FOTOT: Brenda shtëpisë së veçantë me… rrota

Një çift ka ndërtuar një shtëpi të vogël me rrota për  90,000 dollarë, me një hapësirë jashtë, një kuzhinë “të plotë”, një banjo, dhe shkallë për në dhomën e gjumit. 

Lisa Tranter, 31 vjeçe, si dhe i dashuri i saj Matt Hobbs, 32 vjeç, krijuan shtëpinë e tyre të ëndrrave, praktike, të bollshme dhe të mbushur me gjithçka që kanë nevojë. 

Çifti u vendosën në shtëpinë e tyre në natyrë në malet e Blue, në perëndim të Sidneit, në fillim të dhjetorit. 

Bëhet e ditur se çifti kaloi tre muaj në ndërtimin e pronës, e cila ka një madhësi 2,5 metra e gjerë, 9 metra e gjatë dhe 4,3 metra e lartë.  (TemA) 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *