FOTOT: “Dielli do dalë më 16 mars kur të rrëzoj Edi Ramën, Ferdinand Xhaferri ministër i diellologjisë”

Rrjetet sociale kanë ironizuar zhvillimet e fundit në vend dhe kanë hequr një paralele edhe me Ditën e Verës.

Teksa sot në të gjithë vendin paraqitet mot i zymtë, faqet e njohura të humorit e kanë lidhur këtë me kryeministrin Edi Rama.

Më poshtë në galerinë tonë virtuale po përcjellim disa prej memeve më pikante që kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale. (TemA)

7 komente në “FOTOT: “Dielli do dalë më 16 mars kur të rrëzoj Edi Ramën, Ferdinand Xhaferri ministër i diellologjisë””

 1. qytetar says:

  O Ferdo ti e ke ne dore kete punen e diellit prej dekadash,ndaj shiko si te jene veshur demonstruesit e ne vartesi te veshjes leshoje dhe temperaturen.Kujdes se mos i pervelosh ata dhe veten

 2. FORSTER says:

  Dielli do dale dhe do perendoje me 16 dhe EDVIN-RAMEN do ta shpetoje ,por ti o I mjere qorr do ngelesh pergjithmone .

 3. VLONJATI says:

  GJALLE QENKA KY MOTERQIRI QE DO BENTE DIELL GJITH SHQIPERINE

 4. rrema says:

  Ky esbte RRK… mjere PD ku eshte mbeshtetur…

 5. ideali says:

  O Tema, vazhdoni te mbani hapur flete rrufeme kunder Ferdit e kompani, injorant ne gjithcka, po pse keni frike ta mbani hapur tabelen e flete rrufeve kur behet fjale per korifeun Kadare.Ngase keni frike? Pse keni frike nga e verteta? Nga kush merrni urdher o te mjere? Lereni ne bere vendit dhe popullit sherbetoret e diktatures dhe diktatorit. mor te verteten te dale ne shesh, ta marr vesh populli te verteten. Sa dem i kane sjell popullit dhe vendit sherbetoret e diktatorit dhe diktatures.Perse e beni? Nga cili merrni urdher? A e dini se ju jeni ne rolin e Kadarese me shoke ne shekullin e 21.
  Erdhi nje gjeneral dhe nje prift per te mbledhur kockat e pushtuesve, armiqve dhe vrasesve te popullit tone, ushtrise fashiste italiane. Dhe kur? Ne kulmin e luftes se klasave.Kadarea i tregonte botes sesa liberal e njerezor ishte rregjimi i Hoxhes. Nderkohe qe dheu ishte mbushur me kufoma shqiptaresh te pushkatuar nga regjimi me gjakatar i Europes.Truk i bukur besa.Krem dhe puder fytyres gjakatare te Hoxhes.Na thoni nje fjale mor aman. Lereni debatin te lire.Vetemliria e vertete e shpie perpara kete vend.Ju njihni nje liri qe i ngjan kalit, syve te te cilit i vini mbrojtese nga te dy krahet.Keta qe shkruajne pro tij, shkruajne per te mbrojtur veten e tyre nga sherbimet ndaj diktatures.Spiune te njeri tjetrit asgje me shume. Permendin tregimet e Kadarese ne vitet 80, kur regjimi kishte marre rrugen per Janine, teper vone, kur u ngop me gjak dhe u mbyt nga vetvetja.Pushtlere te vertete jeni.Mbajeni fshehte Kadarene, qe qelbet servilizem dhe mashtrim.

  1. asd says:

   Ke shume te drejte.
   Sa here ka shkrim per Kadarene, gazetat online mbyllin komentet.

 6. shabani says:

  Behuni gati per burg lerini llogjet majtas dhe djathtas boll e lodhet kete popull

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *