PD kërcënon ndërkombëtarët: Ndërhyni sa nuk është vonë, se nuk e dimë çfarë mund të bëjmë

Opozita paralajmëron intensifikim të protestave pas tubimit të 13 prillit. Në një intervistë për A2 CNN, nënkryetari i PD, Edmond Spaho tha se demokratet do përdorin çdo mjet për të mos lejuar mbajtjen e zgjedhjeve fasadë në 30 qershor.

Pas tubimit 13 prillit, paralajmërimi i opozitës është për intensifikim të protestave. Përkundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama, pikërisht ditën e protestës, se zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor,  nënkryetari demokrat, Edmond Spaho thotë se opozita do te përdorë çdo mjet për të mos lejuar zgjedhje fasadë.

“Zgjedhje në qershor nuk ka për të pasur. Fakti që po zhvillojmë protesta qytetare tregon se të gjitha format e mundshme, në varësi të zhvillimeve politike mund të merren në konsideratë”, tha ai.

Spaho i kërkon edhe faktorit ndërkombëtar të parandalojë përshkallëzimin e situatës.

“Duhet të parandalojë përshkallëzimin e situatës dhe përsëritjen e skenarëve, të cilët asnjeri nuk ka dëshirë të shfaqen”, u shpreh Spaho.

Me këtë, ai la të nënkuptohet dhuna.

Partia Demokratike tashmë e ka humbur durimin me ndërkombëtarët dhe ndjehet e injoruar, pasi si SHBA, ashtu edhe BE e Gjermania në veçanti, e kanë thënë qartë që nuk ka krizë politike në vend, pasi qeveria është legjitime dhe djegia e mandateve nga opozita, një akt i papranueshëm.

Për më tepër, ndërkombëtarët kanë kërkuar zhvillimin e zgjedhjeve vendore rregullisht më 30 qershor.

Ndaj, më shumë se me Ramën, PD duket se inatin e ka me ndërkombëtarët, që nuk iu kanë lënë asnjë shteg për të negociuar, por iu kanë treguar vetëm një rrugëzgidhje, atë të hyrjes sërish në sistem, duke marrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “PD kërcënon ndërkombëtarët: Ndërhyni sa nuk është vonë, se nuk e dimë çfarë mund të bëjmë”

 1. Vjola says:

  Te me falin njerezit normal ne kete vend .Ju te opozites , ju hajduter dhe kriminela edi se c’te beni te hani mine , ne qofte se ju japin leje edhe per kete ptuuu trace e poshter .Drejtesia sa me pare .

 2. sab says:

  hahahahaha, ik e mer borxh te banka se je pa rroge, hajdute ordinere, per 25 vejt i keni vene zjarrin ketij vendi edhe prape mendoni per trazira, yyyyy rrac e qelbur

 3. anonim says:

  me vone shkoni ne rresht pas Nafije dybekut qe ju ka trullosur te gjitheve ose ju ka droguar dhe mbytuni ne liqenin e Tiranes se shpeton e gjithe shqiperia nga kapuconet e zinj qe nen drejtimin e Flamur herman Geringut terrorizojne Tiranen…

 4. Dash says:

  Duan shkaterimin e vendit dhe nje here tjeter…

 5. Daja says:

  Mjer keta ,si jane katandisur,i kane shpalllufte gjithe botes,po vetem shkopin e shurres kane,keta keto revolucionet i provuan dhe ne 98-en,po iken si te dhjere,jo tashti qe ka cecua bicak

 6. Milan says:

  Jeni me fat qe sjam un kryminister do ju a shkerdhjeja robt te tereve,zvarr do ju terhiqja neper rruget e Tiranes deri sa tu dilte shpirti

 7. Pordha me rigon says:

  Ne levizjet e natyrshme popullore ajo që ndodh nuk dihet, ndersa ne rastin e ketyre , keta e dine që mëparë, ate qe do te ndodhe. Me siguri ua ka thene Mona fallxhorja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *