Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës nga Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Stoltenberg ka folur edhe për FSK-në, ku ka theksuar se pa lejen e KFOR-it, ata nuk mund të shkojnë në veri.

“Disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e taksës. 

Ne gjithashtu kërkojmë respektimin e Marrëveshjes së Brukselit, dhe është e qartë se forcat e sigurisë vendore nuk mund të hyjnë në veri pa lejen e Komandantit të KFOR-it”, ka thënë Stoltenberg.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës nga Kosova”

 1. Bambi says:

  Po c’pune keni ju me taksat o vlla. Shikoni pushket ju, se mos ju ndryshken. Me taksat merren politikane, ekonomiste e biznesmene…

  1. Cudia says:

   Merren me taksen se nuk kane bythe te merren me politiken Serbe. Taksa do hiqet dhe Serbi do thoje qe vendosja e takses e demtoi shume ekonomine Serbe prandaj Kosova duhet te paguaj. Dhe keta politikanet perendomore pa bythe do thone, e shikoni cfare bete ? Tani duhen vite qe te rregullohen marrdheniet me Serbine. Keta jane rrogetare qe luftojne thjesht per te marre rrogen mujore.

 2. 🇦🇱 says:

  Tani që ka ushtri Kosova.,nuk do t’ja dijë për BE,NATO,USA.

  1. Alb says:

   Rruspie antishqiptare e neveritshme, ëndërra juaj gjithnjë do jetë Shqipëria jashtë hartës Euroatlantike, por Carin do hani përherë !

 3. Eri says:

  Stoltenberg paraziti ishte edhe kunder ngritjes se ushtrise se Kosoves.Tani fut hundet dhe ne ceshtjet e taksave.Stoltenbergut i themi:Ik pirdhu dashakeq i kombit tone.

 4. Atdheu says:

  Cpune keni ju me taksat mor derdimena.. shikoni punet tuaja.

 5. Detari says:

  Me shum te zhgenjyer mbeten serbet qe i ledhatoni gjithe jeten.
  U mesuat me politikan vegla si thaci

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *