REPLIKAT/ Komentuesi: Në turpërove Shqipërinë, si je katandisur kështu? Bleona: O hajdar, mos më harxho frymën

Bleona Qerreti ka bërë me dije se do të jetë pjesë e një seraili të ri në Shtetet e Bashkuara, “ Paper Empire“.

Ajo ka postuar edhe foto nga xhirimet.

Por, komentues të ndryshëm kanë pasur edhe kritika për të.

Një prej tyre i shkruan: “Pse je katandisur kështu, nuk e shikon atë shoqen si është veshur? Pse na turpëron si Shqipëri?”

Bleona i është përgjigjur ashpër atij, dhe i shkruan:

“O ti hajdar, na fal që të ‘turpërova’, po unë jam me veshjen e filmit se jam me xhirime, kurse ajo ‘shoqja’ është një nga asistentet e produksionit në film- teknikisht personi që më sjell kafenë. Po pse po harxhoj frymën unë me ty dhe nuk ta bëj bllok ashtu siç e meriton ti ‘nona e moralit’, atë nuk e kuptoj.” (TemA)

27 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Në turpërove Shqipërinë, si je katandisur kështu? Bleona: O hajdar, mos më harxho frymën”

 1. Moni says:

  Ajo te pakten te sjell kafene ty dhe paguhet, ndersa ti je e detyruar te thithesh sa majtas djathtas per te jetuar, dhe per te kapur ndonje rol te lodhur ne filma super te lodhur.
  Imagjino rolet qe luan kjo, rol dytesor ne nje serial te skaduar të të skaduarit Steven Segal.

  1. Tahir Gashi says:

   Je ziliqar nga natyra!
   Bleona ka karakter! Vete Xeni donte ta merrte per grua, fatkeqesisht nuk ishin kushurinj me njeri tjetrin dhe nuk u kry!
   Sot Bleona do te ishte kryetare Parlamenti!

 2. studenti i vjeter says:

  ” personi qe me sjell kafen”
  pika qe s’u bie. kurvat shqiptare kane edhe pordhe.

  1. Fanatic says:

   Kjo eshte thjesht nje kurve o to fisqir.

   Mos i thuaj shqiptare kesaj.

 3. qytetar says:

  Oj cuc elbasoni mos e caj torrovilen per pese pare spec,sejkush ka menjen e vet,ti ke tenden dhe e ke te fiksuar tek ai seni qe ne ne elbasan i themi hajdar.Ajo shprehja e vjeter pe djemte ka ndryshuar tani Shiperi ec perpara mos ki frik se ke gocat ne amerike

 4. ela says:

  max film porno e ke mire, te shkuara trurit se me menderen tende shfryjne ko. . . gjith meshkuujt,e ca te ngelet ? NJE TRUP I PESHTIRE QE NHE MOMENTIN TE LEPIJNE DHE TE PESHTYJNE

 5. tropojani qytetar says:

  hajt zemro boja qefin pidhit mos ta nijn ty

 6. maximus says:

  kjo femer kur te veje 55vjeç dhe te mos kete vemendjen e njerezve, ka rrezik te vrase veten, prandaj edhe ZOTI ketyre te bukurave , ua ka lene kosheren bosh,sepse jane bere vetem per te shfryre top*t meshkujt.

 7. nord.al says:

  Bleona, je e mrekullueshme. Mos caj koken per injorantet anadollake qe po i vjen fundi ne Shqiperi.

 8. Genti says:

  Nuk eshte cuc Elbasoni po katnare Librazhdi.

 9. U says:

  Mos u sekelldisni me kete. Keshtu jane te gjitha femrat po te kishin mundesi.

 10. ceni boston says:

  po ti ke kaq vjet o budallaqe, po bej nje CD po bej nje film po bej nje emission dhe asgje….roli jot eshte I nje prostitute te mirepaguar dhe kaq!

 11. Kellira says:

  Se ne Qerret keshtu jane msu femrat. Ia u cojne kafen me salltanete.
  Moma e kesaj hante dru mjes dreke dhe ne darke pasi ia lante komet burrit qe kthehej i lodh nga xhamia.

 12. Albani says:

  Komentues leshi,nuk te turperon ty ajo,shiko momen e motren,femijen tend,cdokush tjeter turperon e nderon vetveten e jo ty debil,debil dhe gazekari qe shkruan

 13. zhaku i pamposhtur says:

  ‘U’ ke thënë fjal me vënd. .kjo çupa gjeti shesh dhe bën përsheshin. .nuk ka shumë faj kjo jo..bota është shumë e poshtër dhe e padrejtë. ..jo më kot gjërat shkojnë shumë keq. ..është epoka e degjenerimit dhe jo e zhvillimit apo e llogjikës. .nuk po vlerësohet më as truri as humanizmi e as respekti por po vlerësohet i degjeneruari sharlatani apo i paafti ..kjo cuca e ka kapur situatën. ..goxha pelë është nuk e shaj dhe kjo mjafton të reklamoj pak gjoksin apo bythët dhe turma të tëra langaraqësh do vërshojnë si lum në social media. ..kjo është bota ku ne jetojmë, fatkeqësisht. .mua personalisht me pëlqen seksi femër por nuk më pëlqen degjenerimi apo lakuriqësia më pëlqen intimiteti,edhe vetë natyra e ka krijuar njeriun me pjesët intime të mbuluara nga leshi ndërsa këto “zonjushat” nën siglën e artistes kurvërojnë paturpësisht. .lexova para pak ditësh që ajo ‘artistja’ tjetër Bebe Rexha i përgjigjej babait të saj duke u munduar ti mbushi mëndjen që ajo nuk po kurvëron por po bën ‘art’…or zotërinj nuk janë aspak të rastësishme këto fenomene por janë të mirëqëna dhe mbijnë në familje të mbaruara dhe jo në familje të shëndetshme ku babai respektohet dhe i shkon fjala ..gjithmonë kollonë në familje ..nëna respektohet dhe luan rolin e nënës dhe jo të konçitës normale edhe fëmijët do të shkojnë në gjurmët e prindërve. ..një rol tepër negativ luan media ku trumpetohet degjenerimi dhe shitet si ‘lifestyle ‘…gjithmonë një transsexual tërheq vëmendjen dhe ti japim vendin e parë në eurosong që ti bëjmë reklamë. ..një grua me mjekër të zezë natyrisht që është ‘interesante’dhe po ta quajmë konçita natyrisht që suksesi do të jetë i padiskutueshëm. ..këtë vit do të shikojmë një mysliman i cili do konkurojë nën flamurin e Francës demokratike. ..gay pusht pedofil nuk e di se si t’ia vë emrin por në këtë kategori hyn. .pra abdelhamit yousuf vari leshin është ‘konçita’ e radhës. .kuptohet paraqitja e tij është mesazhi. ..a jeni dakord ju me këto fenomene? ?nëse po jeni në rregull me sistemin në rast të kundërt quheni diktator. .tutor ..konservator ..etj etj. .ti “u” ke te drejte. .por dorën nuk e ngre dot mbi femrën prandaj ilaçi më i mirë është që të rrini sa më pranë familjes apo fëmijës sepse po i latë të livadhisin do gjendeni përpara surprizave të pakëndshme. ..më erdhi një fjalë e urtë ndërmend : ‘sa më shumë njoh njerëzit aq më shumë i dua qentë ‘..si u katandisëm kështu. .

  1. U says:

   Jemi ne epoken e femres. Llogjika dhe truri nuk i hyn ne pune femres. Femra qendron mes femijes dhe te rriturit (mashkull). Nqs doni paqe si meshkuj, trajtoni femrat si femije dhe mbani distancen. Nqs i merrni seriozish, eshte njesoj sikur po ju terheq prej hundesh nje femije. Ka ardhur koha qe meshkujt te ruajne veten e tyre dhe jo te gjemojne femrat duke shkaterruar jeten e tyre. Nje jete kemi, njihni dhe rrisni veten. Femren shikojeni si nje majmun pa tru.

   Dhe mos tju genjeje kurre mendja… keshtu jane te gjitha femrat, pa asnje perjashtim (perfshire c’ju mban pragu)

 14. Aldo says:

  Genti nuk ka pyll pa derra, kjo vlen edhe per Librazhdin dhe katundet apo fshatrat e tij, ne varesi te krahines dhe dialektit qe flasin, Bleona ama, e mire apo e keqe, eshte nga Elbasani keshtu qe mos e eksportoni kot ne zonat rreth e rrotull. Nuk e di nese je apo jo elbasanlli por nese po do thoja; Mburruni ose turperohuni per vete me te nese doni, Ose injorojeni duke mos u marre me te por me gjera me te rendesishme qe ndikojne jeten tende, sic shume miq te mite elbasanllinj bejne me shume te drejte. Keto ofendimet krahinore duhet te ndalojne dikur nese do qe vertet te tregosh qe je i kulturuar, Fundja Dita e Veres nga Cermenika e Librazhdit ka ardhur, duhet te kene sjelle ndonje te mire edhe ata.

 15. drejtesia says:

  po breket ata ti zgjedhin mire robat Ti je e mire per filma me pull te kuqe

 16. Ana says:

  Po pse cfare te keqe ka te jesh porno star? Ju mire boni qe hani mut, por dhe kjo budallaqe qe merret me ju te zhgaraviturit .

 17. Selikon says:

  haha ce do, ajo eshte gjith selikon. nuk eshte originale.

 18. kureshtari says:

  E perkryer por nuk ka tha se kush eshte ky hajdari tjeter ne foton e pare?

 19. realisti says:

  Malet me blerim mbuluar. Keshtu quhet filmi i kinostudios ku Kadri Rroshi ne rolin e Safa Ymerit i thote Yllka Mujos ne rolin e partizanes se plagosur Lilo labja.
  -Gjalle e ke tët atë.
  Dhe Lilo labja i pergjigjet :
  -Po
  Safai tundi koken dhe vazhdoi:
  -Per ty me vjen keq, po ty atë nuk qënka burrë
  Kjo vlen edhe per rastin e Bleones. Mentaliteti shqiptar per te vlersuar aktivitetin “artistik” te Bleones shkon ne te njejti drejtim me ate te Safa Ymerit . Nuk kuptoj pse Bleona shkruan ne shqip dhe kerkon laik nga shqiptaret. Apo amerikaneve nuk i shet dot tangerlliqe dhe kerkon te shesi mend se sa mire eshte rregulluar ne amerike.

 20. POPULLI says:

  U je shume I peshtire dhe gjyshet ,stergjyshet qe nuk do merreshin me ty uroj mos kesh trashigimtare te ngjashem dhe kjo tjetra eshte per gjithe shqiptaret kush ka turp ju qe jeni kaq te dhunshem qe fyeni sa here tju jepet rasti shume mire ja u bejne nuk meritoni me shume se mbani koken majtas djathtas dhe shikoni grate e botes,asaj cuces atje ne usa I uroj fat dhe plotesim deshirash

  1. U says:

   … dmth nuk te pelqen mendimi. Te te rroje mungesa e plote e dinjitetit qe ke perpara cilesdo femre. Te siguroj qe partnerja/bashkeshortja jote nuk e duron dot prezencen tende. Sidomos kur ti ben c’te thote ajo.

 21. met bathorja says:

  Nuk e4 di kush eshte ai burri ne mes. Por qe Bleona nuk ka lene hu pa thye e burre pa vene siper kjo nuk do as mend e as kalem. A ka familje kjo prostitute qe na degjenoroje edhe femrat e tjera duke dale bythezbuluar ne cdo emision televiziv. Po le te beje cte doje se bythen e vet e ka.

 22. Guci says:

  Te gjithe e beni kte travestiten si femer qe e kane zili,atehere me lini tiu the dicka mbase qesharake por edhe per te ardhur keq.Nese nje fatkeqesi do ndodhte me planet dhe vetem une dhe kjo zonjusha do mbeteshim e vetmja mundesi per te shtuar rracen njerezore,une do thosha jo or jo fuck humanity me mire pa te.Kjo lavire ka ndonje semundje qe she ka as libri I infeksioneve.tung

 23. Gazeta [Temene te semese] bej shume komente ,por mazalla se me postohen ,arsyen se di ..a mos nuk botohen se jemi nga fshati?,,,kujdes TEMA kur mirni kethes,,,apo imitoni femren super te ndershme shqiptare Bleoina Qeretin e paci me jet o Mero Baze si ti dhe stafi jot,,,,,,,,E di qe nuk do postohet ,pooooooor shpresa vdes e fundit ; THONE….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *