Kur celulari të shpëton jetën

Ndodh që celulari t’iu shpëtojë jetën në situata të caktuara. Kjo i ka ndodhur një burri në Australi, i cili u godit me një shigjetë, por për fat të mirë preku telefonin.

Sipas policisë, 43-vjeçari u sulmua nga një person tjetër 39-vjeçar. Incidenti ndodhi jashtë shtëpisë së tij, kur banori nxorri celularin për të filmuar konfliktin me të.

Por, në këtë moment autori e qëlloi me shigjetë. Kjo e fundit goditi celularin dhe për fat të mirë 43-vjeçari pësoi vetëm një gërvishtje të vogël në fytyrë pa pasoja serioze. Autori 39-vjeçar u arrestua më pas nga policia.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin New South Wales rreth 180 km në jug të Brisbanes. Të dy personat kanë njohje me njëri-tjetrin, por autoritetet nuk dhanë informacione të tjera më të hollësishme. 39-vjeçari akuzohet për sulm fizik dhe dëmtim të pronës.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *