Ylli Manjani: Arrestimet në Ministrinë e Drejtësisë, sulm komunist ndaj LSI-së. I gjithë hetimi është i stisur

Ylli Manjani ka folur në emisionin “Kapital” në Vizion Plus, pas arrestimeve te ndodhura ne Ministrine e Drejtesise lidhur me abuzimet ne tendera, ky mes të dyshuarve janë edhe ai me Petrit Vasilin.

Manjani ka thënë se pret qe e gjithe ngjarja te hetohet dhe personat pergjegjes, te vihen perpara pergjegjesise.

“Per kete ceshtje jam informuar si i gjithe publiku, permes medias. Nuk di asnje gje zyrtare.

Aq sa dini ju di edhe une.

Deri tani nuk kam folur per kete ceshtje sepse do dukej sikur ishte problem im.

Ky nuk eshte problem im. Eshte nje ceshtje e kote, nje histori e stisur.

Ne cilen studio lajmesh te shkoj te jap shpjegime? Eshte nje cmenduri, nje stisje, per te treguar se te gjithe ketu jane njesoj.

Nuk e perjashtoj as qasjen se kjo qe po ndodh mund te jete sulm ndaj LSI.

Kjo eshte nje sindrome qe vjen nga shoqëria komunsite, kur beheshin gjyqe popullore”, tha ai.

Ish- ministri i Drejtesise ka folur edhe per protesten e opozites.

Sipas Manjanit, tubimi i 16 shkurtit nuk do te sjelle ndonje ndryshim.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Ylli Manjani: Arrestimet në Ministrinë e Drejtësisë, sulm komunist ndaj LSI-së. I gjithë hetimi është i stisur”

 1. Loni says:

  Specialistet te jene me te pergjejshem…mos firmosin kuturu….se ministrat nuk I gjen gje.

 2. Janig says:

  O HAJDUT
  PO PALLATIN NE SARANDE ME SE E KE BLERE ..??

 3. une says:

  Ylli ke lehur deri tani! Ke dhene opinione si fakte! Te ka shtrydhur mire media dhe likja! Injorant dhe mercenar nuk i duhesh askujt! Do te dalin te gjitha mos e merr me te rrembyer! Sala dhe Likja e dine se si te zgjedhin servilet duke i fryre se jane te “leshte”! Por ngushelloju se nuk je vetem! Titi,Panaritidhe te tjere duduke u vune ne sherbim te Mones!

 4. manjanrobqiri says:

  o plere o plere
  o bande hajdutesh qe qini robte tuaj per para

 5. Tironsi says:

  Shko ne prokurori dhe jep hesap hajdut ,kur akuzon te tjeret si hajduter eshte normale kurse rasti tend qenkerka politik.

 6. alphade says:

  Thjeshte nje qelbesire e neveriteshme: cojeni ne Rec kete “pedazo de mierda”!!!!

 7. Ylli ne Veting says:

  Do te vije rradha dhe ty, mos u merzit….

 8. Taraboshi says:

  Manjani mos kujtose duke share komunistat do tja dalesh sepse vetem ne shtepine tende ke patur Byro te PPSH jo organizatedhe neper mjet tyre ke mbaruat shkollen je bere me shtepi ne Lezhe se ti e din se nga e ke prej ardhjen.Por duhet te reflektosh per fajet qe ke bere se do te super pasuroheshe.

 9. arber_bylin says:

  na del ordineri manjani dhe na ben gallaten e radhes , sulem komunist ……….. te pakten komunistet nuk vidhnin as tradhetonin si ju kurva qe keni 30 vjet qe skeni ber asgje per kete vend dhe kete popull, akoma me veprat e komunisteve keni ngelur dhe hapni gojen ju qelbesira , cdo gje qe vidhni ju, eshte stisje, e modes kjo, dhe kur strehoni balilin prap stisje, dhe kur vonove perkthimin e dokumentit per kerkim nderkombetar te balilit , perseri stisje, ju do hedhur ne fund te detit te gjithe pa perjashtim , njesoj jeni te gjith qelbesira .

 10. sul korriku says:

  Ore ky Manjani (por dhe Lesi) kur dalin neper studio bejne sikur i dine te gjitha. Si nuk e ditkerka kete qe i ka ndodhur nen çati. Nje kujtese te vogel: Ne Shqiperi nuk intimidohet me njeri me fjalen “komunist”

 11. IVONI says:

  o pseudo komuniste dhe bij pseudo komunistesh , pse e” kruani” me komunizmin ?! Perse cdo hajvanllek tuajin e lidhni me komunizmin ? Doni peshqeshe nga U.S.A., nga B.E.-ja , doni tju falen maskarralleqet tuaja , per te cilat ju lejuan qellimisht ti benit , per tju “prere koken” ..?!Komunizmi nuk eshte per “ndyresirat” e planetit . Ai ju takon njerezve te ndereshem , me moral te paster , me shpirt te ndritur , qe dine te krijojne familje , qelizen e jetes , qe e duan punen , duart me kallo dhe ballin me djerse ..!

 12. Qytetari i thjeshte says:

  Po te mblidhet litari me duket, po cte besh keshtu e ka jeta..
  Suksese ne Jete mo Yllo…
  Uro te te japin ndonje qeli te mire.

 13. ylli qe do shuhet says:

  ylli manjani, askush nuk te beson, askujt nuk i dhimbsesh… te gjithe jane te paduruar te te shohin ty dhe te gjithe klanin e lsi pas hekurave, te gjithe presin me padurim t’ju konfiskohet ajo qe i keni vjedhur ketij populli dhe te vuani ashtu sic keni bere te vuaj dhe te lotoj per shume vite nje popull te tere.
  Eshte e qarte qe do thoni se eshte politike dhe eshte po ashtu e qarte qe do ja hidhni fajin Edi Rames dhe qeverise, por ju e dini fare mire se jane nderkombetaret ata qe po kembengulin qe ju plehra te lsi te perfundoni pas hekurave…
  Hajduta, imoral dhe te ndyre… ju klani i lsi bashke me klanin e sali berishes duhet te pergjigjeni per te gjitha grabitjet kolosale qe i keni bere Shqiperise…

 14. pjeter says:

  Nuk eshte hic e stisur Yllson trimi,diskuto per temen ne fjale dhe mos e hidh interesin e zbatimit te ligjeve ne hale.Ka apo nuk ka shkelje te renda te ligjit nga te arrestuarit?per kete diskuto ti,nuk shpetoni dot duke bere pis te gjithe si veten,me shprese te dukeni njelloj te gjithe.Njehere do te fillonin te viheshin ne zbatim i ligjeve,ske ci ben yllo,ju zuri ju te pareve.Fushata jote e kahershme per diskreditimin e reformes ne drejtesi ,nuk te prodhoi rezultatin qe deshiroje.Ti e di shume mire ku fle lepuri Yllson efendi,por per fat te keq tendin dhe jo vetem, tani kane filluar tja gjejne gjurmet edhe ata qe paguhen per ta gjetur,eeee po po Yllo,gjerat kane filluar tju dalin jashte kontrollit,sepse filluat tu shkelni kembet atyre te gabuarve,llogarine nuk po ja u kerkojne vetem shqiptaret per fat te keq per ju.

 15. BOHOTINA says:

  Ylli. Nuk zgjidhen me ne media keto pune. Jeni mesuar qe e kini hedhur 30 vjet me konferenca shtypi. Lere te flase drejtesia. Nuk fiton ai qe flet gjate, me shpesh si ti dhe i fundit. Do flase drejtesia. Boll. Mjaft.

 16. zenelaj says:

  Yllo nuk eshte thjeshte sulm komunist,por vete shoku Enver e ka projektuar ,detajuar e hedhur ne zbatim skenarin per te shkaterruar L;SI-n e vetmja parti e cila qe nga roja tek dera e deri tek presidenca kane per zot parane ,floririn e valuten e forte

 17. asd says:

  Pse more zoteri qenka i stisur? Eshte per tu konstatuar qe midis jush politikaneve, kur flitet per politike permendni korrupsionin, ndersa kur flitet per korrupsionin e “kaloni” temen tek lufta politike. Eshte abuzuar atehere sikurse abuzohet edhe sot. Te kapi carku ? Pergjigju tani. Kollaj eshte te flasesh per cdo teme ne menyre te “pergjithshme” neper TV per tu dukur parimore e intelektuale. Tani duam te degjojme emra, mbiemra dhe shifra.

 18. qazim says:

  Filloi te shqetesohet ky parahistoriku.i gatshem te shkoje studjo me studjo e te shaje e mallkoje kedo pavaresisht nga te vertetat.Koke e madhe sebashku me Vason qe nuk po ndjehet.Prit o i uruar,shihe deri ne fund filmin….

 19. gloria says:

  KESHTU ESHTE KUR HA CORBE TE PRISHUR DO VI DITA QE DO TA VJELLESH….. HAJDUT QE MBROHESH ME PARTINE E ILIR FLORIRIT…

 20. BRSS says:

  PIDHI I MOTRES TENDE MOR ZAGAR QE KE VJEDHUR DYNJAN O FYTYR MUTE PO SHTEPIN QE TE BLEU BALILI O PLER DHE SI KOMPESIM BERE PERKTHIMIN E DOSJES ME VONES O SHKERDHAT O GRUAQIR TI JE JE FELLIQSIR QE E KE VENDIN NE BURG

 21. Klea says:

  Je yll. ne renie te.lire. Boll brockullite neper stacione televizive. Je thjesht i perdorur dhe kapadai. Te pelqen vetja zoteri por kaq. Kulmin e pate kur nxorre ne ekran ato te denuarat bashke me ate eni vasilin qe beri dhe liber ajo mbi mjerimin e femijve te mbetur jetim. Nuk ta uroj te kesh kryer krim per te shtuar pasurine tende e te mones por po e pate bere me vjen keq qe do detyrohesh.te japesh llogari bashke me ate doktor tit plehren qe flet si qen rrugac.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *