Kanceri i zorrës së trashë: Shkaqet, simptomat dhe trajtimi

Kanceri i zorrës së trashë është një kancer që fillon në zorrën e trashë ose në rektum (fundi i zorrës së trashë).

Ky kancer reditet i dyti nga shkaqet kryesore të vdekjeve nga kanceri.

Në të shumtën e rasteve prek moshën nga 50 vjeç e lart.

Më poshtë po përcjellim disa nga detajet, nga shkaqet te sintomat dhe trajtimi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Kanceri i zorrës së trashë: Shkaqet, simptomat dhe trajtimi”

  1. Iliria e bashkuar says:

    Kanceri i zores eshte kanceri i kazanit, i pa diturise se mesimit, i pa aftesis se mjekve dhe dobsise kulturore ne pergjithesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *