Në përpekje për të kuptuar idiotin parapolitik të Tiranës

Nga Erjon Braçe

Nje perpjekje per te kuptuar #Idiotinetiranes!

Perse duhet qe nje #Idiot “patriot” duhet te kendoje #himninkombetar-ne menyre te perseritur, edhe kur nuk di te kendoje?!

Tregon vendosmeri-eshte e vetmja pergjigje.

Perse nje #Idiot parapolitik sulmon me dhune te hyje ne Kuvend-ne menyre te perseritur, kur vetem dy muaj e pak me pare doli vete, me deshire e pa ja kerkuar kush, madje duke e lutur edhe nderkombetarisht te mos ikte nga aty?!

Tregon vendosmeri-eshte e vetmja pergjigje.

Dakort, edhe mund te jete keshtu por, eshte vendosmeria e #idiotit ama!

Nderkohe ka nje arsye te forte te sulmit mbi Kuvendin, ne fillim duke synuar delegjitimimin permes ikjes prej tij, tani duke e sulmuar dhunshem;

Lufta mbi proceset e #ReformesneDrejtesi.

Reforma nuk bllokohet me ne Kuvend.

Por dhuna mbi Kuvendin synon bllokimin e proceseve.

Kane dy vite ne kete lufte, nuk kane votuar asgje per tu dhene shqiptareve #Drejtesirealepertegjithe.

Asgje!

Vec lufte kunder saj!

Nuk e pranojne dot te jene te barabarte-te kene te drejten per nje avokat.

Por duan te kene perjetesisht edhe prokuroret e gjykatesit e tyre!

Kjo i ka bere te pabarabarte para ligjit, kjo i ka bere kaste te pandeshkuarish, kjo i ka bere te vjedhin duke vrare e te vrasin per tu mbrojtur!

Ne fund, kjo i ben edhe “patriote”, edhe te dhunshem!

 

View this post on Instagram

 

NJE PERPJEKJE PER TE KUPTUAR #IDIOTINETIRANES! Perse duhet qe nje #Idiot “patriot” duhet te kendoje #himninkombetar-ne menyre te perseritur, edhe kur nuk di te kendoje?! Tregon vendosmeri-eshte e vetmja pergjigje. Perse nje #Idiot parapolitik sulmon me dhune te hyje ne Kuvend-ne menyre te perseritur, kur vetem dy muaj e pak me pare doli vete, me deshire e pa ja kerkuar kush, madje duke e lutur edhe nderkombetarisht te mos ikte nga aty?! Tregon vendosmeri-eshte e vetmja pergjigje. Dakort, edhe mund te jete keshtu por, eshte vendosmeria e #idiotit ama! Nderkohe ka nje arsye te forte te sulmit mbi Kuvendin, ne fillim duke synuar delegjitimimin permes ikjes prej tij, tani duke e sulmuar dhunshem; Lufta mbi proceset e #ReformesneDrejtesi. Reforma nuk bllokohet me ne Kuvend. Por dhuna mbi Kuvendin synon bllokimin e proceseve. Kane dy vite ne kete lufte, nuk kane votuar asgje per tu dhene shqiptareve #DREJTESIREALEPERTEGJITHE. Asgje! Vec lufte kunder saj! Nuk e pranojne dot te jene te barabarte-te kene te drejten per nje avokat. Por duan te kene perjetesisht edhe prokuroret e gjykatesit e tyre! Kjo i ka bere te pabarabarte para ligjit, kjo i ka bere kaste te pandeshkuarish, kjo i ka bere te vjedhin duke vrare e te vrasin per tu mbrojtur! Ne fund, kjo i ben edhe “patriote”, edhe te dhunshem!

A post shared by Erjon Brace (@erionbrace) on

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Në përpekje për të kuptuar idiotin parapolitik të Tiranës”

 1. Kozmos says:

  HIMNI I FLAMURIT I KENDUAR NGA IDIOTE, ESHTE INJORIM PER KOMBIN TONE . KY HIMNI SHQIPETAR KAQ I LAVDISHEM , NUK DUHET TE DEGJOHET NGA HAJDUTE TE KOMBIT ,NGA TRADHETARE TE KOMBIT SI LULZIM BASHA ME SUITEN E TIJ OPOZITARE .
  NUK I VJEN TURP ,QE GJOJA DUKE KENDUAR HIMNIN DO TE PASTROJNE GJITHE MASKARALLEQET , POSHTERSITE ,TRADHETITE. TURP .
  SA PO VUAN SHQIPERIA NGA PSEUDOPATRIOTE .

  1. mik says:

   Kozmos – Fillove te ndash edhe popullsine tashi , partizan e balliste ?! Rri or burre mos lini nam, nuk jena ne kozmos por ne toke.

 2. ⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️ says:

  Idioti, në Hollandë.
  Mos u merrni më me të .
  Opizita e shëndetëshme , po formohet .
  Salinjtë dhe Metat, para drejtësisë.

  1. ballanca says:

   po formohet opozita e shperndare si leshi i bithes.

  2. ben says:

   Idjoti Hollandes ka llogari te hapura me drejtesine tone, pastaj te shkoje ku te doje

 3. lagja.brrakes says:

  Hahahahahaha Bracja. Po dashka te ket maru per kanto Basha kshu?
  Apo osht e nalume me knu himnin.
  Sa per dhune keni ushtru ju ma fort ke kryeministria mos e harro.
  Po ma mir zbrit ne toke o njeri e pranojeni krizen. Opozita ka 1000 gjynofe po ska faj qe shy ne zgjedhje. Se te hy duhet tju balancoje me kriminele isoj si boni ju. E ca zgjedhje do bohen masnej te kercasi pushka midis dy paleve kriminele? Kto zgjedhje doni ju Brace?
  Poplli do ndyshime Brace sdo qeveri qe te vidhen bankat 4 5 here e asi lek nuk gjehet. Leji tjerat qe jan me tonelata qe kan thy cdo ligj te shtetit. E skeni fytyre as me permen kushtetute as legjitimitet e ligje se i ka shkel qeveria me kome e me dure qindra here.

  1. Hyseni says:

   Ti flet e shkruan çfarë thonë ata që të pëlqejnë apo s’ke më të vërtetë sy e vesh?

 4. realiteti shqiptar says:

  Ia paftë hajrin kush i ka marr ato lek JOQ Vox Pop” ne yuotube.Ky eshte realiteti shqiptar sot!

 5. Lani says:

  Shiko se je dhe zv kryeminister i tyre. Ulu dhe kerko zgjidhje dhe per hallet e tyre!

 6. TR says:

  HALLI I ATYRE ORE ANALFABET ,QE NUK DINI ,AS TE SHKRUANI SHQIP ,AS TE ARSYTONI LOGJIKISHT , AS TE FORMONI FJALI , ESHTE VETEM PROKURORIA SPECIALE ,O NJEREZ PA TRU NE KOKE ,QE E HANI SAPUNIN PER DJATH .
  SHQIPERIA ,KA NEVOJE TE ZHDUKE TE GJITHE KASTEN POLITIKE TE VJETER , QE E KANE SHKATARUAR DHE VJEDHUR .DUKE PERFSHIRE TE TRE PARTITE PS PD,LSI ,SI DHE TE 100 PARTITE E VOGLA, QE VETEM MBUSHIN XHEPAT NE KURRIZ TE KETIJ POPULLI .

 7. Selim Rroshi says:

  Ai idjoti parapolitik jua ka futur kembet ne nje kepuce o Brace
  E para jua ka faktuar qe keni vjedhur zgjedhjet e ju ka nxjerre ilegjitime ne pushtet.
  E dyta ju ka lene pa opozite dhe ju ka veshtiresuar qenien ne pushtet.
  E treta po ju nxjer bojen ne bote si te korruptuar ne skaj.
  E katerta ka forcuar opoziten dhe ka rritur numrat.
  Keni kaluar ne idjotizem total pas ketyre hapave te opozites dhe spo mendoni me racionalisht.
  Po shihni fundin tuaj me bla bla apo po prisni te bjere vete Rama?
  Sjeni me te besueshem Brace

  1. tironsi says:

   Selimo-
   E para-Po qe per te vjedhur zgjedhjet, te lutem shume mos ja ha hakun PD-se se jane mjeshtra te marum.
   E dyta-si mer jahu i paskan lon pa opozite? Mos se na fiken fare! Po kust i plasi per nje opozite qe eshte kandidate per ne burg? Me ate veshtiresimin per qeverisje, na bone me qesh sa po na dhomin brinjet.
   E treta- per cilen bote e ke fjalen se kudo qe Luli ka shku, e kane percjelle me gishtin ne prapanice dhe me dy fjale: Gabim djegia e mandative dhe Qeveria eshte legjitime.
   E katerta-se sa eshte forcuar opozita, ate e tregojne protestat ku njerezit po i firojne perdite. Kane mbetur vec ato hallexhinjte qe i imbledhin me liste nga rrethet dhe i cojne ne Tirane si delet si dhe te gjithe gangot me kapuce qe shkepin pllakat e rruges me ja hudh policise.
   Ne fakt se kush po sheh fundin, eshte pikerisht kjo opozita e leshit qe na nxiu faqen duke tregu kafshllekun e vet.
   E fundit-kush eshte e besueshme sipas teje, LSI-ja qe nuk la gjo pa vjedh apo PD-ja qe shkaktoi aq shume fatkeqesi per vendin, duke filluar nga nje qeverisje skandaloze, 97-ten, grushin e shtetit me arkivolin e Azem Hajdarit, Gerdecin, vrasjet mu ne mes te dites e para gjithe kamerave, ne mes te bulevardit ne Tirane. Ate qe kane bo keta rugace me kollare, as gjermani e italiani nuk e kane bere.

 8. zani partizani says:

  E po kur flet edhe ky pupaci, me te cilin Edvin Suma fshin bythen sa here dhitet.

 9. Për të pjerdhurit e pordhës 🤣 says:

  Opozita e pordhës , u pordh me gjithësej .
  Rroftë pordha që i pordhi, të pjerdhur qofshin sa t’ken jet.

  1. zani partizani says:

   Pef, ….na qelbe….

 10. ⚖️⚖️ says:

  Qesharakët s’kanë të ardhme.
  Lulushi s’ka këllqe, por s’ka as kartat në rregull .
  Vjedhje?! Veprime, mosveprime?! Urdhër për vrasje?! (21-Janari)?!
  VETINGU DO TA GJYKOJË, pastaj folim 👋😀

 11. Germicoku says:

  Nje fakt qe duhet sqaruar.
  Pavarsishte se c’thuhet lart e poshte. Sejcili flet sipas interesit te vet. po shtrohet pyetja :
  Cila gjykate e ka dhene vendimin se ne zgjedhjet e 25 qershorit 2017 jane vjedhur ,apo blere e shitur vota ? Thuhet se jane zbukuar nga pergjimet. Cili ka te drejte te nxieri hetimet ? hetimet jane hetime dhe jo vendime. Pse thote Lul Basha ky verim qenka i vertetuar ? Athere pse te mos arrestohet Lul Basha pasi flitet se ka vjedhur 230 milion euro? Pse te mos arrestohet Lul basha per shitjen e detit qe ka firmosur shitjen e detit ,apo ka urdheruar pwr vrasjen e 4 qytetareve ? Nuk burgoset se s’ka vendim gjyqesor apo jo ? Do quhet e vertet, e populli duhet te mbaj qendrim, vetem kur te vertetohet se votat jane vjedhur. Kur te vertetohet se shteti eshte i lidhur me krimin. Teorira si te Saliutme Nanon qe nuk la gje pa thene e pastaj tha se ishte per fushate politike? C’pergjegjesi u mbajt per ata qe akuzuan Ilir Meten se organizoi vrasjen e Tom Doshit ? A nuk jane tallje bythe me popullin keto ? Pse nuk zihet ne goje nga opozita e sotme hajduti Nano ? PO duka i krimit ku eshte ? Cili u denua per grusht shteti ne 21 janar te vitit 2011? A ishte shpifje e Saliut kjo,apo realitet ? Mos valle Saliu talli bythen me ne si me rastin Nano ? me rastin Duka i krimit ? Pse i do bytha Saliut e Bashes, Fatmirit e MOnikes ,pse jo dhe ILir Metes te largohet PS-ja nga pushteti ,kur ate e fitoj me vota te popullit dhe enjeh e gjithe bota ? Pse,pse ? Pse te mos arrestohen ata qe shkelin ligjin ? Pse derdellit ai rrakitiku Bardhi e ndryshon vendin e protestave ? Ka ligj ? ZBATONI LIGJIN ! Te marr fund dhuna ndaj shtetit!

 12. M....mecit says:

  Ky ZANI PARTIZANI duhet te jet BALLISTI i filmit KUR ZBARDHI NJE DITE o shofer mbahe se me shpetoje………..

  1. zani partizani says:

   Pasi ai ballisti qe thua ti ka vdekur, ka lene nje amanet, te gjithe mender mutin qe kam bere une kur me ka shpetuar cojani ati M….mecit. E gjeni duke komentuar tek gadhjeta TEMA. Ta haje e t’i beje mire.

 13. Arber says:

  Keta mbajne popullin me muhabet ndersa ne zyrat e shtetit gelon korrupsioni, nepotizmi, injoranca, militantizmi e mercenarlleku..etj. Ky model ku kryetari i partise eshte kryeminister dhe gjithe veprimtaria kryeministrore eshte ne konflikt absolut interesi. Produkti? Parti-shtet. Ndaj kriter performance per ministrat apo per Erjonin eshte sa balte e fyerje hedh mbi liderin e opozites, cilidoqofte ai. Investohen shume ne te tilla budallalleqe dhe shume pak ne ate per cfare I paguajme.Albanistan.

Lini një Përgjigje te Lani Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *