Lulzim Basha mbyll protestën: Më e madhja në historinë tonë kombëtare, lindi demokracia e re dhe u vulos largimi i Ramës

Lulzim Basha ka mbyllur protestën e opozitës pas disa orësh tensione dhe përplasje me Policinë e Shtetit.

Kryedemokrati ka mbajtur fjalimin përmbyllës ku ka deklaruar se misioni u krye.

Basha e konsideron Ramën të rënë nga pushteti ku sipas tij tashmë vendi udhëhiqet nga vetë qytetarët.

“Mirënjohje për këtë protestë dhe këtë qendresë monumentale për orë të tëra në këtë natë, në këtë muzg të Tiranisë të bandës kriminale në pushtet vëllezër dhe motra ju bashkut dritën e shpirtit tuaj dhe ndriçuar rrugën, shtegun, horizontin e shpresës që do të kalojë përmes horizontit për zgjedhje të lira.

Ju keni vulosur në mënyrë të pakapërcyeshme për opozitë dhe gjithë shqiptarët e ndershme largimin e Edi Ramës për qeverinë tranzitore që do të përgatisë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ata u përpoqën të shperndajnë këtë protestë me propagandë. 

Nuk ja doli dot dhe me gjithe sfidën e motit ne ia dolëm të mbanin sot protestën më të madhe që ka njhiur kombi shqiptar. Qeveria kriminale dhe ilegjitime e Rames e cila mbahet me forcën dhe paratë e krimit, sot u soll dhe njëherë si pushtues.

E pra le ta dijë se asnjë veprim i kundraligjshëm. hedhja e gazit dhe as arrestimet nuk kanë për të patur suskses. Fundi i Edi Ramës është firmosur.

Përgjigja e sotme përmes bashkimit më të madh që shqiptarët kanë bërë për një kauzë, ky leksion do të vazhdojë ditë e natë. Sjelljes prej pushtuesi , Edi Rama do marrë përgjigjen e merituar çdo ditë e çdo natë. 

Ne do ta vazhdojme këtë betejë. Jemi sot shumica morale,politike e shqiptarëve të bashkuar. Me zgjedhje të lira dhe të ndershme, me zotimin e madh për të ndërtuar vlerat e vërteta të demokracisë, ne do të bëjmë të mundur që çdo sakraficë e këtyre betejave dhe secilit prej jush dhe çdo qytetari shqiptar të kujtohet si themeli i lirise europiane.

 Le t’i marrim me vete gjithçka përjetuam sot për t’i shkuar betejës deri në fund dhe për t’i treguar fëmijëve tanë se natën kur vendosej fati i Shqipërisë, ne nuk e ulëm kokë, protestuam dhe fituam. 

Në fitoren e betejës dhe kauzës sonë le të bëhem i gati për çlirimin e Shqipërisë. Sovrani foli sot dhe vendosi se Shqipëria e shumicës së vjedhur, gjobitur, burgosur do jetë nesër Shqipëria e njerëzve me dinjitet me rroga dinjitoze këtu në Shqipërinë tonë dhe jo në emigracion, dhe Shqipëria e vogël e politikanëve të korruptuar do të varroset në arkivat e zeza”,  u shpreh Basha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Lulzim Basha mbyll protestën: Më e madhja në historinë tonë kombëtare, lindi demokracia e re dhe u vulos largimi i Ramës”

 1. nn says:

  o mortja ju

  me kete protesten e sotme Rama del ne pension ne pushtet; me 200 petrita nuk hedh dot Qeverine , vetem Enveri krijon parti :):):)

  deshtim total / pjesemarrja / idete / organizimi / kauza – rrapallime totale; mos u tallni keshtu me njerezit se kane halle

  sot u vulos humbja e PD & LSI

  tung

 2. prill says:

  Ta gezoni Luli e Mona ,se Rames I hendret mune.

 3. aleko says:

  sa qesharak eshte ky tip!.. O zot kush I shkon pas ketij adoleshenti psiko pa sherim..

 4. shqip says:

  Avdall njeri. Po mire ky leshko delirant, po ata kafshe qe e ndjekin pas, çfare rrace talebanesh jane ? Nqs ky idiot bashke me njerezit e tij nuk shkojne ne qeli, ai vend me mire te shperbehet si shtet. Çe do nje shtet te tille, ku Saliu ngre turmat e shpellareve per lufte, dhe ti rri e ben retorike boshe ne rrjetet sociale. Yyy rrace bastardesh e shpellaresh. E mbajne peng ate popull mos bej progres. Po te shihemi gjithnje si delja e zeze e Europes.

 5. Qytetar says:

  Basha te paraqitet prane Teatrit te Operas per tenor!

 6. tori says:

  Fitore o zog gomari

 7. Ja rrove Rames koqet edhe nje here si perhere o kaqol, Rama per ty Ron edhe 100 vjet, te shikoje sa i lumtur ishte abdalli Xhelalit me dy gishtat perpjete dhe flamur serb noken ne krah, nuk pashe ku ishte fshehur Trimi i Trimave i Sheqere Tropojes.

 8. Penalty says:

  Noc Rrokun , kur eshte seria tjeter o mostra ,Ju jeni me te keqinj se “Serbet” Do zoti dhe asimoloheni .

 9. Opinionisti i paanshëm. says:

  Bravo! “Fitorje”, urime & suksese në “piknikun kolektiv të rradhës” ku bëhet xhiro, klithet, “hidhen” fishekzjarret e “fitorjes”, digjet ndonjë makinë “armike”…… “bëhet një dush”…..dhe çfarë…..
  “e rrëzuat qeverinë”?!…i forcuat partitë, ….tani në zgjedhje të fitoni bashkitë, të “Lulëzoni” Shqipërinë,
  ….Nga fitorja në fitorje ju demokratët që nuk dini ç’është DEMOKRACIA, ju të “ndershmit” që nuk dini ç’është NDERSHMËRIA, ju arrogantët që zdini ç’është thjeshtësia, ju delirantët që zdini çështë liria, ju të “ndershmit” që ju frikson DREJTËSIA.
  Zoti ju faltë, nuk dini ç’bëni, nuk dini ç’të bëni, që bëni çfar nuk duhet të bëni, dhe nuk bëni atë që duhet të bëni?!….Shihemi në piknikun e rradhës?!

 10. Flutura says:

  Enderro me sy hapur…nuk ke gje ne torbe. Te ka vene Saliu perpara si gomar

 11. FORSTER says:

  Lulezim-je masha e Sali -Berishes ,nji dite ti do ti heqesh te gjitha ,por Saliu jo se ai eshte me infrakt ne zemer dhe eshte bere pishman si “qeni”qe te vuri ty k/partie se ti je dopio gjashta qe I ngeli Salos ne dore ,po te urosh Flamur -Noken qe te furnizon me kapsolla ,sa here qe ju organizoni greva jashte ligjit ,duke perfituar nga nji minister te brendshem me emer SANDER-LESHI I cili eshte njeri me zemer te madhe dhe ja ka prere krahet K/ministry se ai eshte “MIRDITOR”trim dhe jo burracak si puna jote se ti zotrote paguan 200 -uligane ,kurse Sander -LLESHAJ ka gjith SHqiptaret me vete ,urime SANDER-LLeshaj ne detyren dhe ne ditet me te veshtira qe po kalon ,me kllounet e cirkut ,te cilet po luftojne me vdekjen ,per te mos u pranur ALBANIA -ne EUROPE.

 12. Johani says:

  Gjasat qe luli me patericen mona ta marrin pushtetin jane vetem nese berisha behet president e qe kjo nuk ndodhe kurre me dhevta beje ristanin kryetar te kqz dhe ky ta nxjerri nje ligj si dikur e berisha ta dekretoi edhe meta do ta kishte dekretuar ma urgjence
  Por se ka kete fat, ku fitues duhet te shpallej humbesi perkatesisht PD dhe vetem PD,ndryshe basha kurre sdo te jete kryeminister perkatesisht vrases me imunitet, le ta harroi pushtetin.

Lini një Përgjigje te Qytetar Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *