FOTOT: Njihuni me qenin që peshon rreth… 100 kg

Qeni i një burri në Kaliforni ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, për faktin se ka një trup shumë të madh dhe peshon mbi 96 kilogramë.

Marcus Curtis, 45-vjeç nga Riverside, thotë se qeni është bërë hit në vendlindjen e tij.

Qeni 18-muajsh është rezultat i asaj që Marcus e quan rikthimin në jetë të racës së vjetër Molussus.

Yvette Curtis, gruaja e Marcusit, thotë se sa herë që e nxjerr qenin për shëtitje, kalimtarët e rastit kthejnë kokën për ta shikuar.  (TemA)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *