FOTO: Greqia publikon listën e lojtarëve, “injorohet” Fiorin Durmishaj!

Kombëtarja e Greqisë ka publikuar listën e 23 lojtarëve që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet që do të luajë për kampionatin Europian kundër më 23 dhe 26 Mars kundër Lihtenshtajnit dhe Bosnjës.

Ajo që bie në sy në listën e publikuar nga trajneri i përfaqësueses “Helene”, Angelos Anastasiadis, është lënia jashtë e lojtarit me orgjinë shqiptare Firon Durmishaj.

Ky i fund ka qenë në qendër të vëmendjes javët e fundit në Shqipëri dhe Greqi, për faktin se vendosi që të mos zgjedhë fanellën kuqezi, por atë të Greqisë.

Por, duket se Durmishaj duhet të presë ende për të marrë një ftesë nga ekipi A i Kombëtares së Greqisë.

Lojtari me orgjinë vlonjate më herët ka qenë pjesë e përfaqëueses shqiptare U-21. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “FOTO: Greqia publikon listën e lojtarëve, “injorohet” Fiorin Durmishaj!”

 1. Bazarhesap says:

  Keni ngataruar foton kjo eshte kombtarja e Egjiptit ,jo se Egjiptjanet kane gje po thjeshte mundohuni te jeni te skate!!!

  1. Egjyptjani says:

   Bazarhesap te heq kapelen.
   Si “i zgjuar” qe jam kujtova se qe me te vertete kombetarja e Egjyptit.
   Hahahahaha, kam nje ore qe po qesh si budalla me vehten time, hallall te qofte.

  2. ben says:

   Bazarhesap-je fantastic. Me nje fjali ke thene gjithshka. Prite tani kur te te versulet Flm, Enter me ne krye mutofagosin.

 2. Torino says:

  Mos!Cna bere mër jahu!Si se ke thir cunin greke!Sepse me kujtohet nje Nini qe u be ninis dhe luajti ne boteror vetem 8 min?A e mban mend ndonje?

 3. Janulla arian i paster says:

  Shikoji ne foto racen e paster ariane .

 4. EKZEKUTUSI says:

  @@Durmishaj mor “Hune ne Bythet”..themi ne qe e duam Shume Greqine..po po e duam me shume se @ dYRMISHAJ..sepse Dyrmishaj..nuk la Interviste qe tu “Mbushte Mendjen “Grekerve qe eshte Greke……ha..ha..Mbaje “Agurin” e Fresket…Dyrmishi….
  ke bere Zgjedhjen e duhur…sepse Skuadra Greke duket se eshte e Mbushur me “Hoxhallare” Aziatiko-Arabe..lol

 5. Eri says:

  Ata qe sot e quajne veten greka vijne nga Lindja e Mesme.Tranferimi ne territore te reja dhe shpikja e historise fallse ka 160 vjet qe u hedh hi syve sylesheve dhe budallenjve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *