Armando Duka zyrtarizon trajnerin e ri të Shqipërisë: “Pensionisti” italian merr “timonin” e kombëtares kuqezi

Armando Duka ashtu siç dihet që nga shkarkimi i trajnerit të kombëtares Christian Panucci, ka zyrtarizuar emrin e ri.

Kuqezinjtë do të drejtohen nga 73 vjeçari Edy Reja dhe prezantimi pritet të bëhet në ditët në vijim.

Humbjen me Turqinë në Shkodër, e ndoqi edhe trajneri veteran Edy Reja.

Italiani që në karrierën e vet ka drejtuar një mori klubesh në Itali, si Genoa, Napoli, Lazio e Atalanta, por ka vite qe eshte shkeputur nga futbolli.(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Armando Duka zyrtarizon trajnerin e ri të Shqipërisë: “Pensionisti” italian merr “timonin” e kombëtares kuqezi”

  1. Kasem gahinji says:

    Nuk u gjet nje pensionist shqiptar ta beje ate pune?mund te thote ndonjeri:-pse pensionist.jane te rrjedhur nga pleqerija.dakord.po njeres aktive,pra te moshes aktive ,pse jo?kur nderrojne jete peshtyjme mbi ta duke lare gojen”nderroi jete legjenda e futbollit”.sa jane gjalle jane legjenda te braktisura.sic duket me patriote se legjendat tona jane pensionistet italiane.jane me te pergjegjshem.apo duka e lidh pergjegjeshmerine e tyre me parane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *