Ylli Manjani: “Importi” i sasive të mëdha të kokainës nuk bëhet pa garanci shtetërore

Ylli Manjani ka komentuar ngjarjen e një dite më parë, ku autoritetet e Maltës kapën tre kontenierë me 91 kg kokainë, që thuhet se kishte destinacion portin shqiptar të Durrësit.

“Droga vazhdon…

Nga 3 kontenierë me kokainë që kapën autoritetet Malteze, 2 paskan patur destinacion Durrësin.

Vazhdon trafiku i drogës si n’top t’karadakut! Nuk kanë ndërmend të tërhiqen megjithë zhurmën e shamatanë që bëhet në këtë vend…

Ndërkohë qeveria thotë: “ska drogë”; “Trafiku u luftua”; “mor goditje të rëndë”, e të tjera broçkulla si këto.

“Importi” e sasive të tilla të kokainës nuk bëhet pa garanci shtetërore.

Të paktën këtë radhë nuk thanë se “droga që kapi Malta u bë në bashkëpunim me policinë që duam…””, shkruan Manjani.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Ylli Manjani: “Importi” i sasive të mëdha të kokainës nuk bëhet pa garanci shtetërore”

 1. Vatra says:

  Po kjo eshte e sigurt Éllo, e garanton Presidenti.

  1. Gazmend says:

   Sa shum gjera dini ju o zoti Manjani nuk din te tjeret ? Une jam dakort me ty po kur njerzit nuk te besojne ty qe ke qene minister ne nje dekaster te rendesisem ke do besojne popullin e thjeshte?? Nuk behet ky shtet kurre pa u konfiskuar pronat dhe llogarite bankare zyrtarve te lart dhe te futen ne burg atehere mund te ket nje demokraci te vertet flm

 2. L.R says:

  Kur ti Ylli qe s’ndrit…
  si ish-Minister Drejtesia …
  ne Portin e Dursit si kolote mielli bardhe qe kapej nje pjese e vogel nga anti-droga e Dursit
  dhe Finanza Italiane… e thjeshte te besh propogande Liriane,Monikane,[email protected] etj et e ku ta di une se jemi shumice e madhe per tu hedhur ne kazaaaaannnnn.

 3. Besoj në VETING ! says:

  Ky tipi, duhet pa tjetër të VETOHET .
  Duket si i lidhur me krimin .
  Pak LSISTA nuk kanë vjedhur .
  VETINGU duhet të skanojë edhe gjith ish ministrat.

 4. bislimi says:

  Njeriu mund të jetë, më fal, koqe , gjithësesi.

  Mund të jetë nga mendja, mund të jetë nga pamja, mund të jetë nga fjalët.
  Në raste të veçanta këto tri cilësi gjenden tek një njeri i vetëm.

  Manjani është ky përjashtim nga rregulli. tek ai gjenden të tri llojet e koq-llëkut.

  Është nga mendja, është nga pamja, forma e okës po i shndrrohet në një imitim të koqeve dhe është nga fjalët.

  Për këtë KOQE , nëse bie shi – fajin e ka qeveria, nëse nuk bie shi- e ndalon qeveria; dhe pret se mos bëhet edhe një herë ministër.

  Ylli- ti partizani i vogël i lesh e lisë , nuk e ke moshën të shkosh më tej drejt koqezimit.

  Drogë ka në të gjithë botën, nga Alaska deri në Sidnej..por nuk është qeveria që merret me këtë. Ndryshim bën vetëm periudha 2009 – 2013, kur edhe ju isht në pushtet dhe droha e Lazaratit u bë afera qeverie.
  Thirri mendjes, koqe!

 5. bislimi says:

  Njeriu mund të jetë, më fal, koqe , gjithësesi.

  Mund të jetë nga mendja, mund të jetë nga pamja, mund të jetë nga fjalët.
  Në raste të veçanta këto tri cilësi gjenden tek një njeri i vetëm.

  Manjani është ky përjashtim nga rregulli. tek ai gjenden të tri llojet e koq-llëkut.

  Është nga mendja, është nga pamja, forma e okës po i shndrrohet në një imitim të koqeve dhe është nga fjalët.

  Për këtë KOQE , nëse bie shi – fajin e ka qeveria, nëse nuk bie shi- e ndalon qeveria; dhe pret se mos bëhet edhe një herë ministër.

  Ylli- ti partizani i vogël i lesh e lisë , nuk e ke moshën të shkosh më tej drejt koqezimit.

  Drogë ka në të gjithë botën, nga Alaska deri në Sidnej..por nuk është qeveria që merret me këtë. Ndryshim bën vetëm periudha 2009 – 2013, kur edhe ju isht në pushtet dhe droha e Lazaratit u bë afera qeverie.
  Thirri mendjes, koqe!

  Në moshën tënde njeriu mund të jetë ose koqe nga mendja, ose koqe nga pamja, ose koqe nga fjalëz.
  Mos vendos rekord se prap se praç Monika nuk ta var.

 6. Loqe says:

  Si i di ky tipi itineraret e levizjes se droges. Ka dy mundesi ose ky vete pret ndonje mall qe i ka mbet ne Malte, ose eshte nje shpifes thashethemexhi, qe ne LSI mbulon sektorin e telendisjes se qeverise me shpifje te shpifura.

 7. Grigor says:

  Shko mor pis njeri. E ke tamam emrin Maskaranjani.
  Po ne Angli mor qen bir qeni qe hyn kokaine me tonelata, pse nuk akuzon njeri qeverine?
  Kryetarit te opozites ne Angli as nuk i shkon nder mend te akuzoje qeverine per kokaine, see nxjerrin me pranga nga parlamenti.
  Ajo qe ben opozita angleze eshte qe akuzon qeverine per gjendjen – dmth shkurtimi i fondeve per policine sjell si pasoje rritjen e krimit.
  Por gazetaria spekullative e tipit Bejtja-Shkullaku te ka dhene edhe ty nje model spekullimi, se ti nuk ke tru t’i nxjerresh nga vetja keto.
  “Nuk ka mundesi” – thua ti, ashtu, si gjysem pafajshmerisht, duke hedhur nje helm, qe te ngjise ne mendjet e njerezve.
  Maskara burre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *