FOTO/ Kush është ish-drejtori i LSI tek Patentat, që u arrestua si pjesë e skemës së fajdeve?!

Një ndër personat për të cilët është prerë urdhër arresti për skemën e fajdeve në Shkodër është kapur në Morinë, teksa tentonte të kalonte kufirin.

Ish- drejtori i LSI tek Patentat, Ilir Sokoli, 38 vjeç, banues në Shkodër, po udhëtonte në drejtim të Kosovës përmes pikës kufitare në Morinë, për tu larguar jashtë vendit.

“Kapet dhe ndalohet një nga shtetasit e  shpallur kërkim në kuadër të këtij operacioni.

Në vijim te operacionit, nga shërbimet e policisë  u kap dhe u ndalua në PKK Qafë Morinë, shtetasi I. S. 38 vjeç, banues në Shkodër, i cili po udhëtonte në drejtim  të Kosovës në tentativë për t’u larguar jashtë vendit.

Operacioni po vijon për kapjen edhe të katër shtetasve të tjerë”, njofton policia pas ndalimit.(TemA)

17 komente në “FOTO/ Kush është ish-drejtori i LSI tek Patentat, që u arrestua si pjesë e skemës së fajdeve?!”

 1. Arifi says:

  38 vjec ky??? Mos ja fusni kot!!

  1. Sandy says:

   Kjo eshte LSI qe do protestoje te shtunen, plehra plehra plehra, po vjen SPAK dhe do t’ua q… robt me duket.

 2. Drita says:

  O Arif, mund te jete edhe me i ri. Puna eshte se eshte dhjamosur kaq shume nga parate e pista sapo vret veten. Patentat fallco qe ka dhene e qe vrasin njerez te pafajshem me siguri do t”i kthehen kundra nje dite.

 3. Vetem LSI ka kshu gjona! says:

  UFFFFFF….. cafare fytyre!…..
  Keta e kane te damkosur ne balle ligesine.
  Vetem LSI prodhon figura te tilla qe quhen “fabrike muti”.

 4. Behari jam!! says:

  Ky eshte Ilir Sokoli, fajdexhi i LSI qe nga kengetar repi u be drejtor pa punuar asnje dite ne administrate shteterore! Kur ishte drejtor i patentave nga 1000 (njemije) kursante vetem 1 mund te kalonte pa paguar 200 mije lek te vjetra per teorine dhe 200 te tjera per praktiken e patentes dhe te gjithe keto lek i merrte nje here ne jave Nora Malaj tek grand hoteli ne SHkoder dhe i sillte ne Tirane. Kur ishte drejtor Iliri zuri dashnore sekretaren e vet dhe meqe kishte montuar nje kamera tek dera e drejtorit rrinte gjithe diten me te brenda dhe punen si dhe se kush i trokiste ne dere e shifte nga kamera … qe eshte e montuar edhe sot ne te njejtin vend vecse eshte nderruar brava e deres dhe drejtori

 5. braimllari says:

  Kte e shikon perhere te shtepia e petrit vasilit

 6. shkumbini says:

  Imagjinojeni o njerez qe ky lloj derri i LSI se Likes dhe Monikes te tw zgjidhte pune ne zyren e shtetit
  A e imagjinoni. Dhe kwshtu jane shumica e drjwtoreve te kesaj mut Partie. Si ky ne Shkoder ishte Elez Gjoza ne Tirane, ish bodigardi i Ilir Metes. Po ne gjithe Shqiperine???????….Nje tmerr i vertete nga kjo parti. Te mirrnin leket nga hepi e pa pime turpi tw thoshnin qe edhe kaq lekei do Monika te Partia. Tmerr por realitet. Shkova para ca ditesh per rinovomine patentes ne Kashar dhe ishte vertet model, jo si kjo lloj rrace kafsherore.

 7. raul says:

  kjo eshte pjelle e leshitdhise, ky eshte modeli i qeverisjses se tepsise , ky eshte vellai siamez i Edhjet Brahimkarit, pa shkolle dh u be drejtor i leshelise tek patenta, nje hajdut ordiner qe ndante patenta fallco me 200000 leke , prandaj larg modelit lesheli, se ky eshte modeli i sharebajgave qe iken per lesh, dhe shkoni prap prapa Nafije dybekut

 8. Emiljano says:

  Ky ktu eshte nje qen stani si gjithe te tjeret qe punojne ne administraten e shtetit.vec te hane dhe te vjedhin e kane mendjen,asgje tjeter qenie pa vlera pik

 9. Al says:

  Si ky jane aktualisht 70% e drejtoreve ne vendet me leke…shkoni shikojeni…bile kta te ps bejne foto me kallash

 10. Jimi says:

  I lutem redaksise se gazetes, t’mos lancoj te tilla lajme, se na cqeteson Monen e Likes, piratpresidentit!

 11. leko says:

  KY ESHTE HAJDUT QE E KA TE SHKRUAR NE BALLE….

 12. Fredi says:

  Jaaaaa prodhimi i Like Mutit.Si bente Likja qe merrte parate te videoja ashtu dhe ky muti tjeter vazhdonte traditen e e Like Mutit.Tamam e ka thene komentuesi,Lsi-fabrike muti.

 13. Taku says:

  Mulla Omari i Mones. Shpellaro katundaret qe i moren shpirtin Shqiperise

 14. Taraboshi says:

  Te tille njerz ka LSI edhe ne sigurimet shoqerote duke filluar nga Drejtori i ISSH Drejtoret e DRSSH ne rrethe.Te gjithe sorollasin popullin per
  ti bere armiq me qeverine.Une kame gati 11 vite qe kerkoj nje gjysem pensioniper bashkeshorten qe ka mbi 16vite pune me libreze dhe nuk po gjeje zgjidhje.Ne nentor arriten te gjejne gjoja 15 vite e 8 muaj pune dhe i dhane nje pension 4700 lekeKur pensioni special i nje personi qe nuk ka punuar as nje dite eshte 7500 lek Me turp nuk ka per keto institucione.

 15. Muzikanti says:

  Dhe Mona gerthet krimi….krimi…puuuuuu cfare skandalit …te gjithe drejtoret e LSI jane injorante …pa shkolle …rrugace,,,,bixhozgji……njerez te dhunes….turp

 16. Ju qe komentoni nuk e njihni mire LSI.keta qe bejne te tilla veprime LSI me kohe i ka hedhur jashte rradheve te saj.
  Komentues te tille jane te paguar nga PS per ta nxjerre LSI jashte lojes politike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *