazh nudo kur e qiti Sala tamam ne gazete. Dukesh shemtir! Por vetem …ca gra te nje partie e perlqyen shume _ raortonin ne ate kohe gazetat.
  Por Rama duhet… denuar ka dhunuar statujen e Davdit duke montue me fotoshop fytyren e tij. Kjo eshte te dhunosh statujat ne distasnce. Ra.a mban pergjedgjesij per kete. .e ka zene frika edhe per Skenderbeun! Robert qendro vigjilent.
  Kujdes kur te shkosh ne Firence! Ke tamam Davidin prej verteti! Shikoje, shijoje, mos ki derte!

 26. tropojani 100 says:

  po ed pederasti aty e ka mendjen te kari bythqir hesapi ashtu dhe deputetet i qin ne bythe ky edhe meron bashke me deputet qe ja boton ketij keto palaclleqe

 27. Fatosi says:

  Ti Rrobello qenke injorant fare,Po pse Rama nuk eshte ne radhe te pare njeri si gjithe njerzit e tjere????? apo ashtu ta thote mendja ty??? Pse nuk duhet te bejne humor Kryeministrat ,ministrat apo presidentet???? Pse duhet cdo gje te eresohet ne Shqiperi ?? apo ashtu mbahet me shume serioziteti I qeverise dhe I joti bashke??
  Po ti shoshe mbiemrit tend nje TO do te behet Torrobell dhe me duket se ashtu je???
  Mjaft me kazanin tuaj qe vlone sa here qe Kryeministri poston ndonje dicka humori !! Por ju te kazanit nuk do te kuptoni kure, Ore torrobell

 28. Ragipi says:

  Shiko Robel, Buzhale,Nexhmedin e disa analista te tjere kazani nga Kosova mosni se e dini qe nuk e keni mire me analizat e jueja por prap vazhdoni sikur disa pseudoanalista ne shqiperi dhe po dilni qesharak vetem sa per te kritikuar Edin por edhe une si Kosovar jemi duke percjelle politiken ne Shqiperi sepse po mendojme qe te investojme shum pak ne Shqiperi dhe siq edhte duke shkuar puna jena ne ate rruge te mire pasi Edi po shihet se eshte idealist per shqiperin dhe shqiptaret dhe jo si ju nga xhelozia te na qorjentoni sepse ashje nuk na tregoni se cfar dikush tjeter apo ju qe kishte me bete ma mire prandaj ju lutemi mbylleni gojen dhe mos na mbushni me keso idiotesira vetem sa per corjentim sepse Edin duhet me deshifrue se cka don me than prandaj ju ben budalle dhe ju as qe e kuptoni prandraj siq thot populli trusni b…..

 29. Boston says:

  Enver mere kazmen dhe shko perishe sklupturen e te madhit Michelangelo…… Te ka pare qyteteteri or hajvan

 30. J. koreshi says:

  Nje 😂 per bryli broduej. Bravo CUNA se u dhim gazit.
  Doktoreshe fernecka dhe lul gramafoni drejte revolucionit the ideuar nga dyshja meta -balliu dhe te
  drejte prej marshallit Berisha.

 31. votren says:

  Mos e gjykoni kaq ashper Robellin.Thjesht i ka ngel qejfi qe nuk i kane bere nje vend dhe ati aty poshte.

 32. M....mecit says:

  pse nuk i postoni te gjitha komentet , ghithmon me te thene.

 33. Rezorsi says:

  SHUME MIRE JA U KA BERE TE TILLE NJERËZ JANË DHE E MERITOJNË KETE DISKRIMINIM BASHKË ME KËTË TOROBELLIN QE NUK NJE SARKAZMEN QE KËTA PUSHTETARË I KANË BERE VENDIT TONË DHE VASHDOJNE AKOMA TE SILLEN SI UQER DHE SI KAFSHE DUKE DISKREMINUAR ANË E MBANË NEPER BOTE VENDIN TONË TE BUKUR. DHE E THEM ME BINDJE SE OPOZITA PO TE KISHIN BERE ROLIN E TYRE NË RREGULL NË INTERES TË POPULLIT NË DO TE ISHIM SHUME PËRPARA ME NEGOCIATAT. PRA JANË KËTA QE E KANË FRENUAR DHE VAZHDOJNË TA FRENOJNË AKOMA NË DËM TE INTERESAVE TE VENDIT TONE. KY ARTIKULL DO TE ISHTE MIRE DI DETIKOHEJ SALIUT LULIT DHE MONES ME SHARJET E TYRE TE ULTA QE NGA FJALORI NË PARLAMENT DHE DERI TEK OFENDIMET ULTA TE NJE GRUAJE QE SJANE DËGJUAR KURE NDONJËHERË. KTO PO NUK DUHEN LEJUAR DHE NUK KANË TE KRAHESUAR ME ATO QE SHKRUAN TI. PËR KËTO DO BËJË MIRE TE SHKRUAJE QE PO DEGJENEROJNË VENDIN DHE PO BËJNË SHQIPTARËT TE IKIN DITA DITËS NGA KËTA PALAÇO E HAJDUTE.

 34. XXX says:

  Nje gje nuk shkon ne kete foto, bilbilushin duhej ta kishte bo ma te modh, qe te dilte selfie edhe me e bukur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *