Ramush Haradinaj: Hahn e Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se deklaratat e Johanes Hahn dhe Federicha Mogherinit rreth ndryshimit të kufijve kanë dëmtuar Kosovën dhe rajonin.

Më herët gjatë së hënës, Hahn u shpreh se marrëveshja e Prespës mes Maqedonisë Veriore dhe Greqisë mund të çojë drejt ujdive të tjera në Ballkan.

“Nuk bëhet fjalë për t’u diskutuar asnjë marrëveshje për lëvizje të kufijtë të Kosovës. Mogherini dhe Hahn, duke toleruar një logjikë të tillë, kanë vonuar marrëveshjen dhe kanë vonuar Ballkanin, por edhe BE-në. Nëse nuk do të kishin folur për territore, ndoshta do ta kishim një marrëveshje”, u shpreh Haradinaj.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Ramush Haradinaj: Hahn e Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin”

 1. Ton, Baton says:

  Rambo, mos harro edhe kontributin e vyer te Rama-Vuqiq-Thaqi pa te cilet asgje nuk do ishte e mundur.

 2. era! says:

  Keta dy armiq te kombit tone hane ne grazhdin e serbitMos u nenshtro KOSOVE Mos Shqypni/mos thuj mbarova/djemt’e tu ende jane gjalle/ne kamb asht cu e rrept Kosova/e ban luften BALLE PER BALLE!

 3. BK says:

  Perpara Mogerinit dhe Han, eshte presidenti i Kosoves dhe ca tjere qe flasin per korigjim kufijsh.
  Flasin per shkembime territoresh ndershqiptare, se Serbia e ka kufirin pas Nishit.
  Perfundimisht, e ardhmja e shqiptareve do te jete jashte BE-se, sepse nuk na pranojne.
  Nuk do te jete e larget dita kur do te deklarojne se Ballkani nuk mund te integrohet ne BE.
  Ballkani do te rikthehet nen ndikimin turk dhe rus.

 4. gomari says:

  A KENI PARE GOMAR ME TE MADH SE KY RAMUSH QE NUK MBUSH DHE ESHTE KOMPLET KARABUSH…..

 5. return of the saint says:

  Ik ore vegel e Moskes,SHBA-ja e çliroi kosoven ti me cizmet e tua as mellenja nuk vrisje dot prandaj degjo Washingtonin se do perfundosh keq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *