Kur fantazitë seksuale, kthehen në argument politik!

Nga Bledi Lumani

Akuzat me sfond seksual kanë qenë prezente herët në politikën shqiptare dhe kanë pasur si frymëzues Sali Berishën.

Por, ato kanë qenë kryesisht për përdorim të brendshëm dhe si target kryesisht kanë pasur Edi Ramën, i cili edhe i ka “ushqyer” vetë me jetën dhe “bëmat” e tij e tij dashurore në të ri.

Tani drejtuesit kryesorë të LSI-së, kanë kaluar në një tjetër nivel.

Iu janë sulur drejtuesve kryesorë të BE-së dhe PE-së me akuza seksuale, pse ata nuk i mbështesin në marrëzinë e tyre!

Knut Fleckenstein i thonë se në Shqipëri ia “shtrojnë” me femra të reja për të kënaqur orekset e tij seksuale, ndërsa Federica Mogherinit, se puthet e leçitet me kryeministrin Edi Rama.

Argumenteve politike, tani ia kanë lënë vendin fantazitë seksuale.

Se të thuash të drejtën, Monika Kryemadhi nuk ka çfarë argumenti politik të përdorë, kur i thonë që djegia e mandateve të deputetëve dhe dalja nga sistemi politik, nuk justifikohet në asnjë mënyrë në asnjë vend demokratik dhe se beteja politike bëhet brenda sistemit, jo jashtë tij;

Se në demokraci, gjërat zgjidhen me dialog, dhe jo ultimatume, të iki ky, e të vijë tjetri, se kështu duam ne;

Se në pushtet vihet me votë, jo me pazare (dhe s’ka Ramë që ua vjedh dot, kur të gjithë e dinë që LSI është “nëna” e shit-blerjes së votave);

Se reforma në drejtësi, aq shumë e sulmuar nga PD-LSI dhe po aq e vlerësuar nga ndërkombëtarët, keq apo mirë, ka arritur të nxjerrë nga sistemi dhjetra gjyqtarë të korruptuar, dhe kjo nuk është pak, dhe shpresa është që pas gjyqtarëve, radhën ta kenë politikanët!

Ndaj, në mungesë argumentave politike, përgjigjien ma akuza seksuale, me shpresën se kështu do t’i bëjnë pis në sytë e publikut, a thua se këta perëndimorët qenkan të përvëluar seksualisht, dhe vijnë këtu për të shfryrë epshet e tyre.

Ndoshta edhe mund të ketë ndonjë të vërtetë që ndonjë diplomat perëndimor të jetë i korruptuar, i blerë nga qeveria, madje edhe me favore seksuale në “Eldoradon e seksit”, siç ka qejf ta cilësojë Shqipërinë, Petrit Vasili, por politika bëhet me argumente, jo me banalitete.

Kur s’ke argument politik t’i përgjigjesh SHBA-BE, se kjo që po bën, është e drejtë, gjithë të tjerat janë muhabet kafenesh për ata që shohin telenovela turke te Klani, jo për politikanë që kanë vendosur të shpëtojnë kombin nga “kuçedra” që mban emrin Edi Rama.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Kur fantazitë seksuale, kthehen në argument politik!”

 1. Lere fare says:

  Po Mona e di se çfare “reputacioni” ka ne publik dhe popull ?!?
  Ta kete te sigurte fare, sw vetem per femer e ndershme dhe familjare, nuk flitet te jete!
  Le qe pastaj ajo duket vete, nga mardheniet me Liken presidentin!
  Mona flet per moral, Ha ha ha!

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Mos e zgjat më o Bled Lumani
   se me këtë i ke rënë pikës
   “Ku dhëmb dhëmbi vete gjuha”
   te Hajdari vete goja e Monikës.

 2. Deep State says:

  Le nom o karagjozi i anal banistanit

  1. ----- says:

   I hani mune te gjith ju o uritha te nentokes

  2. Pd rrumpalla says:

   I rruafshi palloshin o bijte e Sali stanit…….

 3. Flutura says:

  Po edhe nese puthet Mogerini ne buze me Ramen, e cfare pastaj?😂

  1. Prind says:

   Cfare ka thote ?!! Xhelozia per cdo gje te Rames, jo vetem per karriken e Rames, i vjen inat se gjithe keto historira me femra dhe vetem Mones nuk ja vari kurre.

 4. Komentuesi says:

  Ku ne verin e semes e gjeti moralin Monocka.Ajo eshte kurve AQ sa edhe Tit Vasili ka futur hundet e Tija ne shalet e Monikes.

 5. Berti says:

  Mona ke harruar nje plaçke ne kroskotin e makines se Edi Rames.
  Po Landi ne hotel Adriatiku a te kujtohet ?

 6. Davi says:

  Kjo duhet te flase si politikane dhe jo
  Si fallxhore. Turp mona turp titi

 7. Komentuesi says:

  Bravo zoti Lumani.Je i saket ne kete shkrim.o

 8. kastriot says:

  hotali vjenes do te vndose nje titull nderi se cili udheheqes thyen krevatin e hotelit.Deri tani eshte shqiptar

 9. birce says:

  OPOZITE MJERANE….
  KESHTU E KATANDISI SALI KRIMINELI DHE ILIR FLORIRI…….
  PO LENE NAM NE EVROPE……

 10. e verteta says:

  hhahahaha menaxherja e bordellos akuzon per kurveri.Tu befte varri mejhane o gruje

 11. Life is game says:

  Monika kur y pyet mbrem nga YRakip per programin e Lsi per zgjedhjet tha: Lsi do rrehulloj shporten….do uli cmimin e sheqerit dhe orizit! Kaq!

 12. Ilir says:

  Mona eshte hajdute,por ne ka thene nje gje te drejte eshte shprehja e parajses sexuale.
  Ne vite ,”specialister” e huaj vine ne Shqiperi per P…apo K…
  Rasti i Frankeshteinit eshte vetem pjasa e dukeshme.

 13. mik says:

  Ne fakt, kjo foto asht shume kompromentuese.
  Nga do qe ta shikosh kete foto, asht njisoj si shprehja : Te gjitha rruget te cojne ne Rrome.

 14. Koba says:

  Opozita Jashte Parlamentare ka shkue per Lesh Monike !!!.

 15. Taku says:

  Opozite e lodhur, e shpifur, per fatin tone te zi!

 16. d.didani says:

  Ne kemi mashkullin,Europa ka femren,pra ne jemi ne avantazh…Europa duhet te shqetsohet,ne duhet te gezohemi..kushedi cfare do prrallismin sikur ne te kishim femren qe na e puthte Europa o idiota!

 17. be-x says:

  cdo gje falet por kur flet dhe tit vasili? eshte i te njejtit rang si aldo bumci…haha!

 18. Dash says:

  Te gjoret ne ne dore te kujt rrezikojme te biem ,, te mendosh qe ka shume qe i degjojne eshte tragjedi ….kohe te veshtira kane ardhur , cdo debil para tastieres i duket vetja politikan ,inxhinier ,arkitekt etj etj ….te dhjefsha demokracine alla shqiptarce ….ky popull do dru ….moj Mona ku na mblodhe

 19. ¬ says:

  Italianet bëjnë dashuri me ne si të ishim të tyre. Ka shumë nga Shqipëria që kanë fëmijë me ta.

 20. Lorenc Luka. Ish kryetari i Bashkise Shkoder says:

  Qe pra, na mori lumi , do zevendesohet me shprehjen tjeter:
  Na mori Edi Rama.
  Une e them tpakten.
  Askush tjeter nuk e pranon.
  I lumte Edi Rames, qe ma i forte se na te gjithe.

 21. Cuku says:

  Ska faj Mona Kokemadhi,se megjithese eshte bere e tera selikon ,perseri ngjan si burre,dhe I vjen inat qe sja dhjet Rama

 22. anton says:

  enveri dhe ramizi fjeti me nexhmijen.qe me pas fjeti me fatos nanon qe do te flinte me meten qe do te flinte dyshe me ramen. Nga Ana tjeter ke moniken e metes qe flen me bashen.qe fleu me berishenpra jane te lidh me njeri tjetrin si organizate apo date agency

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *