“Ne do të kalojmë, do t’i shtypim ata”: kjo është biseda e CR7 me Evra para ndeshjes me Atleticon!

Kristiano Ronaldo ka qenë plotësisht i sigurt se Juventus do të fitonte dhe do kualifikohej ndaj Atletico Madridit, pesë ditë para ndeshjes.

Kjo konfirmohet nga biseda që lojtari portagez ka bërë me ish mbrotjësin e Juventusit, Patric Evra.

Patrice Evra, i cila ka luajtur së bashku me Ronaldon në Old Trafford, është gëzuar për kualifikimin e Juves për në fazën e çerekfinaleve, dhe tani ka ndarë mesazhet në ËhatsApp që ai ka shkëmbyer me ish-shokun e tij në ditët përpara përplasjes së Ligës së Kampionëve në Torino.

Në mesazhi tregohet biseda kur Ronaldo i thotë Evras: “Ne do të kalojmë bro. Në shtëpi në do t’i shtypim ata.”

Pra, Ronaldo jo vetëm që parashikoi se do të shënonte një hat-trick; por parashikoi saktësisht se Juventusi do ta ‘shkatërronte’ Atleticon në ndeshjen e kthimit. (TemA)

View image on Twitter

Patrice Evra

@Evra

The only person in the world that can take the pressure and be the best player in the world like Michael Jordan is @Cristiano Ronaldo. Don’t try to tap the screen for his number. 😂😂😂

7,092 people are talking about this

GiveMeSport Football@GMS__Football

Patrice Evra has shared his WhatsApp conversation with Cristiano Ronaldo in the days before Juventus 3-0 Atletico Madrid 👀

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *