Mema: Tirana i bën nder vetes e askujt tjetër, por duhet vazhdimësi

Ardian Mema e përsërit që Tirana e tij nuk i bën nder askujt përveç vetes. Pas fitores ndaj Kukësit, të shumtë kanë qenë ata që kanë deklaruar se kjo fitore ka ndihmuar shumë Partizanin. Por në “Rubrika Sportive”, Mema sqaroi se ekipi shihte vetëm veten, askënd tjetër.

“Ishte një fitore me vendin e dytë, do të thotë që kjo Tiranë po u kthehet rezultateve pozitive. Por duhet të shohim vazhdimësinë pasi duam të ruajmë këtë trend rezultatesh. Kam parë disa mesazhe në Facebook ku nga komentet që shkruanin njerëzit e tifozët, shkruanin që po i bëni nder Partizanit. Ne do të shohim ndeshjet tona, çdo ndeshje ka radhën e vet dhe mendoj se Tirana do t’i bëjë nder vetes së vet para se dikujt tjetër.

Kam qenë pak i ndjeshëm ndaj këtyre mesazheve, ne duhet të bëjmë punën tonë, të shohim veten tonë e rritemi. Të vazhdojmë rezultatet pozitive”, tha Mema.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *