Mbyllet ndeshja Bajern Mynih-Liverpul me rrezultatin 1-3. Të gjithë golat e ndeshjes me VIDEO

Ndeshja e parë e luajtur në Angli mes Liverpulit dhe Bajern Mynihut, u mbyll në barazim pa gola ndërkohë që dy skuadrat do të provojnë sot që të hedhin hapin për në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat që shihen si pretendente për të fituar trofeun, sot duhet të tregojnë se e meritojnë dhe fusha, do të flasë për të kualifikuarën e radhës.

y trajnerët, si Kovaç ashtu edhe Klop nuk kanë preferuar të bëjnë surpriza dhe eksperimente, duke aktivizuar futbollistët më të mirë që kanë në gjendje. Formën e mirë që futbollistët e dy skuadrave po kalojnë në kampionat, sot duhet ta demonstrojnë në Champions.

Formacionet:

Bajerni: Nojer, Rafinja, Sule, Humels, Alaba, Tiago, Martinez, Hames Rodrigez, Gnabri, Levandovski, Riberi.
Trajner. N.Kovaç

Liverpul: Alison, Aleksandër-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Vijnaldum, Milner, Henderson, Salah, Firmino, Mane.
Trajner. J. Klop

——————————————–

KOMENTI LIVE

GOL! Te papermbajtshem lojtaret e Liverpulit qe shenojne dhe golin e trete me ane te Mane

GOL! Liverpuli kalon serish ne avantazh me ane te mbrojtesit Van Dijk, qe realizon mjaft bukur me koke

Minuta 60′- Serish Levandovski qe humbet nje mundesi te arte per te shenuar golin e avantazhin duke mos arritur dot dot ne kohe per ta derguar topin ne fund te rrjetes

Minuta 58′- Nje top ne thellësi për Lewandowski, i cili nuk kontrollon në mënyrë të përkryer duke humbur nje mundësi te mirë për Bayernin

Minuta 49′- Salah krijon rastin e pare te rrezikshem ne kete pjese te dyte me nje goditje te fuqishme jashte zone, por ndalet nga Nojer

Nis pjesa e dyte e ndeshjes Bajern-Liverpul

Mbyllet pjesa e pare me rezultatin e barabarte 1-1

GOL! Reagon mjaft mire Bajerni duke barazuar rezultatin pas nje aksioni te shpejt te ndihmuar edhe nga Matip qe shenoi nje autgol

GOL! Sadio Mane zhbllokon rezultatin duke i dhene epersine Liverpulit duke bere nje levizje mjaft te bukur brenda zones per ta derguar topin ne fund te rrjetes

Minuta 24′- Firmino krijon rastin e pare te rrezikshem te takimit me nje goditje te rrezikshme nga jashte zone, por topi perfundon ngjitur me shtyllen

Minuta 13′- Liverpuli kryen nje zevendesim te detyrushem, duke futur ne loje Fabinhon ne vend te Henderson, qe la fushen i demtuar

Minuta 10′- Robert Levandovski pretendon nje 11 metersh, por per gjyqtarin Orsato gjithçka eshte e rregullt

Këtu, në vend të kësaj, kontakti Lewandowski-van Dijk: Bayern ka mbështetur ashpërsinë

Minuta 4′- Nis me ritem te larte ndeshja. Agresive si zakonisht, Liverpool, i cili menjëherë kerkon te jete i rrezikshem

Nis ndeshja me topin e luajtur nga qendra nga ana e skuadres se Liverpulit

Ekzekutohet himni i “Champions League” nen nje atmosfere fantastike

Te dyja ekipet zbresin ne tapetin e “Allianz Arenes”

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *