Pas pezullimit të Mynyr Konit, ky është rektori i ri i komanduar

Pas pezullimit nga detyra të rektorit Mynyr Koni nga ministrja e Arsimit Besa Shahini e cila kërkoi nga presidenti Ilir Meta shkarkimin e tij, është komanduar ditën e sotme zëvendësuesi i tij në detyrë.

Ai është Bernard Dosti aktualisht zëvendës rektor në Universitetin e Tiranës dhe do të mbajë këtë pozicion deri në përfundim të çështjes dhe dhënies së vendimit të formës së prerë.

Ndërkohë që presidenti Meta nuk ka marrë ende vendimin për shkarkimin e tij.

Në deklaratën e saj për mediat, ministrja Besa Sahini njoftoi se pezullimi i tij vjen për shkak se nuk ka reaguar pas kërkesave

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Pas pezullimit të Mynyr Konit, ky është rektori i ri i komanduar”

 1. Zigur Qarri says:

  Mynyr Koni fiton 460 vota,militantja e PS-s Klodeta Dibra,merr 242 vota,por Partia nuk pranon zgjedhjen ne menyre demokratike,
  sepse kerkon te kontrolloje universitet.Autonomia tyre njehet vetem teorikisht!Mynyr Koni nuk eshte zagar i”rilindjes”dhe i Rames.
  Banda e “rilindjes” i bëri presion Mynyr Konit,me ane te Emiliano Shullazit,per tu terhequr nga kandidatimi Rektorit,sepse frikoheshin
  se humbet e zgjedhura e tyre,Klodeta Dibra.Ishte denoncimi i opozites per kete skandal te mirepergatitur nga kryezagari i “rilindjes”,
  drogaxhiu edvin d’rama,qe deytyroi Z.Mynyr Koni te terhiqet perkohesisht.Zgjedhja e Rektorit ne Universitetin e Tiranes,ku tensionet
  ishin te medha,pati nje pjesmarrje te larte ne votim,98%!!!Mynyr Koni fiton 460 vota,ndersa militantja e PS-s Klodeta Dibra,mori 242
  vota.Nje fitore e dukshme,qe nuk pertypej dot nga halabaku drogaxhi edvin d’rama,qe nuk la mjet pa perdorur per ta denigruar dhe
  perbaltur Rektorin Mynyr Koni,i zgjedhur ne menyre Demokratike,vetem se ja ka thene ne sy,qe fajtor per gjendjen e Universiteteve
  eshte Ministria e Arsimit dhe Kryeministri D’Rame drogaxhiu.Dhe gjuetia e shtrigave vazhdon me zagaren Besa Shahini,qe natyrisht
  eshte ndersyer nga drogaxhiu d’rama.Dhe ky kryeminister bandit,ka kurajon te flasi akoma per vlerat e Demokracise Perendimore!
  Deri kur do ti shkojn pas shqiptaret ketij deliranti delinkuent,qe ka asfiksuar Shtetin shqiptare,duke shperdoruar ne menyren me
  flagrante pushttetin per te lare hesape me ata qe nuk i shkojn pas fijes?Gjithshka,per gjithshka e ne qender te gjithshkaje,eshte
  dhunuesi me i madh i ligjeve,drogaxhiu psikopat,qellimet e tij personale dhe te rrethit te tij familjar,shoqerore dhe partiak,por
  kurre ne te mire te demokratizimit te Shtetit shqiptare,per ate qe aq shume premtoi.

  1. palla says:

   Or taj Zagar Qorri baj kujdes bre hajn kur po don me permend emrin e zotit E. Rama. Nuk po ke tru as sa magjari jem i zi. Te ka klonue sal ram shiqere birisha dhe ilir florini. Po due me te njofte bre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *