Tronditen çuni i Fahri Balliut dhe Mul Noka, Basha reflekton për intelektualët: Të heqim maliqësit nga listat!

Krahas qytetarëve, Lulzim Basha ka ftuar edhe intelektualët të bëhen pjesë e aksionit opozitar për largimin e Edi Ramës.

Kreu demokrat, para artistëve shfaqi shenja reflektimi për gabimin e tij për kandidatët, të cilët i futi në lista dhe tani po ulen në Kuvend.

“Një reflektimi të thellë edhe brenda opozitës për sa i përket misionit tonë në kuptimin afatgjatë, që është në vlerësimin tim misioni i dhënies fund të përfaqësimit të interesave të publikut, nga njerëz që nuk e meritojnë dhe e shpërdorojnë besimin publik.

 E që në ballë të ndryshimit që duam të gjithë dhe presin të gjithë Shqipëria, të mos jenë maliqërit, por të jetë elita intelektuale”, tha Basha.

Pare ne kete kete kontekst, i pari qe ka ndjere tronditjen ka qene çuni i Fahri Balliut, deputet ne Kuvend dhe pas tij te gjithe anonimet e tjere, perfshire dhe Mul Noken/

Në tryezën me përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Basha denoncoi se pas projektit të godinës së re fshihet afera e pastrimit të parave të pista.

“Kemi prova të mjaftueshme se afera e Teatrit Kombëtar është në thelb një aferë e pastrimit të parave të pista, të kokainës spanjolle”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Tronditen çuni i Fahri Balliut dhe Mul Noka, Basha reflekton për intelektualët: Të heqim maliqësit nga listat!”

 1. Konica USA says:

  Maliqi me i madh eshte Saliu,pa u distancuar publikisht, dhe pa e denuar kriminelin e Vicidolit pd dhe i ashtuquajturi kryetar nuk mund shesin moral shqiptareve, megjithe ndihmen e dizdareve.

 2. Fatosi-kosove says:

  Edhe LDK dikur ne kosove perbehej vetem nga intelektual te shquar dhe patriot,por pas luftes u kap nga kriminel dhe udbash te serbise qe sot ka perfunduar deri aty sa rrezikon ta kaloi pragun zgjedhor,e njejta i ka ardhur fale zotit edhe PD-s,a ju duken njerez juve basha,salianji,i biri i fariut,noka,paloka,bumqi,dumqi e shume te tjere qe sali berisha i zgjodhi e i emeroi,o shqiptar te dashur a ju duket juve njeri skau fazlliq qe sali berisha e lul basha e emeruan kshilltar special per siguri kombetare!!!!!
  Po cilen siguri kombetare do ta mbroje serbi fazlliq, ore te mjere,e per te vepruar serbi fazlliq i qete ne shqiperi i duheshin krimienl si i biri i fahriut,por jo vetem kjo por edhe krijimi i republikes se lazaratit si shtet i droges qe vepronte i paprekur nga askush,bile kishte raste kur edhe policia organizohej ta ujiste drogen aty e komandant ishte sali berisha kurse minister lul basha,kishte edhe shume krime tjera te dashur shqiptar qe shqiptaret nuk e duruan perjete prandaj pak e nga pak iken nga PD sidomos ata qe e kishin themeluar dhe u jepnin perparesi intelektualeve e jo krimineleve si i biri i fahriut,prandaj sot me mire se kurre dhe me qarte se kurre jane ndare gjerat,ne njeren ane krimi dhe kriminelet qe jane organizuar ne PD dhe po orvaten te mbijetojne nen petkun e politikes qe dmth duan te kene imunitet dhe ne njeren ane shqiptaret qe e duan veten,familjen dhe shtetin qe jane bashkuar me shpresen nen udheheqjen e Rames,prandaj i biri i fahriut po tregon se i mungon droga sa ehre qe del para TV-s,e kush eshte ai shqiptar qe urren krimin dhe drogen qe pranon ti prijne njerez si ky dhe kopeja e PD-s siq e tha edhe dikur ushtari i bashes murrizi.

 3. Veshgues says:

  Luli se pari nga kriminelet, sic cilesdohet Sale dhe ti si servil klasi! Tashme edhe pa diplome! Pastasj pd shqiptare i gjene intektualet, por pa ty dhe Salon!

 4. Veshgues says:

  Luli se pari nga kriminelet, sic cilesohet Sale dhe ti si servil klasi! Tashme edhe pa diplome! Pastasj pd shqiptare i gjene intektualet, por pa ty dhe Salon!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *