Kjo ditë është turpi i Kosovës

Nga Mentor Kikia 

Kosova sot duhet të ndjehet e turpëruar deri në palcë. Lidershipi i saj, duhet të fusë kokën poshtë tavolinës.

Gjashtë shtetas turq, pesë mësues dhe një mjek, të cilët shërbenin në kolegjet turke të Kosovës, po dënohen, sepse regjimi i Ankarasë i konsideron si terroristë.

Sot prokuroria dha pretencën, duke kërkuar dënime nga 16 deri në 28 vjet burg. Këta njerëz gjejnë strehim dhe mbrotje në çdo vend të Europës, vetëm në Kosovë jo.

Policia dhe shërbimi sekret anadollak i Hashim Thacit i paketoi dhe ia dërgoi në mënyrë të kundraligjshme dhe ilegale policisë turke.

Vendi ku të drejtat e njeriut janë shkelur në mënyrëm më brutale, për dekada me radhë, befas u bë bashkëpunëtor i një shteti ku shkelen këto të drejta po kaq brutalisht.

Nëse kishte një vend ku këta shtetas do të gjenin mbrojtje, ky do të ishte Kosova, vendi ku njerëzit janë dhunuar më shumë se në çdo vend tjetër të Europës.

Ja pse sot ky popull duhet të ndjeje neveri nga udhëheqja e tij.

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Kjo ditë është turpi i Kosovës”

 1. Gyleni says:

  Turpin mbaje per vete Mentor KIka dhe mutin haje vete , Kosova nuk ka nevoje per mesues Turq , ndoshta mjekun do e pranoja , a mund te na tregosh o mendtar Mentor se sa Shqiptar ka vrare prere dhe denuar Turku per 566 vjet si ne Shqiperi dhe ne Turqi , nga koka dukesh Grek dhe nga mendja Turk

  1. Landi says:

   O Gulen,o idiot,per Turqit i mori ne qafe Thaci ata te mjere.

   1. Hoxh Armandi says:

    Mund te ndryshohet titulli i artikujt dhe ti referohemi Turkosoves me emrin qe meriton? Pse duhet te ngaterrohen serbet normale aty me rracen turkoshqiptare?

  2. mik says:

   Gylen – Gjithkush ka mendimin e vet por, ato 6 veta ishin njerez ne rradhe te pare, e u prene ne bese nga nje komb ku thuhet se besa njihet si virtyt. Ato u rrembyen duke mos respektuar asnje te drejte ligjore, fetare e morale. Te tjerat gjej vete.
   PS : Nqs kekrkohen mjek, le te bajme nje kerkese per disa Gylenista mjek, e ndofta po na aprovohet.

 2. Amy says:

  ESHTE SHUME E DREJTE, KJO GJE NUK DUHET TE NDODHTE, TANI ESHTE TEPER VONE, ME VJEN SHUME KEQ PER ATA MESUES QE PO DENOHEN SOT NE ANKARA!!!! GREQIA VAZHDON E KUNDERSHTON ANKARANE PER RIKTHIMIN E ISH OFICEREVE QE KANE KERKUAR STREHIM POLITIK ATY, DHE BESOJ NUK JU SHKON NDERMEND TI DORZOJ TE RREGJIMI TURK AKTUAL.

 3. vjollca says:

  Hashimi me shoke po ti kerkohet edhe nenen e gruan e vet e shet tek te huajt. Andai Kosova eshte ku eshte ….

 4. Detari says:

  cdo dite eshte dite turpi per shqiptaret qe akoma ndertojne xhami dhe shkolla turke

 5. qytetar says:

  Per fatin e keq te kosovare me dhembje duhet pranuar qe atje ne cdo 7 veta ,8 jane spiune te serbit,turqise,mality te zi bullgarity apo maqedonasit,historikisht shtete armike te kombit tone

 6. Lani says:

  Gylen na haksh kakekn sa te arushesh

 7. Lani says:

  Erdogani eshtw njeri i poshter. Vetem ke xhamit e ka menden turp per ne qe e lejojme

 8. Loran shhehu says:

  Pun kosovaresh Aman besprer

 9. Bazarhesap says:

  Torre bytha paska mare nje dore te mire €€€ per kete traktin Islamofob qe paska sajuar!!!
  Familja (gruaja me 2 vajzat) ju larguar Torres se e kuptuan we ishte nje krimb I peshtire pervers

 10. Ilir says:

  Njerezit si Thaci ngrene kariere mbi tragjedite e te tjereve.

 11. BRSS says:

  O MENTOR PO KU DI GJE TI QE NA BEN ME TURP NJE SHTET TE TER MOR TE QIFSHA MOTREN E GRUAN ,JU KAN LEN QE LLAPNI LART E POSHT PA NJE FARE TE VERTETE ,PO PER JU GAZETARET E LESHIT SI PUNA JOTE DUHEN LIGJE QE TJU QIN ROBTE QE KUR TE FLISNI TE MATENI NJQID HER MOR BYTHQIR

 12. BRSS says:

  O MENTOR PO KU DI GJE TI QE NA BEN ME TURP NJE SHTET TE TER MOR TE QIFSHA MOTREN E GRUAN ,JU KAN LEN QE LLAPNI LART E POSHT PA NJE FARE TE VERTETE ,PO PER JU GAZETARET E LESHIT SI PUNA JOTE DUHEN LIGJE QE TJU QIN ROBTE QE KUR TE FLISNI TE MATENI NJQID HER MOR BYTHQIR

 13. treni says:

  TY BRSS derri nanen ta q…. Kur nuk ke as tru e as zemer mos fol por ha mut me mire IDIOT NOTERIK!.

 14. Roberto says:

  Po pse o Mentori KIKIKIA pse qenka turp?? Ore do mesoheni njehere ju qe shiteni e bliheni nga shebimet e huaja qe nuk ka me qofte ke daja apo jo?? Qepeni gojen o te paudhe dhe lerini te tjeret te bejne detyren qe ja ka ngarkuar ligji.

  1. Cudia says:

   Per cilin ligj po flet ti Roberto? Ish-kryeministri maqedonas cau ferren ne Hungari permes nje mishmashi antiligjor dhe ryeministri Hungarez injoron te gjitha ligjet per te. Kosova eshte gati te fale gjithcka dhe dorezon ne menyre sekrete qytetaret turq pa piken e turpit.
   Ku eshte shteti i Kosoves per Kosoven dhe shiko cfare ben kryeministri hungarez per nje te korruptuar?

 15. Tuku says:

  Bravo Krahina e Kosoves.

  Piji lengun Shtetit te pavarur.

  Budallenj

 16. Arber says:

  Qeveria e Kosoves i preu ne bese keta turqit. Turp dhe vetem turp per Hashim Thacin.

 17. BRSS says:

  O TRENI :TY TE QIFSHA MOTREN DHE GRUAN PO NGA I KE KETO TE DHENA TI QE NUK JAN TE IMPLIKUAR O TE QIFSHA RRACEN O BYTH SHKERDHYER

 18. Pantera says:

  Vetem dhe vetem nga ky veprim qe bene udheheqesit kosovare nuk kane per ti pere te hapura dyert e Europes kurre . Nuk e di ne crethana , nuk e di nese kane te drejte apo e kane gabim , nje eshte e sigurt qe Dyert e europes do jene te mbyllura per ta …….dikur vajti dhe kryeministri i Greqise te bente nje veorim te tille , mori ama pergjigjen e Zyrtareve Europiane se nga kufijte e Greqise nuk kane per te dake kure oficere , gjykates apo nepunes shteterore turq.

 19. Ilir N says:

  Kjo ditë nuk është turpi i Kosovës, por i Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt.

 20. Lindi says:

  E ardhmja e Shqiperise dhe e mbare trojeve shqiptare eshte kristianizmi, gulenistet dhe sorollopet e tyre nuk kane vend ketu, ne nuk kemi nevoje per helmin e tyre. Mos harroni DIelli I Shqiptarve lind ne perendim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *