FOTOT/ “Mikesha” e Monikës, që u bë deputete: Kjo zonjë është për t’u admiruar dhe marrë shembull

Elda Hoti është një nga deputetet që mori mandatin një ditë më parë.

Kandidatja e LSI-së bëri betimin në Parlament dhe tashmë përfaqëson këtë parti, për Qarkun e Lezhës.

Edhe pse Monika Kryemadhi i ka shpallur tradhtarë të gjithë ata që marrin mandatet, Hoti duket se ka qenë shumë e afërt me të.

Në një foto të postuar gjatë fushatës elektorale, ajo shkruante për Kryemadhin:

“Thjeshtesia qe e karakterizon Monika Kryemadhin, eshte per tu admiruar dhe marre shembull nga te gjithe ne!

Fjalet jane te teperta, per kete zonje te nderuar!

Faleminderit per mundesite dhe besimin qe na jepni ne te rinjve”.

Hoti ndërkohë, ka miqësi edhe me një tjetër njeri të LSI-së, Bes Kallakun, i cili e ka ftuar edhe për dasmën e tij.

27-vjeçarja është nënë e një vajze, ndërkohë që pret të sjellë në jetë fëmijën e dytë.(TemA)

22 komente në “FOTOT/ “Mikesha” e Monikës, që u bë deputete: Kjo zonjë është për t’u admiruar dhe marrë shembull”

 1. Fshatari pa toke says:

  O zot ça katunarje !!!

  1. Trapoja_shpk says:

   Qa katunareje……hajde parlament hajde

 2. Moni says:

  LSI u krijua dhe u zhvillua si nje parti interesi financiar. Me jep voten te te gjej pune. Financo per fushate te te bej deputet. Me jep perqindje atje ku do vjedhesh qe te te bej drejtor apo minister. Eshte e gjitha nje skeme financiare dhe nuk ka asnje princip apo moral tjeter brenda. Keshtuqe eshte normale qe keta te marrin mandatin e deputetit , sepse kane financuar per te. Nuk eshte se ju bashkuan LSI-se per shkak te programit dhe ideve dhe po i tradhetojne. Ata u futen ne kete parti per te fituar, dhe po i qendrojne besnike ketij parimi.

  1. POPULLI says:

   LSI U KRIJUA ME PARATE E FLORIRIT DUKE I SHPERNDARE GJASME ME NDIHMA PER TE AKTIVIZUAR SHEM ELEONORA E KOMBINAITIT .ATY U REKRUTUAN SHUME DHE ME PAS U KRIJUA LSI….DHE E SHENJTERUARA VAJTI PEER LESHE LINE….KURBAN .PYESNI LIKEN ….E MONEN…????!!!

 3. deda says:

  fshatarizimi i tiranes rezultat tragjik i tentatives se deshtuar per te cfshatarizuar Shqiperine.

 4. Maelga says:

  Kjo zonja eshte 22 vjec.
  Ka nje vajze te pakten dy vjec ( me sa duket nga fotografia).
  Kur e ka bere shkollen e larte kjo zonje?
  Ne moshen 22 vjec eshte veshtire te marresh vendime per jeten tende dhe kjo pretendon te marre vendime per jeten e popullit (nga posti i deputetes).
  Kjo do te thote te tallesh me popullin.

 5. Al says:

  Sa mire ta beri….kur vini injorante e femije kjo ndodhi…nje here u vjen zogu

 6. Rrumpalla says:

  Në këtë rast Maelga këtë pyetje duhet ta kesh për monika çizmen,se ajo e ka vënë në listë. Pa pse kërpaçi apo kovaçi që kishte në parlament monika çizmja kishin shkollën? Po e bëjnë akoma.

  1. Maelga says:

   Po, mor zemer, nuk e kam me kete Barbie’n. E kam pikerisht per Cizmen. Per Cizmen qe ka vene ne lista deputetesh keta kalamaj. Qe nga kerpaci e terpaci e me radhe. Armada spanjolle e Jales.

 7. Partizani i Sheqeres says:

  Vetullat e lyera me boje kepucesh hahahah, dhe e dyta me e hidhura eshte , Monika dhe ILiri i kane porositur te gjithe si te marrin mandatin dhe te plotesojne vendet ne parlament , pretendojne te korrin fitore Pne arlament dhe perjasht parlamentit ne kurriz te PD’se kete skeme LULUSHI nuk po e kupton , Lesh e Lija po ja ben xhemen PD’se

 8. Romak says:

  Hahaha, fotoja nr.3 tregon qarte cfare katundari ka per burre, se kjo po e po katundare qe me t pamen e pare

 9. ts says:

  Mortja or shqitar si tallen me ju ! O zot ne cfar duarsh esht shqiperia !!!

 10. Ergys says:

  Shqiperia keto 30 vjet rrumpallizem prodhoi gjera te neveritshme qe vetem ketu mund te ndodhin.Si pune tradite dhe Zogollit ju ngrit mendja nje dite dhe tha:Heu dua te behem Mbret dhe tak e vetshpalli.Heu oooo milet un jam Mret.Dhe Salihu dhe Like Pordha te ketij rasati jane.Per nje gje me vjen keq qe Shqiperia nuk nxori mendje te ndritura si mendimtare po dolen dallkauke si Zogolli Berisha e Likja dhe krijuan precedentin dhe traditen qe dhe dallkauku dhe rrumpalla mund te marrin ne dore fatet e ketij vendi.

 11. Douche says:

  Qenka votuese e rregullt e thesit te miellit. Duam leket tona po thone deputetet e rinj. Historia perseritet

 12. ideali says:

  Kjo po.Tani shpetuam.

 13. Taraboshi says:

  O kemtuesa a nuk keni pune tjeter vecse te ofrndoni nje zonje.Cila nga ato te LSI eshte me e mire se kjo.Apo se nuk e pranoj refuzimin e mandatit si Mona.Mbajeni pag gojen .Kjo ishte edhe familjare.Shikojeni si per veten tuaj

 14. Opinionisti i paanshëm. says:

  Përse ” çuditeni” nga të “zgjedhurit që bëri “partia me lugë në brez”. A nuk ishte kjo partia e IDEALEVE PERSONALE, si e tillë edhe “ushtarët” kanë mësuar nga “gjeneralët”….. ju dha rasti i “artë” ….pse ” shefat” po dhe “ato” jo?!
  Por…..për momentin po bëjnë mirë, mesazhi se : LUFTOHET NDERSHMËRISHT, DUKE ZBATUAR “RREGULLAT E LOJËS” dhe “luftohet” në mënyrë Institucionale jo haxhi qamili_ane?!

 15. Futja kot says:

  Germon per kete zonjen ne internet dhe ne CV gjen vetem:
  1 Mikeshe e Monikes
  2 E martuar dhe Shtatzene
  3 E ftuar ne Dasmen e Bes Kallakut
  4 Diplomuar ne Fakultetin e Drejtesise (ket mezi e gjeta)

  Se cfare ben kjo ne jete ec e merre vesht! S’di ca me thon robi i shkrete. Goc e mire duket por s’mjafto…

 16. Leko Kondi says:

  Thjesjhtesia zbukuron kedo ashtu si dhelperia shemton kedo dhe Monika tregohet dhelper e kaluar dhelpres dke luftuar per te rrezuar qeverrin aktuale ne nje kohe qe vet jeton ne presidenc. Eshte kryetare e lidhjes socialiste por lufton me forc per ta shkaterruar ate lidhje, ndofta ka frik nga Berisha mos I dergon ndonje cecen me snaiper ose tritol, ndofta burri isaj eshte e perzier ne vjedhje dhe reforma ne drejtesi nuk njeh persona te pa ndeshkushem dhe duke destabilizuar vendin do zgjaten ditet e mbijeteses. ndofta para-pregatitet te siguroj ndonje karrige ne rast se humbet Rama ne zgjedhje. Keto jane vetem dhelperi dhe dhelperia ehshte e neveriteshme.

 17. Njutoni says:

  Krahasoji kto foto deputetesh shqiptare me foto Merkel apo Mej.
  Kto tonat duken si kurva pubi gati per pallime shembullore multimashkujsh.
  Kurse ato botnoret si njers n pun.

 18. Muzikanti says:

  Kjo……Bes kallakuu ….Cizmja….katundare kalibri…….Mona kujton se do permbys qeverine me 20 vjecare….sepse ato i genjen ajo me lek
  Ptyyyyyyyy..fytyre botoxi…..hesapi

 19. ts says:

  O tarabosh ! Ke te drejt me kte arsyetim shoqeror qe te le te mendosh per nivel llapazanesh qe marin neper goj llahinkat e lagjes ! Por mos e shif me ate sy ! Partia e saj dhe jo vetem ,kan diskretituar me shpifje e slen rast pa nxjer helmin kunder politikaneve duke haruar se perfaqesojn nje popull qe i ka zgjedhur ! Shahen me nen bab e motra e kujtojn se bejn opozit duke e percjell kte egersi te kushdo jasht Shqiperis dhe atyre qe vijn per te ndermjetesuar per qetesi ! A te ka qellua qe te kesh ne pallat donje familje qe zihen cdo nat ,mes tyre ,rihen ,pijn ,e behen gazi i lagjes ?
  Ksaj familje i ben bisht ,se ske konsiderat e as e fut ne shpi ! Kisha dikur nje rast te till ne shkallen e pallatit ku jetoja e vinin nga lagjia ti qetesonin(keshtu behej ateher) e qetesia dy dit zgjaste ! Ja keshtu jemi katandisur or “tarabosh” shofin e ndigjojn cfar behet ,sherr hajdutesh e piratesh ,kurvash e kurvaresh qe na perfaqesojn e kemi votuar e tani shef kte kalama , qe na qenka deputete e hajde prit ta marim seriozisht ! Zihen atllaret dhe e han gomaret ,e ne “gomeret” rim e durojm e ndigjojm teatrin e tyre ktu e 30 vjet !Kush e ha se kjo “luft” mes tyre esht per te miren ton? Kush esht ai “gomar” qe skupton qe gjithcka luhet per te mbrojtur hajnin kolosale ne kuriz te “gomerve” dhe kta bandit marin dhe mobilizojn “ushtaret” dhe mercenaret , qe te na prishin mendjen e te vazhdojn qetesisht haren e trofes se tyre ! Skemi besim te askush ma e aq me teper te kto voglushe te pashkolluara ,te kta politikan me diplloma fallco e te kjo amulli “figurash” qesharake ne sherbim te tyre ! Esht degjeneruar ter ambienti ,ku flamuri korupsionit akoma mir qendron ! Ku tradhr=tia akoma vazhdon te mbreteroj e te prish qetesin e te ardhmen e shqiptareve ! Asgje nuk behet per interesat e tyre por vetem per te mbrojtur interesat e ksaj klase banditesh qe don te ruaj pushtetin e mundesisht tja pasojn njeri tjetrit …….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *