Fibank Albania lancon produktin me te ri ne treg – Kartat Contactless!

Produkti i fundit i lancuar nga Fibank Albania eshte Karta “Contactless”

Kartat pa kontakt jane nje mundesi e shkelqyer per kedo, pasi mundesojne kryerjen e pagesave me shpejt, me lehte, thjesht duke prekur karten tek lexuesi perkates per te paguar ne nje sekonde. Nje tjeter avantazh per klientin eshte fakti se kartat pa kontakt jane edhe me te sigurta se teknologjia e meparshme pasi jane te pajisura me shtresa te shumefishta sigurie per te mundesuar mbrojtjen nga mashtrimet e mundshme.

Kartat contactless kanë një çip brenda tyre që lëshon valë. Në plastikë është ndërtuar një antenë për të siguruar lidhjen me një lexues contactless. Kjo njihet si teknologjia e identifikimit të radio frekuencës (RFID).

“Ky produkt ofron fleksibilitet ne jeten e perditshme te konsumatorit dhe synon te permiresohet vazhdimisht nepermjet teknologjise inovative. Per te gjithe konsumatoret qe udhetojne shpesh kartat kontaktles mundesojne blerje teper te shpejte te sherbimeve ne metropole te medha si Londra, Parisi, Athina, Roma, etj. Karta kontaktles eshte me e sigurt se gjenerata e kartave te kaluara, duke mundesuar transmetim ne menyre te inkriptuar.” – thote Drejtori i Departamentit te Kartave, Z. Erion Maxhari.

Fibank investon vazhdimisht ne fushen e teknologjise ne menyre qe sherbimet e ofruara te mundesojne lehtesi ne stilin e jeteses per klientet e saj.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Fibank Albania lancon produktin me te ri ne treg – Kartat Contactless!”

 1. "Lansimi" says:

  Gazetare analfabete, c’eshte kjo fjale ‘lancon’ nuk ju pelqen fjale ne shqip ‘helle’. Helle ne treg!

  1. Isuf kapertoni says:

   Te hellte trute e gomarit o analfbat. Hedhe…

 2. Launch Bythkima says:

  Ju ‘linconshin’ trute ju, englezat injorant te Temes qe e shkerdhyet shqipen me ‘lancimet’ tuaja…fshatare 100 karatsh…

 3. ¬ says:

  Jua kemi thënë 100 herë që mos mbani lek cash në shtëpi se ju a vjedhin por depozitoni në një agjenci banke (sipas dëshire) dhe flini të qetë. Mos provokoni të rinjtë dhe mundoni policinë pasi ka raste që gjenden hajdutët dhe raste që jo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *