Meta jep përgjigje “tribluese” për Anastas Angjelin në krye të KLSH, kërkon hetim për gjyqtarët e “Dritan Dajtit”

I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese.

Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje sa i përket rastit në fjale.

Presidenti komentoi edhe kandidaturat e rrëzuara për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Por a do të jetë Anastas Angjeli propozimi i radhës, pas Viktore Tushës dhe Bahri Shaqirit?

Ilir Meta nuk ktheu një përgjigje të drejtëpërdrejtë por “tribluese”, kur u shpreh se roli i tij si President synon forcimin dhe zbatimin e ligjeve në vend.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Meta jep përgjigje “tribluese” për Anastas Angjelin në krye të KLSH, kërkon hetim për gjyqtarët e “Dritan Dajtit””

 1. Sokol says:

  Ky Angjeli sikur eshte ekonomist apo jo????C’lidhje ka drejtesia me ekonomistin.Apo nuk jane keta ekonomistet mashtruesit dhe evazoret me temedhenj.Drejtesine mut duan ta lene gjithmone se ashtu ju intereson.

 2. Ne nga Çepani says:

  Edhe Shvejkun kur e pyesnin per te rejat nga fronti luftes, pergjigjej se kete vit ishin bere shume kungujt dhe do te beje dimer i madh. Edhe presidenti yne i madherishem po luan rolin e shejtan budallajt.

 3. Shkodrani says:

  Kontrolli i lart i shtetit sic e ka vet emrin duhet patjeter nje ekspert i huaj qe te jete larg politikes ai po te jete njeri i zgjedhur me kartat ne rregull me moral ai iu nxjerr ktyre kelysheve komuniste nga 1945 e deri tani 2019 te gjitha te palarat cfare kane bere deri tani eshte e thjesht vetem te behet e shikon kta ppp e sali nano meta rama basha dosjet e tyre deri ne kine arrijn si muri i madh kinez kot e ka tramp qe kerkon financim per murin e ka pa pare vec cakto klsh nje te huaj special hajde tung kelyshat e koministeve fara me e keqe e njerzimit rrogte demokracia ne eu e shba

 4. luli nga Kosova says:

  Kryetari i Kontrollit te Larte i Shteit Shqiptar detyrimish duhet te jete ne rradhe te pare nga fusha civile e jo politike. Te gjithe ish kryetaret e KLSH-se deri tani kane qene politike sa qe ka pasur nga ato qe cilesonin edhe per te marre teseren e anetarit te partise qe ishin vete, pamvaresisht se ligji e ndalon, por veten e konsideronin mbi te gjitha. Duke qene kryetaret te fushes se politikes kane arritur te punesojne punonjes nga me cudiberes. Madje ne KLS ka arritur koha qe struktura e organikes dhe emerimet dhe cemrimet e drejtoreve te behen vetem nga Kuvendi. Gjithashtu vendim marrjet te behen gjithmone me bord drejtues te miratuar vetem nga Kuvendi duke emruar Kuvendi edhe dy nenkryetar po nga fusha civile e jo politike. Ne KLSH si kryetar duhet te zgjidhet nga fusha ekonomike e jo juridike. Ne KLSH duhet te kryehet nje reforme e thelle dhe te gjithe duhet te kalojne ne veting.
  Nuk ka nevoje per Kryetar te KLSH-se nga jeta politike.Vetej jeta civile pa u perfshire asnje here ne politike mund ta dergojne perpara kete institucion.

 5. Skrapari says:

  Naci Baci dhe floriri
  KLSH lesheli
  Ah more Hajdute
  Nuk u ngopoet
  Harram ne breza [email protected]

 6. Lani says:

  Na nbeti si pordha neper breke ky Angjeli.Ka qe kur nderroi sistemi nuk na u hoqen sysh keto fytyra te qelbura.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *