Kryemadhi kërcënon Ramën: S’na frikëson as vdekja jo më një shëmtirë e shëmtuar e vdekjes fiktive

E pranishme në takim me shtabet e LSI-së në Tiranë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi theksoi dhe një herë se vendimi i djegies së mandateve ishte vendimi i duhur i opozitës.

Kryemadhi u shpreh se ndihet mjaft krenare për të gjitha ata që hoqën dorë nga Kuvendi dhe se pavarësisht veprimit ekstrem, kanë bërë gjënë e duhur.

Të gjithë ata që nuk pranuan të jenë pjesë e parlamentit të krimit janë krenaria e Kryemadhit dhe LSI-së. 

Ne jemi të bindur që ju keni bërë veprimin e duhur, ndonëse është veprim ekstrem“, u shpreh Kryemadhi.

Më tej Kryemadhi ka ftuar edhe qytetarët që të marrin pjesë në protestën e paralajmëruar të 16 marsit, për të cilën u shpreh se do të jetë protesta më e madhe që ka parë vendi që pas rrëzimit të bustit.

Në protestën e ditës së shtunë do të dali i gjithë populli. 

Do dali sepse kjo është qeveria që vjedh popullin. I vjedh se i thotë mbylle gojën se të kam blerë votën, mbylle gojën se do të kërcënoj me krimin.

Populli do dali në shesh jo për të kërcënuar, por të treguar që është i lirë.

Ju lutem që secili nga ju të mendojë për veten për fëmijët e tij. 

Data 16 mars ka nevojë të tregohet se e gjithë Shqipëria është aty. 

Ai njeri zemrën e shqiptarëve nuk e ndalon dot dhe këmbët e shqiptarëve nuk i ndalon dot sepse do ecim për të rrëzuar jo individin, por institucionin që instaloi me paratë e krimit.

 Prandaj data 16 është shumë e rëndësishme.

Ne do të luftojmë për shtëpinë tonë, për të ardhmen tonë. 

Nuk na frikëson as vdekja jo më një shëmtirë e shëmtuar e vdekjes fiktive. 

16 marsi është dita e ringjalljes së shpresave. 

Shumë shpejt do të shkojmë në zgjedhje të parakohshme, që do ndërtojnë sistemin e barabartë të institucioneve dhe atë që ne kemi kërkuar, lirinë e mirfilltë. 

Ftojini qytetarët të jenë në protestë sepse do të jetë një protestë shumë e bukur do jetë një nga protestat më të forta që ka parë Shqipëri e tranzicionit pas rrëzimit të bustit”, u shpreh Kryemadhi.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Kryemadhi kërcënon Ramën: S’na frikëson as vdekja jo më një shëmtirë e shëmtuar e vdekjes fiktive”

 1. Amy says:

  SHEMTIA NE KETE RAST JE TI MOR KRYEMADH QE NUK MERITON AS PER ROJE SHERBIMI TE HAKEVE PUBLIKE, RAMEN KIJE INAT POR VETEM I SHEMTUAR NUK ESHTE, SHEMTI E GJALLE ME HUNDE ME FLEGA TE MEDHA SI RACE EGJYPTIANE TI JE !!!! BESHKE ME SHEMTINE QE KE PER BASHKESHORT!!!

 2. Silikone di merda says:

  Ti vetem ne burg e ke vendin. Por deri sa te kesh soldi me pagu te varferit me ardhe pas teje mire ju behet atyre qe te vine prapa.

 3. BLLOKMENI says:

  Sa shkon titulli me foton

 4. Shkodrani says:

  Shko moj flliqsine moj familje hajna po kush del per ty moj shkarravin moj tranvestite dorzo Arin qe keni vjell kti populli burri jot doli le za e vidio tuj vjell loj flliqsin po populli te sullon shpijat tuja ne tiran Lalz e jo kryeministria flliqsin kur te shoh me ban me vjell..

 5. Shkodra says:

  Pra me LSI ne krye do te kemi sistem te barabarte, apo jo Kryemadhi? Barazia do filloi qe ne fillim apo qe me daten 16 mars? Se perpara kesaj date znj. Kryemadhi nuk jemi te barabarte, se ti per djemte ne Angli harxhon sa 1000 familje nga ato qe therret ne miting. Eshte keshtu? Per cfare barazie e ke fjalen atehere? Qe keto familjet 1000 familjet e barabarta ne varferi te te sjellin ty ne pushtet? Kaq idiot e quan kete popull znj. Kryemadhi?

 6. Amy says:

  PO SA NJEREZ KE ME VEHTE TI MOJ SHEMTIRE E BOTOKSUAR, RAMA ESHTE MASHKULL NATYRAL, SHUME ME SHUME I BUKR SE TY E BURRI JOT, SHEMTITE NE SHPIRT DHE FIZIKE!!!

 7. Besi UK says:

  Aleanca PD+LSI eshte aleance teper e forte sepse eshte aleance e krimit por si çdo grupi kriminal te sofistikuar edhe ketyre po u vjen fundi,populli shqiptar e ka kuptuar se e vetmja parti politike ne shqiperi qe eshte per te ardhur keq eshte vetem PS se te tjerat jane organizata kriminale sepse jane ndertuar per te sherbyer vetem per drejtuesit e tyre,shqiperia ka shansin e fundit per te ndertuar nje sistem demokratik dhe Mona duhet te shijoje qeline se mjaft i ka shkaterruar shqiptaret .

 8. Alban Dega says:

  MONA CIZMJA … O ZOT I MADH!

  O ZOT ME FUQINE TENDE DHE TE LIGJIT CONI NE PRANGA CILINDO POLITIKAN E ….. ZYRTAR QE KA VJEDHUR E SHOERDORUR GJAKUN E DJERSEN E SHQIPTAREVE, TE CILITDO POLITIKANI E OLIGARKU QE KA NGRITUR BOLLEKUN E LUKSIN E VET MBI KURRIZIN E MUNDIN E NJE POPULLI QE NUMERON QINDARKAT E BUKES DHE ILACEVE MBI NJE TOKE E NENTOKE FLORI!
  AMEN !

 9. Alban Dega says:

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij dhe kopilat e tyre

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te mbrojtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Sarajeve te Xenit e Butikave te Armines … e Malibute e Dubait e tyre
  7- te perjetesuar SaLikekracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, ne miliona e ju leshin e Currit prej Vicidolit, sidomos ata mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !
  From: Alban Dega
  Date: January 24, 2018 at 3:21:13 AM EDT

 10. Tropo says:

  Beach. …BASTARDE. …

 11. Alban says:

  TEK BLLOKU … TEK LALZI+ !

  From: Alban Dega
  Date: January 22, 2018 at 3:31:38 AM EDT

  TEK BLLOKU….. TEK LALEZI…

  … e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen … Mona Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek botikat, tek sarajet e tek blloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 14 here Lugati i Vicidolit dhe 400 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Aty jane gjaku e djersa juaj qelibar, aty Jane parate tuaja qysh nga piramidat e deri tek Rapiscani, qe tek Autostrada e Kusarise se Kombit e deri tek Gerdeci i Sali Lulush Argita Mehdiut, qe nga floriri i Kerrabes e deri tek blloku 700 000 euro faqja e Like Flori Cizmes, qe nga CEZ-i e ARMO Xen Armina Lirise, qe nga Remzi Hoxha e deri tek 11 janari 2011….
  Aty jane blloqet qe ai i Enver Hoxhes duket Kasolle Galigati para Sarajeve te Xen Mona Haxhinastos!
  Aty eshte fusha e betejes dhe drejtesise e ligjit kunder kesaj “ Banda Gangsteresh e Kesha Mafia we ja dale jerky jashte kontrolli !
  Aty eshte e ardhmja Juaj, femijeve e femijeve te femijeve tuaj !
  Ligje e drejtesi !
  Ndaj mos u beni mish per topin e ketyre bandit eve, gangstereve e mafiozeve !
  Boll me ! Enough it’s enough !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !
  Eshte koha per ligjore e drejtesi!
  Boll me me SaLikekraci !
  Liri demokraci !
  E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!

 12. Babale says:

  Qe kerkon te protestosh per sarajet e tua kjo dihet, por keta fakiret qe nuk kane as kasolle, c’dreqin duan qe vijne mbas bythes tende!?

 13. Shoku I banges says:

  Kesaj I ka lojtur fiqiri se nuk di nga ti japi dum corbes qe ka gatuar me te shoqin e do te nxjerre inatin me Ramen
  Po ku ka ne bote me felliqesire ,ndyresire,plehresire, shemtire, vjedhesire, egersire, tradhetire, humbesire,artificialsire,…… se ty ?????!!!!!! Nuk gjen Per ty nuk egziston kod m etike e te njejten gje bejme edhe ne me ty sepse meriton cdo gje te keqe,mbasi qenie jote eshte keqesire pa fund , ti nuk je as grua, as nene ,as moter , as shoqe , as njeri e nuk ka psikolog qe te spjegoje e percaktoje qenien tende Ti je per tu mbyllur tek pesa.
  Mos fol ne emer te popullit se nuk eshte prona jote , por ne emer te Vasilit ,Yllit ,Kesit , Nores e nja dhjete te tjere qe te kane mbetur , se pjesa me e madhe e popullit nuk do as te te degjoje, as te te shohe ,por trashesia jote prej pllagjiature te ben mos ti kuptosh Shife nje here surratin tend pa silikon sa e bukur je !!!!! Shemtire e dheut Policia me protesten tuaj kete radhe nuk do perdore as gaz lotsjelles, as uje ,por policet bo mbajne ne dore nga nje portret tendin si ky qe ka vene Merua e njerzit do shperndahen se u shpifet te te shohin ty moj mis e keqja

 14. Aleko says:

  Ne fakt ti je shemtia me e shpetuar qe mund te imagjinohet jo vec fizike.por shemtia behet me e neveritshme kur kerkon te beje politiken e madhe,e pse jo nje krye qeverisese..Jo mon shtrige populli nuk mund te bjere aq shume poshte sa te bere nje shemti ne qorshe..Prandaj hiquni sysh ,shporru dhe vafsh ne dreq ose prapa diellit me mire akoma, vera veten..!

 15. Nje foto qe vlen sa njemije fjale…
  Shume me e bukur se vete titulli.
  S’ka nevoje per diciture.
  Pergjigjen e dha vete Munika.
  Pamja si mortje.Si nje e porsangritur nga varri…
  E kam thene edhe me perpara.Kjo eshte fotoja me e bukur e saj.
  Kete lini gjithmone…

 16. Ce says:

  Kjo Nafije dybeku flet mrroklla, shemtira me hunden si hunde luani flet per shemtira, hajdutja me cizme bertet kapeni hajdutin

 17. Cuku says:

  Qenka I bukur ky grui I Ard Daullxhiut

 18. Roland says:

  Me kurve grua , nuk do pjelli ai vend , kryeshurra , jo kryemadhi ……. kurve femer

 19. Haku says:

  E si mundet te kete frik i vdekuri nga vdekja..!
  Kjo pa dashur tregon gjendjen e trishte dhe “vdekjen” klinike te sajen dhe te gjith atyre qe i fryjn qullit te “bashukeve”… pra ideja e doktorit… “pas meje… flaka i dalte”… s’habitem kur mendoj fjalen e urte popullore… hengre sa hengre.. tani do vjellesh.. dhe doni te beni pis kedo qe mundeni…
  Shum keq..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *