5 arsyet që e bëjnë z.Basha të padobishëm për kreun e opozitës!

Nga Zamira Cavo

Tashmë është bërë ritual që të shohësh në cdo edicion lajmesh fushatën e ethshme elektorale e cila, ende pa u shpallur, ka nisur tej e ndanë vendit. Sapo mbaron Rama, e vazhdon Basha apo Monika.

Pavarësisht këtij fillimi të ethshëm, gjë që dëshmon frikën që ka kapërthyer politikën shqiptare, nuk mund të mos bjerë në sy diskursi politik i Bashës. Ky diskurs e bën atë jo vetëm të padobishëm për partinë demokratike, por edhe të dëmshëm për opozitën.

Le ta analizojmë: – Diskursi politik i zotiti Basha është i varfër, pa përmbajtje dhe gati si i kasetuar në cdo takim. Pra është një diskurs tipik anakronik që mbështetet në dy elemente: sharje e fyrje personale për kundërshtarin politik dhe premtime si “të të vij mëndja” për dëgjuesin e rradhës.

Ky llojë diskursi dhe pse mund të duket sikur entuziazmon dëgjuesin, as nuk frymëzon e jo më të bindë!

Eshtë një model i dështuar të cilin z Basha e ka provuar vetë! – Ky diskurs bëhet edhe më qesharak vecanërisht kur hapet thesi i gënjeshtrave, që hidhen si premtime elektorale.

Këto “premtime” janë aq vulgare sa as mëndja më e lodhur e shqiptarit nuk mund të mos i përbuzë. Si mund të thuash se do hapësh filialin e universiteteti në Kukës dhe do ta kthesh në qëndër kërkimore?!!!!

Si mund të thuash se do heqësh traun dhe do prishësh kontratën me koncensionaren për mirmbajtjen e rrugës së kombit?!!!

Kush do ti paguajë dëmet? Si mund të thuash se… Dikur dikush thoshte se PD-ja do përmirësonte cilësinë e diellit.

Z Basha do ulë me 300 lekë cmimin për një litër energji !!!! – I gjithë fjalori i z Basha teksa u kërkon qytetarëve të dalin në 16 shkurt në protëstë përqëndrohet në fjalinë e fundit: “Dita kur do rrëzohet Edi Rama dhe do kriojohet qeveria teknike!” Kujton z Basha se njerëzit e kanë harruar “shijen” e ministrave dhe zv ministrave teknikë në qeverine “teknike”.

Një amalgamë që vetëm se e vështirësoi funksionimin e institucioneve dhe nuk rregulloi asgjë. – Nëse z Basha vërtetë e beson se në datën 16 Rama do largohet nga qeveria, ose është vërtetë miop politik, dhe si i tillë nuk i duhet as Partisë Demokratike e as Opozitës, ose është mashtrues Ii rëndomtë që e përdor këtë sllogan për të mashtruar njerëzit, të cilët pas kësaj date do duhet ti kërkojnë llogari z Basha. – Z Basha insinuon se rrëzimi do ndodhi me dhunë.

Cili politikan që ka lexuar dy faqe politikë arrinë e beson një gjë të tillë??? Madje si infantil politik ai kërkon përmbysjen e sistemit.

Po të cilit sistem? Një pushtet që merret me dhunë nuk mund të jetë vecse diktaturë. Këtë ju premton Basha shqiptarëve? Po ndërkombëtarët cfarë do thonë në këtë rast? Nga cdo anë që ta shikosh z Basha po bën përpjekje për të shpëtuar nga situata ku e ka future veten ne këto vitet e drejtimit të Partisë Demokratike!

Por duke mos e patur haberin e politikës, po i bën “gropën” vetes duke mos kuptuar se ku po e tërheq opozitën në këto momente historike për kombin shqiptarë!

Dhe pyetja që vjen është e thjeshtë: Kur z Basha ka dëshmuar se si ministër ka dështuar, si kryetar Bashkie ka dështuar, si kryetar i Partisë Demokratike ka dështuar, për cfarë dreqin i duhet Opozitës në këto momente?

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “5 arsyet që e bëjnë z.Basha të padobishëm për kreun e opozitës!”

 1. Plonc dhe raki says:

  I duhet per AHENG mi none!!!!!!!!! EC LULI!!!!!!!!! JETA FUNIT!!!!!!!!!

  dup dapaduda dup dup

  1. KUJTIM PUSHKA says:

   Basha Berisha LIKE FLOLIRI MONA Jane MASHTRUS GENJESHTAR
   Perse ta duan Bashen????????????

 2. Luli says:

  he me te lumte o Zamira. I eshte futur detit me kembe nga euforizmi budollek.

 3. katarakti says:

  Nuk eshte kaq e thjeshte sa shkruan kjo Zamira. Pa asnje dyshim qe Basha eshte budalla, pertac dhe gjumash, por te mos harrojme se PD-ja eshte nje parti gangsterash dhe horrash! Basha eshte thjesht marionete ne duart e ustait Berishe. Prandaj edhe mbetet ne ate post. Dhe mos harroni se nga njera ane veprimtaria destabilizuese e opozites, dhe nga ana tjeter pabesia e Njeriut me Bllok, dhe atehere tabloja behet e qarte dhe shqetesuese. 16 shkurti do te jete si nje goditje termeti qe qendren do ta kete ne Tirane, por do te kete lekundje sizmike edhe ne rrethet e tjera. Sa me shume qe reformohet sistemi i drejtesise aq me shume frikesohen dhe egersohen udheheqesit e opozites. Prandaj shumica duhet te jete e pergatitur per aksione te dhunshme te opozites. Dhe une ju siguroj se ne qershor do te kemi zgjedhje lokale dhe legjislative. Vejeni pak trurin ne pune per ta kuptuar.

 4. Bert says:

  Fjalori politik i Lulit eshte skandaloz,vetem 250 fjale di te thote,200 here perdor fjalen krim,kriminel,qeveri,dhe 50 here emrin e Edi Rames.Eshte per te vene duart ne koke se kush eshte lider i opozites.Nuk ka fare,po fare,ide per te ardhmen,futja kot me kot.Turp per opziten qe nuk ka nje lider ne lidershipin e saj,njeri me idiot se tjetri,dhe idiotizmin e kane mbi nivelin normal,e kane shume high.Luli eshte fantastik edhe ne veshje pastaj,floket me gel,xhaketen e ka deri tek gjuni,dhe golfin qe ka fillu me mos e nda nga trupi.Ngjan fix si çun palluqe,qe nuk te ngjall asnje lloj shprese,as kur tund ✌gishtat.

  1. Komentuesi says:

   Berti! Bravo.Jame dakord me mendimet e tua per Bashen.Ai nuk di te beje politike.Vertete,200 here krimi,kriminel dhe qevrei,dhe 50 here emrin e Edi Rames.Kaq arrin te thote ai te cilat ja ka mesuar Berisha permendesh si ato vjershat e nxenseve te kl,trete fillore.Pershendetje.

 5. Konica USA says:

  Ah moj Zamira, i duhet qe te shpetoj kriminelin Sali Qenin dhe veten e tij nga burgu, prandaj ju dorezua opozita ketij karagjozi, qe flete kodra mbas bregut.

 6. art says:

  Cilat ishin 5 arsyet?

 7. lagja.brrakes says:

  Qe luli o gjo e dobet dihet po kaq i zi sa o Rama se bo nona.
  Verte ska pas sukses me asi ven
  Po rama ca suksesi ka
  Kanabizimin
  Palmat qe u than
  Projektet e rilindjes urbane qe u bon me super kosto
  Kapitalin e huj qe e zhduku ka shqipnia
  Apo qe persu njerzit moren arratine
  Mjeksin falas qe si duhet kujt
  Zyrat e punsimit qe morin vetem socialistat ne pun
  Policin qe dum kanabiste
  Taksat super mafioze qe ngordhen 30% te popullsise
  Ka ta kapsh ket ramen per ti gjet sukseset se vetem deshtime gje.
  Shqipnija do rotacion o goce se se shty mo kshu, dhe Luli me qen aq deshtak sa o o ma i mir se rama. Duhet zhduk sorosi qe po kerkon serbin e modhe e Rama po e ma gjalle. Duhen zhduk projektet disa fishe te vleres. Duhet zhduk blerja e Shqipnis nga pak veta.
  Ndaj Rama pa nji pa dy duhet te iki me vrap.

 8. Taraboshi says:

  I vetmi mbiemer qe i pershtatet Lulit qe te quhet Lulzim Deshtaku

 9. kashi says:

  bravo shkrim i sakte

 10. Monitor says:

  Sales dhe IM i intereson qe Luli te beje ndpnje gafe burgu ate dite! Thjeshte Spaku te filloj me L. dhe ustallaret te shtyjne ditet, e pse jo te dalin edhe si heronje!

 11. Komentuesi says:

  Zonja Zamira midis te tjerave,ka thene nje fjale gozhde,ku thote se “nqs zoti Basha beson vertete se ne 16 shkurt,Rama do largohet nga qeveria,eshte miop politike,…….ose mashtrues qe mashtron njerzit”. Si e pranon ai dhe te tjere si ai qe qeveria do rrezohet me protesta.Kushe e pranon kete? As kushtetuta as evropa e as bota.Jane qorra dhe budallenj ata qe e ndjekin pas e degjojne dhe besojne Bashen me te tilla llafe pazari.

 12. Emigranti says:

  PD u krijua nga komunistet e kamufluar.
  Shikoni cfare programi ofron Luli sot: Do beje taksen zero, do heqi pagesen e Rruges se Kombit, Do heqi taksen e naftes, do uli cmimin e energjise, Do e beje Kukesin me Universitet dhe me Laboratore.
  Pyetja ime eshte: Me cfare do ti plotesoje te gjitha ky pa mbledhur taksa? Keta taksat nuk i duan dhe cdo gje e kerkojne nga shteti, dmth te kthehen prape ne kohe te Enverit. Parti e djathte eshte kjo? Mua me duket me shume si parti komuniste.

 13. Franci says:

  Edhe militanti me debil i PD e kupton qe Lul Basha nuk eshte veçse nje budalle qe shan dhe mashtron papushim.

 14. Kaqolet says:

  Nuk iken Rama nese nuk duan nderkombetaret. Pike! Tocka! Period!

 15. Shkodra says:

  Po te mos ishte kaq teveqel, nuk e vinte Sali bagla kryetar të PDsë së tij haxhiqamiliste! Me një trularaskë të tillë të sodomizuar e mban akoma partinë peng dhe e ka katandisur në zagar roje të Xenit dhe Gitës. Asnjë reformë, asnjë hapje, asnjë ndryshim prej 35 vjetësh, vetë berishizm, injorancë, orientalizm, katunarllek, histeri, grykësi, mut.
  Problemi është se nëse ky trangull nuk merr guximin të shporrë kadavrën e Sali bagles që po mbyt dynjanë, nesër do jetë vonë. PDja do t’i shpërthejë në dorë si një kazan muti dhe do të hakmerret dhunshëm jo vetëm me këtë teveqel që e la duke bërë sehir të shkonte në humnerën që e hodhi Berisha, por edhe me shushunjat që polli Berisha, që e kalëruan, poshtëruan dhe katandisen partinë në zagar roje të luksit dhe interesit të tyre familjar.
  Berisha është një i vdekur, por në arkivolin e tij po tërheq si partinë ashtu edhe këtë idiot pa tru. Nesër kur të lahen hesapet, do t’ja lajnë me fëmijët.

 16. alphade says:

  “Kaqolet” ! Sakte ! Po nuk deshen nderkombetaret Rama nuk iken.
  Po hajt e foli derdimenit kryetar,i thencin, i bandes pedeiste te Sali-
  Serb- Katranit ! A marrin vesht keta ?! Ethet per te rrezuar pushtetin
  e Rames kane si qellim te vetem shperberjen e Reformes ne Drejtesi,
  sidomos vettingun te politikanet. I ka zene tmerri nga SPAK-u dhe
  BHK qe po konstitujohet keto dite e jave. E kane frike RECIN por me
  frike kane humbjen e pasurise se plackitur dhe krimet e panumurta
  te bandes mafioze me baskryetaret : trinomi: Berisha- Basha dhe
  korrieri i tyre : Basha….! Kaq e thjeshte eshte situata politike ne
  Shqiperi..!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *