Basha i vendosur kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë: Të vendoset nën monitorim të rreptë ekspertësh të BE, sipas “Priebe”

Në një kohë kur na ndajnë pak javë nga vendimi për çeljen e negociatave, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar nga Komisioni Evropian nisjen e implementimit të raportit “Priebe”.

Këto deklarata, kreu i demokratëve i bëri nga Sllovenia, ku është i ftuar në Institutin Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin.

Komisioni Evropian sapo ka nisur një nismë të re për të monitoruar të gjithë sistemin e Sundimit të Ligjit në Bosnje dhe Herzegovinë. Unë inkurajoj Komisionin që të iniciojë një mision të tillë monitorimi edhe në Shqipëri”, deklaroi kreu i PD.

Basha kujtoi suksesin që ka patur raporti “Priebe” në krizën politike të Maqedonisë së Veriut në vitin 2015

“Monitorimi më efektiv i reformave të Sundimit të Ligjit në vendet që kërkojnë anëtarësim mund të arrihet duke u mbështetur në shembullin pozitiv të të ashtuquajturit raporti Priebe, i cili tashmë ndihmoi në tejkalimin e një krize serioze të demokracisë dhe sundimit të ligjit në Maqedoni në 2015”, tha Basha.

Raporti “Priebe” është krijuar nga ish- drejtori për Ballkanin në Komisionin Europian, Reinhard Priebe dhe konsiston në mbledhjen e një grupi ekspertësh të pavarur nga vendet e BE, të cilët identifikojnë problemet e thella të demokracisë së vendeve që kërkojnë anëtarësim.

REMOTE_ADDR:[]

35 komente në “Basha i vendosur kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë: Të vendoset nën monitorim të rreptë ekspertësh të BE, sipas “Priebe””

  1. RIP ALBaniston says:

   Sali-Lul-Ramut-Flori [email protected]@cia albanistneze, lol

   1. Tirona says:

    O Lule qelbesira. Ti s’je Shqipetare more ndyresire. Ti je veç se nje spiun vagabond i Rusise.

    1. Zani says:

     Idjotocracia mafiose shqiptare

 1. epo kjo pune says:

  mire e ke qe me ne fund BE te te nxjerre zbuluar se cfare llumi opozite po ben ti mor njeri negativ, te beje vezhgime dhe te shohe se cfare palacosh ka ne opozite, se si kane para pafund per mitingje, se si notojne ne pasurira dhe familje jashte shtetit dhe e kane bere si urban avionin mor frymor qe nuk te gjendet filli.

 2. Monitor says:

  Kete fotografi mos e luj me z.Mero!
  Luli duheto cu me zor ne Kosove! Qe t’ju tredgoj Shqiptareve te Kosoves per 45 minutave vidio te Masakres se Krushesm ku 240 kosovare te pafajshem u masakruan nga Serbet? Ku i ka cu vidiot qe ja ddha me bese kosovari qe i beri? A jas ka shit …? Serbet kishin interes! Dhe pas kesaj Zotnia vjen si kryekop ne Shqiperi(2004) dhe deklaroi 1 Milion euro pasuri qe me rroge nuk behen!
  Populli shqiptar duhet te jete i vemendshem ndsj ketij tipi! Duket si maskara i popullit te tij!

 3. AM says:

  Shume mire. Le te filloje te monitoroje ligjzbatimin ne shtesen me leje qe i ke dhene vetvetes.

 4. arberbrooklyn says:

  Dilni neper protesta o plera , i shkoni nga pas o bukthater o qelbesira , ja si ju shperblen Ky surrat bytha , ju pret enderren europiane te femijve tuaj te brezit te ri , te niperve tuaj te mbesave tuaja , shkoni pas ketij plere pas ketij krimineli ketij vrasesi, ketij tradhtari, se femijet e vet I ka me passporta holandeze ky moterqiri , dhe shqiperine dhe shqiptaret , ju pret rrugen duke investuar para ruse neper lobet kunder shqiperise europiane , dilni prap se qenkeni dele o milet qelbesire .

 5. Xhamlliku says:

  Phy fytyre e ndyre, qe bredh dere me dere kunder vendit tend. Vetem nje bastard si ty mund tja beje kete vendit te vet. Por je ne grahmat e fundi dhe ske nga ja mban nga ndeshkimi qe po te afrohet , ne burg ke per te perfunduar ti qen bir qeni bashke me ustain e vet per te gjitha prapesite qe i kini bere ketij kombi.

 6. Ben says:

  E nxore se.cili është qellimi yt: Që Shqipëria.te.mos bëhet pjesë e BESE por e ish- Jugosllavisë apo Bashkimit Sovjetik. Me këtë mendim jenisur në përputhje me Serbinë.dhe Rusine. Ta gëzosh miqësinë dhe paratë që ke mare. Do besh mire te ikesh nga vendi një herë e më parë se do kalbesh në burg për korrupsion dhe tradhti kundër Shqipërisë.

 7. Lili says:

  Te monitoroje krimet e tua,vrasjet e njerezve pa faj,vjedhjen e pasurise kombetare,shitjen e trojeve shqiptare,cnderimin masiv qe i ben Atdheut.Ti bir bushtre e kelysh krimineli.

 8. Vezhguesi says:

  Ky ngjan me ushtarin e mire Shvejk.
  Po si I thone, shejtan-budalla. Do qe ta shtyje pa fund, se e di qe pushteti do nderrohet nje dite, dhe ai te jete dore e pare ku te bjeri kurora e pushtetit.

 9. Mallkim , rrënuesve . says:

  Mallkimi i nënave rrëntë mbi ata që nuk duan përparimin e vendit , por mendojnë për paratë dhe karriget e tyre .
  Mllkuar qofshi Salillarë e Bashllarë .
  Nëna , ju mallkon .

 10. Black Eagle says:

  Rruget te oshtin nga djemt e vajzat me te denje te ketij vendi kunder ketij kukulle politik: DREJTESI DREJTESI DREJTESI, STOP SALI ,INTEGRIMI ESHTE I PANDALSHEM ANTISHQIPTARE!

 11. Azio says:

  As kam pare e as kam degjuar qe nje shqiptar te nxjerre ne treg
  vendin e tij,pervecse tradhetareve te kombit dhe Tani ,antishqiptarit me te felliqur Lulzim Basha.
  Ky eshte nje shkerdhate politike,nje spiun e kelysh serb,nje fytyre e qelbur qe per leke vret te jatin e farefis cfare ka.
  Si mundet qe Populli I shqiperise ti japi voten ketij pizevengu by……qir hollandez ketij krimineli ,sahanlepires I peshtymave te kryekriminelit Berishovic.
  Po Ku jeni more njerez!
  Mos rrini duar kryq ndaj ketij maskarai dhe larvave te tjera qe I vijne nga mbrapa.

  1. Detari says:

   shumica e shqiptarve shesin eshtrat per dy kokrra leku dhe jo me shqiperine, ku jeton?

   eshte popull pa kultur dhe pa identitet, shqiptaret jane thjesht bageti.

 12. prill says:

  Ik o Lul kush te pjerdh ty askush ste degjon ti je nje humbes dhe karagjos,shko kendo ne kotec.

 13. Kolona says:

  Si gjithmonë anti shqiptaret nuk e duan të mirën e Shqipërisë dhe Lulia si zëvendës ipare i Saliut në vazhdim të politikës së tyre atë do bëjë. A mundet një vrasës të dojë popullin e vet kurrë. A mund një kriminel ta respektoj popullin e vet kurrsesi. A mund një hajn të mendojë për fëmijët e fukarase jo që jo. Paret e vjedhura shqiptarev U a japin krimiinelave per protesta. Fare e keqe lipsu.

 14. oxav says:

  Antishqipetare….

 15. Sa per dijeni says:

  Edhe Rama, mbaj mend, ka bere opozite te ashper ne periudhen kur qeveria e asaj kohe sapo kishte bere kerkesen per statusin e kandidatit, mirepo asnjehere ai apo te tijet nuk folen hapur neper media apo seminare kunder statutit. Ndersa ky presh jo vetem ben thirrje kunder fillimit te bisedimeve por madje deputetet e tij kane votuar kunder ne komisione te perbashjeta me KE, kujto rastin e Bumcit perpara dy vitesh. Ne raste te tilla personalisht deshperohem me faktin se sa popull idiot qe jemi, tamam haxhiqamilista. Si mund te kete akoma bark pa ngopur e truthare qe i shkon pas ketij uriahipi. Mbase nuk e meritojme te ekzistojme si komb. Mbase me mire do kishim qene te perzier neper kombe e shtete te tjera se sa keshtu si na kane katandisur keta si arrixhinjte e evropes. Mire e ka thene Konica; Shqiperine e krijoi Zoti, e bene patriotet dhe do ta vdesin politikanet, sidomos ata te llojit te ketij jargaveci antishqiptar. Ptttuuuuu rrace e lige, mos tu falshin te keqijat.

 16. Luljeta says:

  A ka ndonje Avni Rustemi se me sa shikojme kjo puna e drejtesise u be ; Prit gomar te mbije bar. Misioni antikombetar e tradhetar i Lulit &Co me hapur se kaq , ska ku te shkoje. Populli u lodh.

 17. iliri says:

  Ktid huhen sh******sh rop e shpis bashk me Ramen Liken dhe salen jan rop***a qe te gjith duan rremuj ta shtyjn sa me shum te vjedhun me shum

 18. Fatosi-kosove says:

  Edhe kur qishet vetem helm nxjerr nga syte,se kur flet shkaterron çdo gje edhe te huajt tash po e kuptojne se eshte nje kulqeder qe shkrumon çdo gje qe nuk eshte kriminele,ftyre e shpirt gjakpirs si baba i tij millosheviqi.

 19. Po edhe ne 1912 bimbashet,te paret e luluashit dhe turkoshakeve,nuk donin shkeputjen nga gjyshrit e tyre turq.
  Edhe sot haxhi qamilet salirat mehmetat kadrit e nazifat e aqifat duan te rrine me arabet e xhamive dhe te kthejne sumen perpjet…

  1. Detari says:

   uk ishte rama qe ndertoi xhami me kater minare ne Kuvend?
   Rama eshte qeni i erdoganit e beri akoma me mini turqi vendin.

 20. Tetovari says:

  Po. Por ne Maqedoni opozita ishin njerez te ri dhe te paster, pa njolla, nuk ishin si Basha dhe Salih Berisha, njerez me 1001 te zeza.
  Prandaj ky krahasim eshte tetesisht qesharak

 21. ⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️ says:

  👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 22. eda says:

  Ky kelysh kurve e burre kurve duhet arrestuar sa me pare bashke me ate babain e tij.
  Ketij fytyre muti qe sle gje pa thene me ze te forte kundra shqiptareve dhe Shqiperise duhet treguar vendi. Eshte thjesht antishqiptar bashke me baben Sali.
  Ptu rrace e keqe , u shofsh me gjithe cke. Ptu se na nxite jeten mor te pashpirt e te pacipe. Paci mallkimin e shqiptareve kudo qofshi ku dhe te gjithe tuajt. E keqja ju ndjekte nga pas mor llumrat e Shqiperise.

 23. shifeni gabelin si zgerdheshet para te hujve ,

  do zoti ja bo noj Avni Rusten koken me Vryma do dukej gabel ,e komik ashtu

 24. M says:

  E DUAM SHQIPERINE NE EVROPE.
  …………………….E DUAM SHQIPERINE NE EVROPE.
  ……E DUAM…SHQIPERINE …NE EVROPE….
  …DUAM…SHPRESE…..DREJTESI….DEMOKRACI..
  ..DUAM …SHPRESE…DREJTESI….DEMOKRACI…

 25. Vetem shihjani mjekren, si pidhi pas seksit. Sduhet te kete as penis ky pervers, pidh mjekra, pidh penisi….hahahahahaaaaaaa

 26. Ptuuuu,,,, says:

  E NXORRE KOKEN O PUSHT,,,QELLIMI I RUSISE DHE SERBISE,ESHTE QE SHQIPERIA MOS TE HYJE NE EVROPE,,,,DHE HERE TJETER THIRR,E DUAM SHQIPERINE SI GJITH RUSIA,,,,TA MARIN VESH DHE ATA. BOLET QE TE VIJN TY NGA MBRAPA,,,,QE TI SE DO SHQIPERINE NE EVROPE,,,,

 27. Te tjeret says:

  Kush je ti mo Hajdut qe mban peng te ardhmen e nje kombi ? Kush?
  Edhe zeri yt eshte si sorre … Ze HAJDUT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *