“Andi o Andi! Turi o Turi! Mandi o Mandi!”, Braçe publikon videon e Berishës dhe u drejtohet analistëve: Ditë të mirë

Zv.Kryeministri Erjon Braçe ka publikuar një video nga fjala e Berishës lidhur me 21 janarin.

“Po preke gjënë më të vogël, do të jenë pesë snajperë, katër në të katërta anët dhe unë në atë dritare dhe në mënyrë absolute do të goditen vetëm po nuk e shpoi plumbi. Për zjarrvënësit unë do të bëjë atë që më takon me bërë. Jo Kryeministrinë, por një postë policie më të largët në Shqipëri po e prekën, në mënyrë absolute nuk do të kthehet në Tiranë i gjallë” deklaronte Berisha në një studio televizive.

Lidhur me këtë video Braçe i referohet aktualitetit, teksa opozita hedh akuza ndaj qeverisë dhe ministrit të Brendshëm për dhunë.

Ndërkohë, zv.kryeministri u është drejtuar me këtë thirrje edhe analistëve në panelet televizive:

“Andi oo Andi!

Tosi oo Tosi!

Mandi oo Mandi!

Turi oo Turi!

Adi oo Adi!

Soni oo Soni!

Diference e thelle shume!!

Dhe mos harroni,

ky nuk ishte vetem,

kishte dhe aleatin e sotem kur i dha #Demokracise trajten e snajperit,

pushkatuesit, vrasesit gjakatar!

Dite te mire dhe gojen hapur deri ne fund!”– shkruan Braçe. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

34 komente në ““Andi o Andi! Turi o Turi! Mandi o Mandi!”, Braçe publikon videon e Berishës dhe u drejtohet analistëve: Ditë të mirë”

 1. Vjola says:

  Te lumte Brace ,po kujt ja this . Dosjet e kopsitura te krimineleve. ,ate po pret ky popull . Luajini duart ate te beni , mos e lejoni te shkaterroje Shqiperine .CDO krim eshte I pasqyruar neper televizione te ndryshme.

  1. Peza says:

   Mire o Brace se ndaj Berishes je trim tani,por si nuk i ke bere nje kritike Rames tend se pse nuk e ka cuar dosjen e Berishes dhe Bashes ne Gjykate per krimet e tij?
   Po kur Berisha per 4 vjet i dhjeu te gjitha seancat parlamentare se fliste sa here te donte,pse nuk i the gje Rames?
   Po per tenderat korruptive si ai i unazes se re si nuyk the nje fjale?
   Po kur u hoqen 7 ministra pa asnje kritike ndaj tyre dhe vete kryeministrit dhe kulmi kur Rama tha se po i heq se mbushen 5 vjet,pse heshte ti?
   Ku i gjeti Rama keto 5 vjecaret e ministrave?
   Po si heshte ti kur Rama lavderoi me superlativa ministren e Arsimit qe isghte shkaktarja e protestave?
   Brace e kuptojme se tani te ka embelsuar posti dhe hesht!
   Jo per gje,po na je mburrur si i ndershem deri tani!

   1. Komentuesi says:

    Peza! Qenke pa tru.Dukesh qe je ne sherbim te vrasesit Sali Berisha kur e lavderon ne qeverisjen e tij se ai na paska bere kete e ate.Braçja eshte njeri intelektual dhe kurre nuk mund te krahasohet e me kryekriminelin Sali.

 2. Vjola says:

  Te lumte Brace ,po kujt ja this . Dosjet e kopsitura te krimineleve. ,ate po pret ky popull . Luajini duart ate te beni , mos e lejoni te shkaterroje Shqiperine .CDO krim eshte I pasqyruar neper televizione te ndryshme.
  Nuk do te mundoheni shume,…….

 3. Vjola says:

  Nje shprehje popullore thote: “njerzit shkojne nga fryn era ” , por sot ka ndryshuar koncepti ajo eshte zevendesuar me :njerzit shkojne nga vjen era para.Ju kujtohet Krasta si eshte shprehur kur e morri ne pune ai mafjozi :me eshte afruar nje pagese e cmendur.Kot lodhemi qe pretendojme per demokraci dhe drejtesi sa eshte interesi ne mes .

 4. Arifi says:

  Po behe pra o ZVKM!!! Nuk keni bythe dhe ha mut kot . Do besh shtet ti pilivese.. apo po tregoheni europian norvegjez!!! Ca duhet te bej me saliu????

 5. Tes says:

  O Brace ke haruar te fusish te keta horat apo “analitet” me nder me thene kryehorin Nikoll Leshin(Lesi) njeriu me i shpifur pas Artur Zhejit.

 6. Fati says:

  Shume bukur ka folur, c’fare e cudit morrin e kuq?!

  1. prizem says:

   @Fati
   Vetem morrave blu te rraces tende i duken te bukura ato makabritete…ceshtje intelekti.

   1. Jo ata jane kthyer nga morra te kuq ne morra blu per te fshehur te kaluaren e tyre servile kriminale si saliu fahriu tritani spaho apo i biri spiun gjates e co .
    Por cfardo ngjyre te marin keta populli i njeh qe nga saliu tek iliri me familet brekgrisura ne sheike.
    Po ky mut populli nuk po meson vetem se mbron hajdutin e vet

  2. Moni says:

   Me pak fjale dhe Rama dihet te beje njelloj sot? Te vere 4 snajpera fhe te vrasi te gjithe Kamzalinjte, Babrrujsit qe vijne hedhin molotov tek kryeministria?

   1. T.Q says:

    Jo.. nuk ky mesazhi i videos..
    Lexoje mire fillimin e komentit .
    Kjo eshte pergjigje per ata palo anal-ista qe bejne nje propagande bajate dhe te rreme kur flasin dhe mbrojne zjarrvenesit dhe sulmojne qeverine.

 7. drejtesia says:

  mese evertete’ku ishin keto gazetare dje per gjemat qe ndodhen. dhe sot fiasin per poilicine’ ne fakt e kane hallin tekprivilegjet qe si kane me si dje.

 8. sefer Daja says:

  Nje burre shteti keshtu flet dhe keshtu duhet te veproje. Te kane caktuar per te mbrojtur. Nuk jam ne asnje menyre dakort me menyren se si u vrane 4 demostrues me 21 Janar, ky eshte problem tjeter qe analizohet nga organet kompetente. Ama me kto qe thote Sali Berisha jam dhe jane te gjithe shqiptaret dakort. Vetem keshtu malokeria vihet ne fre

 9. D.FAZLLIQ says:

  @Fati
  Edhe une keshtu mendoj si ti (si pa tru qe jam)..’Shume buklur’!Berisha dhe tere serbet e tjere duhet te vriten me snajpere e mos kthehen gjalle tek Sllobodankat qe sulmojne me Molotov istitucionet

 10. 19 says:

  po ata e dine qe jane kurva gazetare pse ja u thua kote .

 11. Roberto says:

  Po kujt i thua o Brace. Saliu i ka blere edhe Andin edhe Mandin edhe Tosin edhe Yllin edhe Qimin edhe Sonin bile kjo e fundit eshte shume ekspresive dhe pasionante deri ne histeri per veprimet dhe kauzen e drejte te opozites meme dhe pastaj deri te Adi Krasta qe eshte shperfytyruar dhe e ka humbur respektin e dikurshem dhe plot rraqe te tjere qe nuk kane turpin fare kur analizojne dhe kerkojne qe ta bejne sa me te besueshem mendimin e tyre. Bejne hero nje Koke Dollap?? Po a e pate dollapin si iku me vrap?? Saliu deshte kufoma prandaj nderseu bandat e tij per sulm ndaj drejtorise se policise.Po Spahon e PD e degjuat dje??? I konsideron vandalet te burgosur politik dhe kur te vije PD ne pushtet ne 36 Gusht do i konsideroje si te tille dhe si rrjedhoje do i shperbleje????? Ky eshte skandal. PD ne mbrojtje te krimit dhe s’ka si te ndodhe ndryshe sepse PD qe nga themelimi i saj e deri me sot ka mbajtur rreth vehtes njerzit e krimit,shantazhit,vrasjeve apo zhdukjeve. Kjo eshte PD qe kerkon pushtetin me dhune ne nje kohe qe asgje qe kerkon nuk eshte e vertete vetem se duket i qendruar fort kesaj deri ne fund mendojne se do besohet. Natyrisht ne nje pakice qe jane mendje mbyllur apo te pa shkolluar po por jo ne popull sepse populli i njeh mire keta kriminele te ndyre.

 12. Zigur Qarri says:

  Per 21 Janarin dhe tragjedine e Gerdecit,nuk ka asnje padi nga PS-ja!Dhe Qeveria e”rilindjes”,qe premtoi se do te vinte drejtesine
  ne vend,nuk ka ngritur asnje padi ndaj Qeverise Berisha dhe vete Berishes,por vetem akuzon,ashtu si ne opozite!Hipokrizi me te
  madhe nuk ka.Por,Qeveria e “rilindjes” dhe Edvin Rama,jo qe nuk kan ngritur padi,por kan mbrojtur variantin e Berishes kunder
  familjareve te viktimave te tragjedise se Gerdecit,ashtu edhe te 21 Janarit,deri ne Strasburg!Pra,de jure,jan dakord me Berishen!
  Hipokrizi te tille,nuk ka pare historia shqiptare.Kush jan mashtrues dhe idjote,poltikanet apo militantet e “rilindjes”?Agron Malaj
  komandant seksioni i njesise speciale te Gardes se Republikës ne protesten e 21 Janarit,nje prej 10 oficereve qe ishin pjestare te
  “grupit te zjarrit” ,kur u qellua mbi protestuesit,PS-ja e ka zgjedhur si kandidat per garen ne Bashkine e Matit!Me të thënë e me të
  bërë,është në mes një Detë i tërë.

  1. prizem says:

   @sikar qorri
   Ik or debil.

   1. Zigur Qarri says:

    Hahaha….doli militanti debil,qe me ndjek nga pas si zagar rrugesh,si bajge poshte kepuces,qe nuk komenton,por vetem leh!
    O bole,un mendova se han vetem mutin tim ti!
    Pasi nuk u ngope me mutin e komentuesit”Fati”,erdhe te hashe edhe mutin tim,si gjithmone!
    Vazhdo o debil te hashe ,vazhdo,se mos mbetesh pa gje,se nuk je i vetmi!
    Ik ore debil!

 13. arberkaonya says:

  zoti civavua , zv kryeminister , ne ju dhame voten , ju e ndate me kundershtarin , ne jua besuam perseri , dhe ju vepronoi si opozite , salih krimineli ju ka poshteruar , ju ka share me liber shpie , nga grate , nga nenat , nga motrat , nga foshnjat dhe femijet, dhe ju skeni bythe jo ti ktheni pergjigje, por dhe kur ai ose ceta e tij qe eshte krejt e perbere , nga xhepista , nga skifterqa , nga tutore , nga vrases me pagese, nga trafikant , nga njerezit me integritetin me te ulet, nga llumi , dhe ju perseri keni frike , nuk jua mban bytha , doni te hiqeni me norvegjez se norvegjezet , po te pakten ngjahuni nga sinqeriteti dhe mos vjedhja norvegjezve , jo nga neglizhenca , se je hipokriter , dhe frikacaker e jo tolerante , kur ju degjeneron salih krimineli, dhe ju i rrini gati tu, ju zente syte vota , besimi , urtesia , dhe vuajtjet e ketij populli , te dini nje gje , mos mendoni se egzistoni vetem ju friksat e ps, dh qelbesirat e pd, se bashku me cakenjt e lsi, dhe na keni vene ne mes , dhe tallni bythen me popullin , keu e 30 vjet, mos u merzisni , kur te vij ora , te gjatin do merrni , ka plot djem e vajza shqiptare , qe e duan akoma popullin shqiptar dhe shqiperine , posht plerat e cdo krahu te politikes shqiptare.

 14. Timi says:

  E dijn edhe turi edhe tosi e sonila edhe Fevziu të gjithë e dijn por nuk duan. E urrejnë Ramen se nuk ju dha poste e privilegje. Kjo është e gjitha.

 15. Beni says:

  Kjo eshte menyra me e mire me ju pergjigjur llapaqeneve anal-iste si edhe llspaqeneve kriminele te ish opozites qe perfundoi ne nje organizate terroriste qe kerkon te djege Shqiperine per te shoetuar bythen e kriminelit Sali gungs Berisha dhe familhen e tij mafioze. Perplasjani kete be surrat sa here lehin si qente e mbrojne kriminelin e diskredituar Sali gungs Berisha.

 16. Limani says:

  Braçe !
  Ke marrë nga stili i Edvin bajgës në analizën që bën . Të gënjeu palaçua me kockën që të hodhi, për të të mbyllur gojën- zv. kryeministër !
  Nderime Mit’hatit , Bodes , Visho Gazidedes , Bregut , …… Fullhanëve , avokates popullit , kryetarit të KQZ ……….dhe së fundi deri tek gardisti vrasës .
  Paske qënë qelbësirë Braçe , mbylle gojën , paske qenë më mut se Rama muti . Çoç të dija!

 17. bureto says:

  Po ç’a thu o Tim! Për ç’poste po flet. Këta gazetarë apo anal-istë kadrinj të kazanit, nuk kanë garuar ndonjëherë për poste, përjashtuar Zhejin. Këta, përveç urrejtjes që kanë për Ramën, (arsyet i dinë ata mbase dhe Rama), janë shërbyes të parasë. Vetëm të parasë.
  Pronarët e TV që i kanë të punësuar apo që i thërresin në studiot e tyre, sigurisht që e mbajnë nën presion Ramën, ca se u shërbejnë interesave të politikanëve të caktuar, sot grushtbashkuar kundër Ramës, ca si presion për favore ekonomike. Kur këto favore nuk u ofrohen nga qeveria i bien Ramës. Disa TV ose sidomos disa portale, financohen nga paratë e pafund që ka Berisha dhe Meta, portale që nuk është fare e vështirë të kuptosh se cilët qëndrojnë pas tyre. Ndaj dakord për të gjitha përveç faktit se këta eksponentë të medias kanë ndonjë interes karriere. Pra kanë vetëm një ngasje, PARA dhe shfryrje pasioni të urrejtjes.

 18. Sahiti says:

  Po na e kina zakon mor Braçe qi po na hyne ne pjese e po na prishe parzarin te vrasim!Shqypnia nuk asht e juja por e jona se e kena marr me mund e me djers!A e din ti mor xhuxh qi ku ka sherbye prijsi yne ne skutat ma t’erta te axhentures ,a ne nikjove para nji muji si i tha Rams;Ku kam hy une ti se imagjinon dot,thomi une ,po po !Andaj na jepni edhe ni here pushtetin e keni me pa se ku ka me shkue Rama se me at pianecin qi me bani mik me vone e denova pak pese vite!A nuk i deklaroi njiashtu edhe bodigardi SaliLusha kur tha qi kush guxon me e prek salihen ka pune me mue e se imagjinon dot ku ka me perfundue!Andaj rritu dhe ca or pionier i edvin rams e paskesaj foli me mue!Une vrava ne sy te ambasadorit e ai prej frikes me bani “burr shteti”,ekur i thash qi jam i shoqeruem diplomati po diplomat asht e pernjiheresh e bani Lulin “yll ne ngjitje”!Rri o Braçe te thash se jane pune te vshtira e sjan per ty keto ,thomi une!

 19. POPULLI says:

  Po jo vetem ata,qe e dine shume mire,po si gjithmone nuk kane bythe te thone te verteten.se jane b.q,po per fat te mire keto mostra,qe e lane Shqiperine per 28 vjet ne kete gjendje,i njeh shume mire ky popull dhe prandaj jane katandisur keshtu,keta nuk kane fotuar asnjehere zgjedhje,me E.Ramen direkt,keta jane ndeshur mbi 8 here dhe asnjehere nuk kane fituar,keta i rren mendja,se 2-3mije deri ne 10000 vete eshte Shqiperia,po jo or mik ,jo.Shkoni ne zgjedhje dhe shikoni si jeni katandisur

 20. Perendim says:

  Saliu bir kurve shpi prishuri i ka inkriminuar,,perdhunuar cnderuar deligjitimuR militantet dhe kedo qe ka prekur me dore, Tani keta jane si ISISnuk I mbeshtet askush, duan te bejn shtet brenda shtetit me dhune, DHUNA DO JU DEGDISI SI BERI ME ISIS, LARGOHUNI PREJ TE KEQES LARGOHUNI PREJ SALIUT NUK E VOTUAN 2milion a me shume shqiptare dhe ai vazhdon dredh zinxhiret mbi koken Tuaj , jeni te degjeneruar kush e mbeshtet ka vetem interesin e tij a per krimet apo cnderimet qe ja ka borxh, SHQIPERIA DHE DREJTESIA UE NUK NDALEEEEEN.

 21. realisti says:

  Per tu a habitur se sa memorje te ceket qe ka turma. Prandaj jane te nevojshme regjistrimet e ketije lloji. Vetem duke i ripare vetem duke i ritrasmetuar ndoshta do te kthjellohen tifozet e semure dhe te pa llogjikshem te lidereve politik genjeshtare qe

 22. ALBAN DEGA says:

  VRASESI SERIAL ….

  … pa maska… me zerin e figuren e tij!

  – Nuk ka nevoje per hetim… I vetkapur ne flagrance jo nje por me qindra here !

  – Nga Alban Dega

  Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
  Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
  Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit!
  U vrane me arme serbe!
  U vrane me plumba serbe!
  Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
  Pse…. ?
  Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
  A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
  A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
  E kush eshte vrasesi!?
  … Jo dorasi! Urdheruesi!
  … Jo Ekzekutori!
  Kryekzekutori!?
  Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
  Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
  Eshte vrasesi i Otrantos…
  Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
  Eshte vrasesi i Gerdecit!
  Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…! Qindra u plagosen.
  4000 te tjere i shpetoi Zoti nga 4000 plumba te Gardes Saliane qe u zbrazen ndaj tyre …
  …. Eshte vrases serial…
  Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij!
  Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
  Jo nje, as kater as 10 por mbi 15 here ne 15 vjet te sundimi te tij, SaLikekracise atdheshitese e shtetrrenuese!
  Jo vetem i saj, por edhe i enderrave e shoresave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
  Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Azerbjxhanit e drejt Butanit!
  Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte!

  Postuar më: 02-04-2012 | Ora: 14:02:27

 23. Komentuesi says:

  Peza! Qenke pa tru.Dukesh qe je ne sherbim te vrasesit Sali Berisha kur e lavderon ne qeverisjen e tij se ai na paska bere kete e ate.Braçja eshte njeri intelektual dhe kurre nuk mund te krahasohet e me kryekriminelin Sali.

 24. Martini says:

  O Erjon,lere Turin Tonin Donin etj të hanë përshesh.Bëji Ramës një poezi.Se e meriton.Kështu si Rama,edhe ai legenit Fatos Nano,kur e majta është në kulm të fuqisë,nxjerrin e bëjnë idiotesire e lëshime armiqve të Shqipërisë.Sikur i kemi për të prishur punë.Me kë do marrin me PD LSI që ditën e shtunë paguan e nxorën në rrugë 1500 veta natën e me çadra.Ku do ti çoni 1.500000 vota që ju kemi dhënë.Apo u ngopët.

 25. Beni says:

  Ja ku e ka prokuria te pohuar nga goja e vet vrasësit vrasjet. Ta arrestojë.

 26. “BERIDHISTI” says:

  Burri lidhat nga fjala,
  Si…. Sala…!
  Ato cka tha i zbatoje,
  Nga protestat ne Tirane, deri tek Haklat ne Tropooje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *