Nxehet Blendi Fevziu pas sulmit ne Zelande: Dënim kujtdo që keqpërdor emrin e heroit tonë Kombëtar

Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Fevziu shpreh ngushëllimet për familjet e viktimave dhe shkruan se kushdo që keqpërdor emrin e Heroit Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, duhet të marrë dënimin e merituar.

“Dhimbje për viktimat e pafajshme të masakrës në Zelandën e Re. Dënim për çdo tendencë të urrejtjes fetare, etnike apo të çdo lloji tjetër.

Solidaritet me të gjithë ata qe sot janë bashkuar kundër dhunës dhe për ndëshkimin e autorëve dhe frymëzuesve të saj.

Dënim për çdo kriminel që keqpërdor emrin e heroit tonë kombëtar në një akt të tillë”, shkruan gazetari Blendi Fevziu.

Ky reagim i drejtuesit të “Opinion” vjen pasi në mediat botërore u publikua foto e armës së autorit që kreu masakrën mbi besimtarët myslimanë, mbi të cilën kishte ndër të tjera mbishkrimin “Skanderbag”.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Nxehet Blendi Fevziu pas sulmit ne Zelande: Dënim kujtdo që keqpërdor emrin e heroit tonë Kombëtar”

 1. Ervin Salijajaijii says:

  Nje mut si te hashe o Fevzo medet si nuk ishit edhe ju aty

 2. mars says:

  do te jene armet qe shiti Berisha ne 97ten kur qeveriste vete qe u hapen depot e armeve dhe beri tregeti te zeze.

 3. Cudia says:

  Ti dhe media qe eshte si ty duhet te ishit brenda ne xhami dhe te raportonit live nqs jeni gazetare te vertete por ja qe ts iku ky moment qe do na lartesonte ne shume si shtet. Tani qe ju degjojme na duket sikur ky vend weka vertet i mallkuar.

 4. ai shoki says:

  pirdh të lirohesh

  shehoril ët dhrip

  Kujt i plasi në këtë botë prej 7.6 miliardësh se na u nxeh Blendi? Do lodhet ftohet vetë se s’i plasi askujt të shkojë ta ftohë. Leqë ai është i nxehur në kokë dhe i ftohur në tajare.

 5. Moisi Golemi says:

  Eh mor trap! Shqiptarët i vunë emrin Scanderbeg një divizioni nazist dhe me emrin e Skënderbeut kryenin krime mbi civilë. Dhe këta nazistë që keqpërdoruan emrin e Tij, rraca juaj e pas ’90-ës i ka bërë heronj.
  Ti ke “shqiptarin” Lubonja që shan Skënderbeut kur e ku mundet. Dhe ti këtë sharës të Skënderbeut, ti e sjell në studion tënde si kokë e zgjuar dhe e promovon.

  Yyyyyysht, rracë e pjerdhur!!!

 6. Aurel says:

  po te ishte emri i Esat Pash Toptanit si do reagonje Fefzo

 7. asd says:

  Foto eshte plagjature. E bejne gazetaret e BBC. E ben edhe Fevzullahi.
  E pse “gjoja” ?

 8. Kuq e zi says:

  Per fevziun asnje simpati por…
  Qeveria duhet te ishte ajo qe duhej te shprehej madje te hetonte kush jane keta terroriste qe shkruajne ne arme skenderbeg apo gjergj arianiti
  Me sa shoh une ketu bien ere BIA ndersa qeveria fle, e vertete qe sulmi ndodhi nga ana tjeter e botes por shenjat ishin krejt te rajonit tone
  Cpo ndodh?

 9. lalai says:

  O Fevzi……çfarë ke që nuk flet përballë siruatës dhe thjesht fare…apo ke frike se nuk të pranojnë kur të bësh haxhin o sunit shqipfolës….!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *