Historia monstruoze: Babai përdhunonte prej dy vjetësh vajzën 9 vjeçare

Familja: Ndihemi të kërcënuar, nuk dalim dot nga shtëpia. Dyshoja, pasi donte të flinte me vajzën

“Fiks Fare” solli një ngjarje të rëndë që ka ndodhur në një familje shqiptare në Orikum  të Vlorës.

Babai përdhunonte sistematikisht vajzën e tij 9 vjeçare e për të mos mjaftuar vetëm kaq, babai e dhunonte vajzën që ajo të mos tregonte.

Ai sot është duke u gjykuar nga gjykata e shkallës së parë Vlorë për këtë krim makabër ndaj fëmijës së tij, vetëm 7vjeç në kohën kur është bërë për herë të parë viktimë e dhunës seksuale nga babai

Vajza, e cila sot është vetëm 9 vjçe është në një gjendje të rëndë psikologjike, jeton në mes të mjerimit me nënën e saj, dy vëllezërit dhe motrën e vogël.

Askush nuk kujdeset për ta, askush nuk punon në familjen e saj

Nëna e vajzës 9- vjeçare tregoi për emisioni Fiks Fare tmerrin që ka përjetuar fëmija e saj. Vajza e vogël ka fillaur të abuzohet nga i ati që në moshën 7 vjeçare.

Mamaja kishte vazhdimisht dyshime për dhunën sekusale që i shoqi ushtronte ndaj të bijës, por sipas saj, ai gjithmonë e mohonte dhe e rrihte kur i përmendte dyshimet

Dyshoja spse gjithmonë e shikoja që donte të flinte në krevat me vajzën kur ishte vetëm në shtëpi, madje shpesh herë mua dhe djalin e madh na dërgonte tek vëllezërit e mi. 

I thoja se ti diçka bën me vajzën, por më rrihte e më linte në shesh të vdekur, nuk e pranontevinin fëmijët më hidhnin ujë që përmendesha” tregon e ëma e të miturës.

Momenti  që vulosi abuzimin e të atit me vajzën ishte kapja në flagrancë e bashkëshortes  nga dritarja e dhomës. Ajo tregon se shihte bashkëshortin e saj tek abuzonte me vajzën dhe i bënte me shenjë vajzës nga jashtë dritares të mos fliste.

“Nëse do të fliste kisha frikë mos e vriste vajzën” tregon ajo.

Të nesërmen e kësaj ngjarjeje, ajo bashkë me vajzën ka shkuar në komisariatine  poicisë ka akuzuar bashkëshortin për dhunë seksuale ndaj vajzës së tyre 9- vjeçare.

Në shoqërinë e dy policëve i është drejtuar qendrës shëndetësore e më pas në spitalin rajonal të Vlorës për një vizitë mjekësore të specializuar për vajzën, nga ku ka rezultuar se vajza është e defloruar  dhe se deflorimi është i hershëm.

Që pas këtij momenti , në 22 janar 2019, policia ka arrestuar babain e vajzës.

Këtu fillon edhe tragjedia e dytë për këtë familje , ku fëmijët nuk mund të ndjekin as shkollën pasi tallen nga bashkëmoshatarët e tyre.

“Vajza nuk shkon dot në shkollë sepse të gjithë shokët e klasës e dinë cfarë ka ndodhur.Djalin e madh ma tallin dhe shajnë në shkollë”, tregon mes lotësh e ëma

Megjithëse kjo histori ka ndodhur që në janar të këtij viti, shteti nuk ka marrë asnjë masë për këtë familje, duke i lënë në mëshirë të fatit.

E vetmja psikologe  ku e mitura është dërguar për  dy a tre herë, është ajo e shkollës.

Në qytetin ku jetojnë, lajmi ka marrë dhenë dhe  paragjykimet e të gjithëve kanë rënë mbi nënën e katër fëmijët e saj.

Nuk kam shtëpi, jam me borxhe nëpër dyqane, nuk më japin më as bukë, vajzën ma tallin në shkollë dhe nuk shkon edhe djali më i madh sa herë që shkon do zihet se të gjithë ia përmendin përdhunimin, njerëzit e burrit më kërkojnë të tërheq denoncimin” , tregon  M.H, nëna e të miturës.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Historia monstruoze: Babai përdhunonte prej dy vjetësh vajzën 9 vjeçare”

 1. moni says:

  Njerezit e burrit jane shtaze qe kane pjelle dhe kane per vella nje shtaze tjeter. Se po te ishin njerez i dilnin ne mbrojtje nipit dhe mbeses dhe e mohonin ate shtazen. Uruj qe ne burg ta dhjesin ne dru cdo dite aq sa te vari veten me carcaf.

 2. Marin Barleti says:

  World is over o sa turp si jemi shqiptare , denim me vdekje no koment shume shokuese , horror horror

 3. Gentian says:

  Kafsh pa bishta, ai qe vdekt je ore e me pare! Dhe je legena te ndyre qe talleni me ket fat te keq!

 4. Orikumas says:

  JU ZOTERIJ TE MEDIAVE! DUKE MOS DHENE EMRIN E MBIEMERIN E KETYRE MONSTRAVE JU BENI DY FAJE. FAJI I PARE. JU NJOLLOSNI PA TE DREJT GJITH POPULLIN E QYTETIT, DHE FAJI I DYT. JU FSHEHNI NJE PISLLEK QE DUHET TA NJOHIN E DENOJN TE GJITH. JENI SHUM TE LUTUR QE KETO FAJE TE MOS I PERSERISNI SE INFLUENCONI PER KEQ NE EDUKIMIN E NJEREZVE NEGATIV DHE PREKNI NDJESHEM SEDREN E NJERZVE TE NDERSHEM.

 5. pisllik says:

  Kjo eshte vlora e vertete pra,incest,pedofili,terrorizem,banda,droge,vrasje,pisllik

  1. Black Eagle says:

   Shqiptari e ka vrare banane e tij gjithmon,dhe keshtu I eshte dukur se eshte burreruar, kete ka bere dhe politika me Esat Pashen ,Zogun, Enverin, Saliun, BABAI I SHQIPERIS ESHTE VLORA ME FIGUREN E ISMAIL QEMAIT. Te gjitha kane dash to vrasin dhe e kane tradhtuar e kane perbuzur e kane interrnuar e kane shkatrruar perfundimisht. Ti nje gje bere me kete koment,thjesht u rreshtove ne anen e kesisoj ,nuk duhet te shqetesohesh se do lindin djem perjete qe do jene nga Vlora sigurisht qe tu mesojne inferioreve shqiptarfoles se shqiptari i vertet nuk burrerrohet duke vrare babane e tij apo duke e rrezuar … shpejt do vij rruga ka nisur pas 100 vjete mesime Vlora do jap leksione te gjith shqipfolesve qe su bene asnjehere shqipetar si puna jote!

 6. Alban Dega says:

  ZOTI KRYEMINISTER NJE JETE TE PER KETO VIKTIMA
  TE NJE PERBINDESHI !

  Nje shtepi shoqeri re e nge jete krejt te re
  per ate engjell te plagosur perjete nga nje djall qe e rendon edhe sketerres!
  Cdo nepunes qe ka pase dijeni dhe ka heshtur “ te cohet per riedukim tek klasa punetore“ !

 7. Kaonia says:

  Kjo nuk eshte vlora ,vlora eshte si gjithe shqiperia me te mirat w te ligat ,ketu problemi eshte ky lloj kafshe qe do varur ne litar.

 8. marjani says:

  o zot ku je ver dore mbi kafshet ,dhe ato mesus e drejtor nuk I takon bukapor te pushohen

 9. ¿ says:

  Po të modifikohet kushtetuta në përgjithësi dhe të futet dënimi me vdekje., me raste të tilla s’do kemi të bëjmë më.

 10. Denimi says:

  Ne Vloren e mbushur me gangstera a kriminela, edhe me njerez qe sillen si gangstera e kriminela.

  Nuk me habit se Vlora eshte nje shoqeri e mbushur me injorante.

  Eshte tragjedi per familjen. Ti ndihmoj shteti,

 11. animas says:

  Po pse lajm eshte ky? Pse duhet te behen publike kur jane denoncuar e po merren organet kopetente me kete.E kuptoni se cfare beni kur jepni lajme te tilla? I vrisni dy here ata njerez te mjere qe kane provuar te tilla tmerre.Ai baba shtaze duhet denuar me varje jo burg.

 12. Nana says:

  Ky njeri duhet te varet ne litare ne mes fshatit .JO NE BURG . Ne burg è jama e vajzes qe si ka nejt afer vajzes Po ka shku te familja e vet me pushime. Shpesh here i lexoj e nuk. I besoj kto shkrime . Pse ne qe punojme do paguajme takse me mbajte kte monster me buk. Kte e te tjere si kte vareni. Osé digjeni ne mes te fshatit .RRACEN E KEQE MOS E LENI ME U SHTU

 13. Pupupu says:

  Kafshë babai, shtazë komuniteti.

 14. Alban says:

  Denim me vdekje!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *